ESER MARKA TÜFEKLER VE BİLGİLERİ BUYRUN

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • --ESMagnumda yay fazla sert olmuş, bence biraz daha yumuşak olmalıydı, hız herşey değil, 50fps az atsın ama adam gibi atsın--

Burdan kasıt ne anlayamadım.tepme mi?

• sert yay daha fazla güç demek, daha fazla güç dengesizlik demek , ve aynı zamanda daha çok tepme demek :)

Mustafa Bey yarını büyük bir sabırsızlıkla bekleyeceğiz galiba :D

anadoluteam.png

WEBLE JAGUAR 5.5 + 4 X 20 HİLLMAN +;tuftabV#

• sert yay daha fazla güç demek, daha fazla güç dengesizlik demek , ve aynı zamanda daha çok tepme demek :)

Mustafa Bey yarını büyük bir sabırsızlıkla bekleyeceğiz galiba :D

önemli olan atici o gücü kontrol edebilmesini bilmeli g;$i,yarin yas 20 olunca askerde eline tepmesiz tüfek vereceklerini zannetme sakin ;şrofls;. cok tepme yapiyorsa,ve bu seni rahatsiz ediyorsa, cikar yay cekicini öle atis yap kardes.tepme hissedilir derecede azalir g;$i

• Official Post

Kadir benim derdim tepme ile değil, Hatsan olsun Eser olsun yada başka bir marka, silahın gücü ile o güce olan bağışıklığı uygun olmalı, malum ülkemizin medarı iftiharı markamız ya silahlarının gücünü biraz düşürse yada o güce göre mukavemetini artırsa benim itirazım kalmaz, sen oldukça eskisin forumlarda ve benim çok yazılarımı okudun ve bilirsin, tepmeye kendinizi alıştırırsanız, o melekeleri edinirsenizde hassas atışlar yapabilirsinizi çok yazdım, Bu silahın magnum olanının yayı aşırı sert ve ben hergün onlarca yaylı silahlarımı hep kurar ve bahçemden yada balkonumdan sınır olduğum ıssız ormandaki asılı hedeflerime atış yaparım, bu silahtan çok daha sert ve bundan daha zor kurulan silahlarımda var, ama bu silaha bu sertlik olmamış, aşırı zorlama kurma kolunun sürtünmesini fazlalaştırmış, ha ben vakitsizlikten bir tanesini kontrol ettim, yarın diğerlerini de kontrol edeceğim.

• Yay kalitesi güzelse o sertlik arkasındaki takozu çıkartıp daha kısa bir takoz takarak yumuşatılabilir.
    yay ilk başlarda sert olupta daha sonra kendini bırakırsa o kötü.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• önemli olan atici o gücü kontrol edebilmesini bilmeli g;$i,yarin yas 20 olunca askerde eline tepmesiz tüfek vereceklerini zannetme sakin ;şrofls;. cok tepme yapiyorsa,ve bu seni rahatsiz ediyorsa, cikar yay cekicini öle atis yap kardes.tepme hissedilir derecede azalir g;$i

Kesinlikle demek istediğim o değildi, ki zaten tepmeye karşı olduğum söylenemez, dede yadigarı 16lık kırmayı pompalıya karşı tercih etme nedenim sadece tepmedir her ne kadar omzumu çürütecek kadar sert olsa bile, sadece tepmenin verdiği hazzı seviyorum ;D

güçlü silahın tepmesi çok olur, eğer yay çok güçlüyse demek istedim orada :)

anadoluteam.png

• Official Post

Yay kalitesi güzelse o sertlik arkasındaki takozu çıkartıp daha kısa bir takoz takarak yumuşatılabilir.
    yay ilk başlarda sert olupta daha sonra kendini bırakırsa o kötü.

Yayla ilgili yarım saat brif aldım, yani yay çok kaliteli çıkacak gibi, ama bana göre dediğiniz gibi gücü bir miktar azaltmak gerekli, aklıma gelmişken, Hatsan kırma namlulardaki namlu kapanma yerindeki contaya göre gözle görülür, elle hissedilir kalite farkı var, yani daha çapaksız, bir miktar daha sert, hatsanınki fazla yumuşak ve kısa sürede parçalanıyor.

• Official Post

Değerli Arkadaşlar, Eser tüfeklerin ön incelemelerinde silahların içini dağıtarak bir inceleme yapmama gerek kalmadı .

Çünkü silahların namluları maalesef sıkıntılı, gerçi sıkıntının nedeni namlu ucunda crown olmaması ve namlu iç çapının olması gerekenden bol olması, genel işçiliğini oldukça beğendiğim silahların en önemli akdettiğim namluları maalesef benim bu silahları satmamın doğru olmayacağını ortaya koyduğu için, Silahların tamamını bugün iade ediyorum.

Bu demek değilki Eser defterini kapatıyoruz, Hayır kapatmıyoruz, çünkü firma sahipleri son derece değerli insanlar, Hiç bir kompleks yapmaksızın bizden yardım talep ettiler, Yeni namlu üretim proseslerinden, yeni tasarım tetiğine, yeni gövde tasarımından yeni piston güç sistemleri kadar, her şeye varız dediler, biz de bir an önce bu konuda kendilerine gereken yardımı başlatıyoruz. Bakalım sonuçta sabit namlulu nasıl bir silah çıkacak ortaya ^^

• peki arızalı tüfekleri nasıl bir muamele bekleyecek Mustafa Bey? Yani öylece fırlatıp atmayacaklardır herhalde?

anadoluteam.png

• Official Post

peki arızalı tüfekleri nasıl bir muamele bekleyecek Mustafa Bey? Yani öylece fırlatıp atmayacaklardır herhalde?

Ne yapacaklarını bilemem ama ben Eser in bu silahlarını bu namlularıyla satamam.

• agt

saygi değer mustafa serdar bey her ne kadar bir ticaret adamı da olsanız böyle bir durumda ticaretin değil insanlığın önemli olduğunu hepimize kanıtladığınız için sizi takdir ediyor ellerinizden öpüyorum ben inanıyorum ki sizinde desteğinizle eser silah en iyi tüfekleri üretip hizmetimize sunacaktır ve sayenizde yatagun pcp den sonra yatagun&eser yaylılar herkesin sahip olmak istediği silahlardan olacaktır. başarılarılarınızın devamını diliyorum. ;d;

avsan süperpoze

• O zaman şöyle en güçlü yaylı olsun,kundak kurma kolunu kapatsın ve baklava dilimli olsun ,yanaklık daha belirgin olsun ,daha kaliteli malzememeden ve susturuculu (görünüş için) olsun.Ve fiyatıda çok değişmesin ki alabilelim.Şahsen benim eserden beklentilerim bunlar.

• Muhakkak ki mustafa bey sizin söylediklerinize dikkat edeceklerdir umarız iftihar edeceğimiz tüfekler üretirsiniz

• ben Eser in bu silahlarını bu namlularıyla satamam.

Mustafa bey sizi bu dürüstlüğünüzden dolayı tebrik ederim, ülkemizin sizin gibi esnaflara çok ihtiyacı var ;d; ;d; ;d;

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• İşte olay budur.

Para kazanmak için tüketiciyi aldatmayan gerçek bir tüccar ve ürettiği üründeki görülen hataları kabul edip,düzeltebilmek için yardım isteyen üretici.

Yatagun & Eser,bu ikilinin başaramayacağı iş olmaz.

Mustafa bey yine dürüstlüğünden ödün vermediğini bizlere gösterdi.Teşekkürler. ;d; ;d;

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Eser in yay ve keçelerinin kaliteli olduğu izlenimi oluştu bende ..
    bunlar acaba yatagünde ne zaman satışa sunulacak...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• Eser tüfekler emsallerine göre eksiği olmayan bir silah. malzeme kalitesi işçilik güzel. eline ilk kez tüfek alan birisi için mükemmel ancak Mustafa abinin kalite standartlarının yüksek oluşu ve bu güne kadar onlarca model en kaliteli silahı incelemiş, modifiye etmiş birisi olarak şu anki aksaklıklar giderilinceye kadar satmama kararı aldı. benim görüşüm yeni başlayanlar için yaylı silahları tanıması için uygun bir tüfek.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Bu forumda (ve türkiyede) bu işi daha profesyonel olarak yapanlar da var ama çoğumuz bunu sadece hobi olarak amacımız sadece şise vs. vurmak olarak kullanıyor ve işin tekniğini bilmiyoruz. bunu göz önüne aldığımızda eğer o tüfekler en az Hatsan kadar kaliteliyse madem, fiyat olarak da uygun, Yatagun da satılsa iyi olurdu diye düşünüyorum. Çünkü dediğim gibi çoğu kişi işin teknik detaylarına bakmayan kişiler ve yeni başlamak isteyenler için fiyat olarakda iyi kullanım açısındanda iyi tüfeklerdi. Bence eğer bir yenilemeye gidilcekse bile eskileride (yani şimdi mevcut olanlar) 1. nesil 2. nesil olarak ayırılmalı, farklar belirtilmeli bu şekilde satılırsa Yatagun un kalite standartlarınıda düşüreceğini sanmıyorum.

Tüfeklerin satılıp satılmayacağı tabiki bana düşmez ve alıp incelemişde değilim ama sadece fikrimi belirtmek istedim.

Saygılar..

DÜZENLEME:
    konu açılmışken bişey sorayım dedim. acaba krono ile ölçümleri yapmışmıydınız?

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png