Diana 350 Magnum için Bushnell 3x9-32

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bushnell 3 x 9 - 32 Diana 350 Magnum için uygunmudur, yorum yaparmısınız.Tüfeğin tepmesi fazla olduğundan mercek çapını büyük tutmadım.Yataguna göre bu dürbün Diana 350 için uygun görünüyor veAmerikan yapısı ama yorumlarınızı da almak isterim.

• Official Post

Ben bunların amerikan malı olduğunu sanmıyorum, Ekrem bu girişleri yaparken kaynak olarak Meydan avın web sitesini baz almıştı, ben şimdi o ürünlerin altından ne malı olduklarından emin olmadıklarımızın bu bilgilerini hemen siliyorum, bende şimdi bu yazı ile farkettim, bundan öncede buna benzer çok hatalı bilgileri düzeltmiştim, ama bitmemiş daha demekki.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• havalı tüfeklerin menzilini göz önüne alırsak 3x9 luk bir dürbün yeter...4x12 fazlasıyla yeter burada önemli olan dürbünün yapısı yani havalı silah için yapılmış olması.Bu sayede güçlü yay darbesine dayanıklı olur.Çok pahalı bir zeiss dürbün bile yaylı bir silahta zarar görebilir çünkü yaylı silahlarda 2 yöne de darbe olur.Siz dampa tabir edilen bir mount la orta karar bir havalı silah dürbünüyle bütün ihtiyacınızı görebilirsiniz.Ben 350 magnumum da Bsquare tek parça mount ve Bushnell 4x12x44 kullanıyorum hiçbir sorun yaşamıyorum.

St. Etienne Robust çifte

Huğlu Special Edition Superpoze

Remington 870 Express Shotgun

Stoeger Mod2000 semi auto shotgun

Diana 350 Magnum .22 Bushnell Sportsman 4x12x44 scope Bsquare one piece "barrel droop" mount

Air Arms S410 Extra Fac Red Green dot sight

Daisy 44 magnum replica .177 co2 revolver

• Ben Diana 460 ile sportsmatch dampa ve 3-9X32 kullanıyorum.
    sportsmatxh dampa bulamazsan yatagun dampa( kullanmadım) + Gamo 3-9X32 wr veya gamo 3-12X40 öneririm.
    Unutmadan Gamonun dürbünleri havalı silahlar için yapılmıştır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Tepmeyi dikkate alarak ve yazışmaları yorumlayarak dampa ayak şarttır dedim ve Yatagundan dampayı önceden almıştım.Bushnel markası bana daha yakın geliyor ve önerilerinizi de dikkate alarak 3x9x32 veya bir üstü 4x12x40 olarak seçimimi yapacağım.Birde sabit palakslı veya önden paralakslı konusında ne dersiniz?
    Hepinize çok teşekkür ediyorum.

• Bushnel kullanmadım ama kullananlar çok net bir görüntüsü olduğunu söylüyorlar.
    Ama bu dürbünde bildiğim kadarı ile mildot yok. 350-460 gibi 100 ve üzeri atışlar yapabileceğiniz bir silahta da mildot bence kesinlikle olmalıdır. Benim gamo tavsiyemin sebebi (Gamo ve bushnell kullanmadım) forumdan okuduğum kadarı ile gamo dürbünler spring gun rated. Yani havalı silahların tepmelerine göre dizayn edilmiş olmalarıdır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Bushnell 3-9x32 paralakslı dürbün kullandım bu önden paralakslı dürbün havalı silahlar için ve ateşli silahlar için tasarlanmış görüntüsü gayet net mildotsuz olmasına rağmen dürbün ayarlarının üzerinde numaralar vardır bu sayede mildotada pek gerek yoktur atış yaptığınız mesafeye göre ayar yapabilirisiniz ve bu dürbün çin malıdır.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• merhaba çetin abi. şimdide ben aynı pozisyondayım. naptın aldın mı ? bushnell 3x12x40 lık dürbünü ? memnun kaldınmı yada keşke 3x9x32 mi alsaydım dedin ? beni en iyi sen anlarsın :)

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?Gamo_Tüfek%20Dürbün=&ID=288

buradaki 3*9 40 gamo matrix ben diana 460 magnumda kullanıyorum yatagun dampa ayakla beraber bir kere sıfırladım durbünu 500 cıvarı atış yaptım en ufak bi ayar bozulması yok yaylı tüfeklerde hele bide diana gibi güçlü tüfeklerde kesinlikle tek seçenek derim mildot u ve paralaks ayarlarıda çok güzel kullanıcı tavsiyesi saygılarımla ;d; g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost