HW 45 100 metre atışı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hw 45 nin5,5 luk namluğu sökerek yeni 4,5luk hw namlu taktım tranfer deliğini 3mm den 2,5mm küçüttüm, denemek için 1x1 metre büyüklüğündeki karton kutuya 100 metreden atış yaptım bir tabanca için güzel bir sonuç 100metreden karton kutuyu deldi geçti tabiiki 4,5 luk saçmanın fazla bir tesiri olmaz fakat eylencelik olarak 4,5 luk tabanca olarak gayet tatminkar edici bence tabanca iki kademe kurmalı onuda belirteyin çünkü tek kademeli bu kadar uzak atamaz.

FEİNWERKBAU 600

• Meydan Av ? Murat'a getirteceğiz bir tane :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Takribi 36 metre üstüne tutmuşsunuz.

• Krononuz varsa, ölçtüyseniz, transfer deliğini küçültmeden ve namluyu değiştirdikten sonraki hızlarını biliyor musunuz? Benim tabancam 16 grain 5.5 mermiyi 380 fps civarında (soğuk havada, soğuktan etkilenen bir silah) atabiliyor. Ben standart gücünün üzerine birşey ekleyemedim fakat tepmesini çokça iyileştirdim. Şimdi daha az tepiyor ve çok daha yumuşak çalışıyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tepmeyi nasıl yumuşattınız?

Teşekkürler.

Bülent

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• Amerika'da Maccari'ye mail atıp biraz adamı övünce bana yay yapmayı kabul etti ;kihhik, Silahın yayını Maccari'nin yaptığı bu daha kaliteli ve karakteri daha farklı bir yay ile değiştirdim. Yalnız HW45'in yayını söküp takmak hiç kolay değildir. Ayrıca tetik mekanizmasının sökülmeden önce kabzenin içindeki mekanikteki bir deliğe çatal iğne , iğne vs geçirerek sökmeniz gerekir yoksa mekanizma silindiri sökünce dağılır ve toplamak çok zor olur.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Teşekkür ederim. :)

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• hw45 yayına kauçuklu yeşil gres uygulaması yapmalı mıdır ?

genel bakım nasıl olmalı. ?

tesekkurler.

• piston icine yag sikarak dizellemede hizlar cok farkli olabiliryor. pelet etegine yag konuldugunda yag akici oldugundan yine cok stabil degerler olamiyor. acaba pelet etegine gres sursek hep ayni oranda, belki sivi yag kadar randimanli olmaz ama hep ayni oranda yag olacagindan hiz degerleri daha stabil olabilir.

• Crow beni kastederek yazmış heralde, ben deneysel çalışmalar yapıyorum da bazen :) Pellete ya da transfer deliğine yağ sürmek silahınıza kalıcı zararlar verebilir. Söz konusu silah hw 45 ise bu olasılık daha düşük çünkü ptfe piston contası kullanılmakta. Genelde pellete ya da transfer portuna yağ damlattığınızda transfer o ringini patlatıyor. Ne hıza ulaşıyor derseniz ben 750 fps gördüm kronoda ;kihhik,

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Crow beni kastederek yazmış heralde, ben deneysel çalışmalar yapıyorum da bazen :) Pellete ya da transfer deliğine yağ sürmek silahınıza kalıcı zararlar verebilir. Söz konusu silah hw 45 ise bu olasılık daha düşük çünkü ptfe piston contası kullanılmakta. Genelde pellete ya da transfer portuna yağ damlattığınızda transfer o ringini patlatıyor. Ne hıza ulaşıyor derseniz ben 750 fps gördüm kronoda ;kihhik,

Murat Abi; transfer deliğinden yağ sıkınca, gerçek silah hissi veriyo. O ring konusunda da; bende yaklaşık 100 adet yedek o ring var. ;şrofls;.

• hw45 tabancamın namlusunu 5.5 mm den 4.5 mm ye çevireceğim.
    bunun için namluyu temin ediyorum. namlunun değişimi dışında tabancada değişmesi mutlaka gerekli olan bir parça vb. bişey var mıdır ?

sadece namluları değiştirmem atış kalitesi açısından yeterli olacak mıdır ?

• Sadece 2 vidayı söküp namluyu değiştiriyorsunuz. Diğer kısımlar her kalibre için standart. Vidayı açarken dikkat etmelisiniz. Kolayca sıyırıyor. Ben o vidaları değiştirip yerine yıldız başlı vida kullandım daha sağlıklı oldu.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776