Ankara'da kapalı poligon nerelerde var?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba, konuyu nereye açayım karar veremedim. Herhalde en uygun yer burası.

Ankara'da ateşli tabancayala da, havalı tüfekle de atış yapabilecek kapalı poligon var mıdır? Gazi'nin poligonunu biliyorum ama başka bulamadım. Tandoğan'da bir ppoligon varmış sanırım ama hakkında pek bir bilgiye erişemedim. Başka var mıdır, nerededir, kaç paradır vs.?

Haydi bakalım.. =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Benim bildiğim Atatürk spor salonunun karşısında bi poligon var, ama sadece havalılar için tüfeklede atış yapılabiliyo, genelde müsabaka silahları olanlar var içerde. Ateşli poligonada en iyi The Night Hawk Murat abi cevap verir. ;şrofls;.

• Ateşli poligonu MKE'nin arka tarafında silah satış bölümünün olduğu yerden giriyorum (arabayla gittiğim için) silah kiralayıp atış yapma imkanınız da var, yaşınızın 21 den büyük olması gerekiyor. 25m ye kadar atış imkanı var. Poligon kirası 5 ytl silahı olanlar için, silahı olmayanlar için 10ytl, artı attığınız kadar mermi ücreti. Ruhsatlı silahınız varsa mermiyi kendinizden de atabilirsiniz. Hatta eskiyen mermilerinizi orada harcayıp yerine attığınız kadar yeni mermi alabilirsiniz. (daha fazla alamazsınız) Ayrıca ben bir ara güvenlik elemanı yetiştiren bir yerin özel poligonu vardı orayı da kullanmıştım ama kapanmış. Poligon işletmek özel sektör için pek kolay değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Oyak SGS'nin Balgat'ta kapalı poligonu var. bir kere gitmiştim maks. 25m idi yanılmıyorsam, ama poligon işi beni pek sarmadı açıkcası.

ayrıca Sincan Organize'de de yine bir güvenlik firmasının kapalı poligonu var diye biliyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• İstanbul yolu üzerinde Optimum alışveriş merkezini geçtikten sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Aile Yaşam Merkezi var. Onun bulunduğu sırada (tam yerini bilemiyorum) gerisinde kalan bir yerde Avcılar Derneğine ait poligon varmış. Ama gitmeye fırsat bulamadım.

• Optimum'un tarafında var, ancak kapalı değil. oraya da 2 kere gitmiştim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Optimum' un arkasındaki poligonda sadece trap ve skeet atılıyo.

kapanmış diye duydum.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Cevaplar için teşekkürler. Yine en makulü MKE'ninki sanırım...

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bugün MKE'nin poligonuna gittim. Ateşli silah için oldukça iyi seçenekler de wardı. 357 magnum vs ;tacli# Fiyatları çok ucuz olmasada tavsiye ederim.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Browning HP yi almayında atış için ;şrofls;. Colt da tutukluk yapıyor (mermi dikiyor)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776