Bu pelletler ne ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar elimde orjinal peletlerin benzeri olan kutusu olmadığı için adlarını tanımlayamadığım için size sormak istediğim bazı pelletler var.

1: Sol baştan ilk sıradaki Gamo Promagnum yanındaki ise adını bilmediğim kubbe uçlu daha kısa bir pellet. İsabetlilik çok iyi çapaksız Gamo ProHunter ile aynı boyda ve yumuşaklıkta ama ucu yuvarlak değil. Promagnum gibi sivri. Ve bugüne kadar kullandığım uzak mesafede en az düşme yapan pellet.

2: İkinci grubun solundaki Crosman Premier Hollow point. Yanındaki ise yine adını bilmediğim Tarzı benzeyen ancak şeklinden dolayı vurduğu yerde daha fazla açılan dolayısıyla avda kullanmak için birebir diye düşündüğüm bir pellet. Pelletin kafa kısmı halka şeklinde olması yüzünden namluya çok daha iyi oturuyor ve isabetlilik aslına bakarsanız Hollowpoint ten daha iyi.

3: Üçüncü ve tek olan pellet sanırım Crosman Pointed ama daha önce sahip olmadığım için kesin olarak bilmiyorum.

4: Son grupta soldaki pellet Gamo Expander ın çapaksız sahte modeli. ;şrofls;. Sivri uç yapışık kafa kanatları ( Ben böyle tabir etmek istedim) olan bir pellet. Deliciliği daha fazla olup vurduğu yerde az açılan bir pellet. Expander ismini hak etmiyor kanımca. Sağındaki isimsiz kahraman ise daha küt uçlu bazılarında çapak olan ( Resimdeki en çapaklı olanı),kafa kanatları açık ama vurduğu yere acımanızı gerektiren bir pellet. ;kihhik,

Bu pelletlerin açılmasını ;küçükken oynadığımız plastik futbol topları söndüğünde böyle ikiye yarıp kafamıza takardık ya ;lol; (biz takardık valla) bunlardan 5 tanesini ikiye bölüp iç içe koyup denedim. Yani 10 katlı olup tahminimce et yumuşaklığında bir hedef elde etmeye çalıştım. İlk katı delip geçtikten sonra özellikle sağdaki expander ve sağdaki hollow point benzeri ikinci ve üçücü katlara hemen hemen 1 cm lik delikler açtı. :!: Atışları 25 mt Mod 125 le yapıldı. ;tufey#

Tatil günümde bile sabah saat 6 da kalkıp atış yapmama sebep olan bu merakımı dindirmenizi rica ediyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

[Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/090110/temp/aejxy7jc.jpg]

• 2.si crosman pointed
    5.si ise hatsan saçma
    hollow pointed in yanıdakini anlamış değilim
    bunlar benim tahminlerim yanılıyor da olabilirim

• Hatsan pointed hiç görmediğim için birşey diyemeyeceğim. İlk gruptaki ise crosman pointed değil elimde var ve crosman pointed çok daha sivri ve az daha uzun. Sanırım ikinci gruptaki de HN hollow point. Az önce google da hollow point diye ararken gözüme çarptı. İlk ve son grubun sağ tarafındakiler hala muamma benim için. Tabi hatsan pointed doğru kabul edersek.

• 2.sağdaki H&N'in daha çok av için ürettiği bir pellet bende var. Tm adı: "H&N Hollow Point"

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Bu pelletler H&N e benziyor ama sanki Beeman de olabilir bu listedeki pelletleri incelerseniz çok benzer pelletler olduğunu görebilirsiniz.

http://www.airgunsusa.com/desc/beepells.html

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 1- Gamo ProMagnum
    2- Crosman Hunting (muhtemelen. iç kısmı düzse %95)
    3- Crosman Premier Hollow Point
    4- H&N Hollow Point ya daBeeman Silver Bear. H&N için yeteri kadar temiz görünmüyor fakat Beeman'ın da eline geçmesi zor.
    5- Hiç tanımıyorum
    6 ve 7- Gamo Expander'a benziyor ama Expander'dan çok daha düzgün görünüyorlar.

Daha farklı açılardan görebilirsek (özellikle etek dış ve içi) daha kesin konuşabiliriz sanırım.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bu pelletler H&N e benziyor ama sanki Beeman de olabilir bu listedeki pelletleri incelerseniz çok benzer pelletler olduğunu görebilirsiniz.

http://www.airgunsusa.com/desc/beepells.html

H&N'in tüm serisini Beemanda satıyor farklı isimler altında. Hatta aynı pelleti 3 - 4 firma aynı üreticiye fason ürettirip kendi markası altında başka bir isimle pazarlıyor. Mesela; Beeman daki adını hatırlamıyorum ama H&N Baracuda yı ve Diana Rastat 3 ayrı firmada satılan bir pellet.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.