Hatsan AT44WX-10 Atış Denemeleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar;

07.01.2009 Çarşamba günü skyplume, teknosman, serdarhavsut ve ben yeni Hatsan AT44 leri denemek için Ankara Team in buluşma mekanı olan Paint Sign da atışlar yaptık, bu atışlarla ilgili olarak grupman resimlerini ve 75 mt den şişe kırdığım video yu bu başlıkta sizlerle paylaşmak istedim.

Skyplume 50 mt Grupman Atışı
    .22 FX Pellet 16 Grains, Nikon Buckmaster Mildot 4.5-14x40 Dürbün, 180 bar, Oturarak Destekli 6 Atış

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090107/temp/icguc376.jpg]

Skyplume 75 mt Grupman Atışı
    .22 FX Pellet 16 Grains, Nikon Buckmaster Mildot 4.5-14x40 Dürbün 180 bar, Oturarak Destekli 7 Atış

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090107/temp/zgtcsti9.jpg]

Emporto 75 mt Şişe Atışı
    .22 FX Pellet 16 Grains, Nikon Buckmaster Mildot 4.5-14x40 Dürbün 180 bar, Oturarak Destekli Atış

http://www.metacafe.com/watch/…ot_with_hatsan_at44wx_10/

.

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• atışa giderken aramayan arkadaşlarıma kocaman bir alkış istiyorum ;d;;d;;d;

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• yavaş yavaş veriler gelmeye başladı.Emeğiniz ve görüntüler için teşekkürler

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Elinize sağlık, bir dahaki buluşmada bir inceleyeyim nasılmış g;$i

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Emre sizi dürbün ayarı mükemmel oldu,Silahta attığını vuruyor,Bende 50 metreden 1 cm çaplı boya toplarını çokça patlattım, Bu silahlarla Gayet iyi Gurupmanlar yapılacak gibi görünüyor.. Silah istikrarlı atış yapılabiliyor.Şahsen ben silahı sevdim..Benim silahında Dürbün ayaklarını,Serdarla beraber ayarlamaya çalıştık,, Hep yukarı vuruyor Klikler kurtarmıyordu, Hava kararmaya yakın düzen tuttu sayılır, ama yinede ince ayar yapmam gerekiyor ,,, benim silahlada guruplar yayınlayacağım.Genel olarak, Hatsan AT 44 WX-10 ile, Benim şahsi kanaatim olarak Sınıfı geçti...Hatsan'dan kalitenin arttırılması yolundaki uğraşlarının,Daha iyiye doğru artarak,devamını temenni ederim.Ayrıca bu konuda uğraş veren Diğer Tüm imalatçılara ,ve Araştırma geliştirme konusunda Uğraş veren üstad'larada başarılar dilerim..

A Takımı Üyesi

• gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Osman bey yeni silahınız hayırlı uğurlu olsun,

Sende benim gibi havalı silah çılgını oldun, fakat merak ediyorum, sen beni geçtinmi silah sayısında ;şrofls;.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Osman abiyle ilk tanıştığımız günü hatırlıyorum da bagajdan sürekli silah çıkıyordu. Hani kimsede silah olmasa Osman abinin getirdikleri yetecekti hepimize. Atışlar güzel olmuş elinize sağlık. Yaz gelsin hafta içi mesai sonrası atışlara ben de başlarım.

• Osman abiyle ilk tanıştığımız günü hatırlıyorum da bagajdan sürekli silah çıkıyordu. Hani kimsede silah olmasa Osman abinin getirdikleri yetecekti hepimize.

hatta 30 Ağustos'ta falan hepimize birer yaylı hediye etmişti hatırlarsan... ve bu hızla giderse yakında PCP hediye etmeye başlayacak ;şrofls;.

.

ankarateam.png

• Emre sizi dürbün ayarı mükemmel oldu,Silahta attığını vuruyor,Bende 50 metreden 1 cm çaplı boya toplarını çokça patlattım, Bu silahlarla Gayet iyi Gurupmanlar yapılacak gibi görünüyor.. Silah istikrarlı atış yapılabiliyor.Şahsen ben silahı sevdim..Benim silahında Dürbün ayaklarını,Serdarla beraber ayarlamaya çalıştık,, Hep yukarı vuruyor Klikler kurtarmıyordu, Hava kararmaya yakın düzen tuttu sayılır, ama yinede ince ayar yapmam gerekiyor ,,, benim silahlada guruplar yayınlayacağım.Genel olarak, Hatsan AT 44 WX-10 ile, Benim şahsi kanaatim olarak Sınıfı geçti...Hatsan'dan kalitenin arttırılması yolundaki uğraşlarının,Daha iyiye doğru artarak,devamını temenni ederim.Ayrıca bu konuda uğraş veren Diğer Tüm imalatçılara ,ve Araştırma geliştirme konusunda Uğraş veren üstad'larada başarılar dilerim..

Osman abiye katılıyorum, genel olarak silahtan memnunuz, denemelerimiz benim gözümde başarılı sonuçlandı, hava şartları göz önüne alındığında soğuk nedeniyle denemelerde zorlandık haliyle, ellerimiz buz kesti :) Bu soğuk havanında insan üzerinde ve haliyle atışta etkisi negatif oluyor.

Silahta karşılaştığım bir negatifliği de dile getireyim: 190-200 bar gibi yüksek basınçlarda silah istikrarsız atış yapıyor, yani pellet namludan çıkarken dengesiz ve spin li çıkıyor, vuruş noktası da başarısızlaşıyor. Tam anlamıyla mekanik nedenlerini forumdaki üstadlar daha iyi biliyordur, kanaatime göre valf sisteminde yüksek basınç olunca valf açma kapama istikrarı dengesizleşiyor. Hatsan bu konuda başarılı bir valf sistemi yapamamış anlaşılan.

180-150 bar arası çok daha stabil, isabetli düzgün mermi yollu bir atış sergiliyor, bu bir negatiflik tabiki, bir pcp 200 bar dan 140 bar a kadar stabil ve güzel atışlar yapmalıdır kanaatimce.

Sıfırlama sorunsuz oldu, silahın 50 mt deki gücü de isabetliliği de oldukça tatmin etti beni, buluşmalarda tüm Ankara Team üyeleri de deneyecekler, bakalım onların fikirleri ve eleştrileri nasıl olacak

Herkese iyi atışlar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• silahlar benimde çok hoşuma gitti, ama Emreninde dediği gibi yüksek basınçlarda atış hızları düşüyor. ama 180 bar a geldiğinde coşuyor.

alan herkese hayırlı olsun ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Silahın bana göre tek kusuru 200 barda stabil atış yapamıyor optimum 180-160 bar aralığında yapıyor.Hafta sonu krono ölçümleri neticesinde net veriler ortaya çıkacaktır umarım krono gelir. ;şrofls;.;şrofls;.

chairgun a göre yaptığımız 15 mt sıfırlamalarda 16 grain FX pelletle, dürbün yüksekliği 5cm, 180 barda mildot ayarı tam anlamıyla uygulanabiliyor.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen skyplume ().

• umarım ;şrofls;.
    bu arada yanınızda bir tane 9v pil olsun, soğukta pil çabuk bitebilir.

.

ankarateam.png

• Soğukta tüp çalışmayabilir. ;şrofls;.

ankarateam.png

• dün benim gladyatörü doldurdum, 120 bardan 190 bara 250 pompa yaptım, bu akşamda 215-220 bar yapıcam hayırlısıyla...
    siz tüpü 235bara doldurtun yoksa hakikaten çalışmaz tüp ;şrofls;. hele psiko-kimyasal etkileşim olursa kronoda çalışmaz ;şrofls;.;şrofls;.

.

ankarateam.png

• sosyo ekonomik ve kriz şartlarıda düşünülürse tüpü üfleyerek doldurmazsak iyi ;şrofls;.

ankarateam.png

• Osman bey yeni silahınız hayırlı uğurlu olsun,

Sende benim gibi havalı silah çılgını oldun, fakat merak ediyorum, sen beni geçtinmi silah sayısında ;şrofls;.

Sağolun Mustafa Bey ,
    Çılgın olmak konusunda Haklısınız,PCP 2 oldu,Yaylı ise su an 16 adet,Tabii Hepsinin üzerindede Dürbün ve Dampalar,,Bende satma alışkanlığı olmadığı için ,Hevesli Gençlere hediye ettiğim yaylılarda 5 tane oldu..Sayıya göre kıyaslayabilirsiniz.. ;rofl.;;rofl.;;rofl.;;lol;;lol;;şrofls;.

A Takımı Üyesi

• Sağolun Mustafa Bey ,
    Çılgın olmak konusunda Haklısınız,PCP 2 oldu,Yaylı ise su an 16 adet,Tabii Hepsinin üzerindede Dürbün ve Dampalar,,Bende satma alışkanlığı olmadığı için ,Hevesli Gençlere hediye ettiğim yaylılarda 5 tane oldu..Sayıya göre kıyaslayabilirsiniz.. ;rofl.;;rofl.;;rofl.;;lol;;lol;;şrofls;.

Maşallah be Osman abi. Buluşmalarda da bazen dile getiriyoruz ya, biz eve ikinci silahı nasıl sokarız diye ;şrofls;. senden ciddi manada ders almak gerekliymiş.

• eve soktuğu ne malum? geniş bagajlı otomobilleri ve kendi işyeri var ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

.

ankarateam.png