Hatsan Optima 550 5.5 grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yanlız bende dampa ayak yok evde 7 metreden 4 mermı ıle sıfırladım dürbünü kutuya sığmadığı için söktük atış yaptığımız yerde yeniden taktık :DD sıfırlamaya kalksam orada böle ayarlayamazdım çok ballıyım :)

Hatsan optima 550 ;avci; agt

Hatsan mod 135 QE vortex

Swiss arms jericho 941

• Atış yaptığın yer çok güzelmiş. Ancak tüfeğinin namlusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Yinede çalışmaya devam etmelisin. Bu becerilerine çok şey katacaktır. Sakın beni yanlış anlama. Saygılarımla

• Atış yaptığın yer çok güzelmiş. Ancak tüfeğinin namlusu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Yinede çalışmaya devam etmelisin. Bu becerilerine çok şey katacaktır. Sakın beni yanlış anlama. Saygılarımla

namlusunu merak etme dostum senin mod125 den fazlasi var g;$i ömrüde fazla mod125 den g;$i
    dampa ayak istiyor bu tüfek,mevcut ayak ile olmaz,nasil takip atis yaptin o ayak ile anlamis deyilim :him:s ben tek parca ayak i zap edemedim bu tüfekde 5 kutu pellet tükettim buna ragmen stoper vidasini koparmisti ayak sarsintidan g;$i

• Official Post

Dampanın alt ve üst bloğu tutan 4 O Ring li 2 vidayı koparmış, pes yani tüfeğe, diyeceğim ama herşeyin bir dayanma limiti var, dürbün hafif olmalı mutlaka, şimdi daha iyi anlaşılmıştır Dampa nın önemi, dampa olmasaydı dürbünün nereleri kırılacaktı.

Tabi unutmadan bu dampa ayak ilk numune üretilenlerdendi ve o vidalar özel imalat ama ısıl işlem henüz yapılmadan montajın görülmesi ve onayı için gönderilenlerden, Bismark a hediye göndermiştim, karşılıksız, zaten kendiside vidaları çelik olanlarla yenilemiş yola devam.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Bana rastlamıştır diyorum ben.Hediye için her zaman teşekkürlerim ve iyi dileklerim sizinle Mustafa Bey.Gönderdiğiniz dampa ayak benim için hediyenin ötesinde şeyler ifa ediyor.

MOD 95 SAS 2 hafta kadar satılmazsa gene yatagun dampa ve 3*9-40 hafif bir dürbün alacağım.

• Hatsan optima 550 ile mod 125 arasında hiçbir fark göremedim ben. Torpida 155 olsa evet fark çok kırma namlu değil bir kere. Ama optima 550 mod 125 den daha az güçlü bir tüfek. 220 m/s çıkış hızına sahip 1 gr pellet ile. Ben mi yanlış biliyorum yoksa

• Valla durbünü kızağın en sonuna kaydırdım vidalarıda iice sıktım en ufak bi gevşeme olmadı ama ben kısa zamanda dampa ve tüfeğe bi kılıf alacam vardır üstadları bi bildiği ;) bide anlamadıgım pro hunter ile atış yaptığımda şişe direk patlıyo ve arkadaki ağaçlara carpdığında ciddi tahribat veriyo ama 28 ytl ye aldığımız crosman hallow pointed o kadar sert gitmiyo gibi hissetttim :S

Hatsan mod 135 QE vortex

Swiss arms jericho 941

• Bide mermi sektiği zaman acayip ses çıkıyo hakkatten sakat bişey mekan güsel ama 1 km ye kadar ev felan hiçbişey yok kazan köyünde çok güzzel bi yer hemen yanı başımızda bide çeşmemiz var mangalda bi çay ohhhh:D

Hatsan mod 135 QE vortex

Swiss arms jericho 941

• Hatsan optima 550 ile mod 125 arasında hiçbir fark göremedim ben. Torpida 155 olsa evet fark çok kırma namlu değil bir kere. Ama optima 550 mod 125 den daha az güçlü bir tüfek. 220 m/s çıkış hızına sahip 1 gr pellet ile. Ben mi yanlış biliyorum yoksa

Soru arada kaynadı sanırım. Nette birsürü yere baktım. Sideprensi bir laf söyledin içime dert oldu. ;şrofls;. Açıklamasıda ellerinden öper ;kihhik, . Saygılar.

• Soru arada kaynadı sanırım. Nette birsürü yere baktım. Sideprensi bir laf söyledin içime dert oldu. ;şrofls;. Açıklamasıda ellerinden öper ;kihhik, . Saygılar.

mod125 ile optima550 aynı güçteler. o 220m/sn olan ise başka bir model optima vardı 150ytl idi sanırım oydu ama şimdi yok.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Arkadaşım sen yanılıyorsun... Optima 550 için nerden hız bilgisi aldın bilmiyorum ama 4.5 cal'ı için resmi hız 1250fps idir.. Nitekim , 5.5 cal 1000 fps yani 305m/s...
    Senin dediğin başka bir model.Hatsan kafasına göre model çıkartıyor.Ama bu silah daha güclü ve istikrarlı.
    Ayrıca bu mod 125 değil de mod 125 th nin optima isimlisi..

• Arkadaşım sen yanılıyorsun... Optima 550 için nerden hız bilgisi aldın bilmiyorum ama 4.5 cal'ı için resmi hız 1250fps idir.. Nitekim , 5.5 cal 1000 fps yani 305m/s...
    Senin dediğin başka bir model.Hatsan kafasına göre model çıkartıyor.Ama bu silah daha güclü ve istikrarlı.
    Ayrıca bu mod 125 değil de mod 125 th nin optima isimlisi..

alıntı yaparak belirtseydiniz daha iyiydi...
    yanılıyorsun diye hangimizi kastettiniz acaba?

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Soru arada kaynadı sanırım. Nette birsürü yere baktım. Sideprensi bir laf söyledin içime dert oldu. ;şrofls;. Açıklamasıda ellerinden öper ;kihhik, . Saygılar.

bende krono yok,ölçüm yapma imkanımda dolasıyla olmadı :him:s
    kardeş patriotu aldığımda optima550 halen bende idi, her 2 tüfekde 35 metreden burguaz rakı şişesini deldi geçti,dağıtmadı şişeleri,,

yaklaşık 140 150 metreye top atışı yapmıştım su bidonuna,yere çarpan pellet in vızılama sesini duyuyordum,

eğer 220 ms/n olsa fabrika çıkış hızı,ki onların ölçüm yaptığı pellet daha hafif pellet dir,100 metre de pellet bu denli tahtaya saplanmaz,1 2mm kadar içeri girdi pellet 100 metre de tahtaya,
    [Resim Engellendi: http://s3b.directupload.net/images/090120/temp/s8gs5sdz.jpg]

220ms/n olan optima trio dur,bu tüfekler bir mod125 bir optima550 kadar güçlü tüfek deyildir,

• yanılan benim. Sebebi ismini vermek istemediğim bir web sitesi bu şekilde yayınlamış. Google da optima 550 yazarsanız çıkıyor zaten. Şimdi eğer 5,5 305 m/s ise 125 ile aynı demektir. Sevgili arkadaşım sideprensi bunun namlusu neden 125 in namlusundan iyidir dedin onu merak ettim. Forumda yazılanlara bakarsak benim namlu 125 lerin içinde en iyilerden biri iken optima 550 nin herhangibirisinin namlusu neden daha iyi. Kıskançlık krizi değil sadece merak. Aynı güçteyseler ve aynı malzeme aynı işçilik aynı firma. Nasıl daha uzun ömürlü oluyor. arkadaşım valla uyuyamam aydınlat beni ;şrofls;.

• alıntı yaparak belirtseydiniz daha iyiydi...
    yanılıyorsun diye hangimizi kastettiniz acaba?

Dostum xaupau ' ya yazmıştım onu.. Zaten arkadaşımız da anlamış :) O 220m/s yazan malum siteyide biliyorum.. Bu işi profesyonel yapıp profesyonel yapmayanın arasındakı fark hemen belli oluyor.. Bilgilerin % 90ı ingilizce ve yetersiz.

• yanılan benim. Sebebi ismini vermek istemediğim bir web sitesi bu şekilde yayınlamış. Google da optima 550 yazarsanız çıkıyor zaten. Şimdi eğer 5,5 305 m/s ise 125 ile aynı demektir. Sevgili arkadaşım sideprensi bunun namlusu neden 125 in namlusundan iyidir dedin onu merak ettim. Forumda yazılanlara bakarsak benim namlu 125 lerin içinde en iyilerden biri iken optima 550 nin herhangibirisinin namlusu neden daha iyi. Kıskançlık krizi değil sadece merak. Aynı güçteyseler ve aynı malzeme aynı işçilik aynı firma. Nasıl daha uzun ömürlü oluyor. arkadaşım valla uyuyamam aydınlat beni ;şrofls;.

optima550 nin kurma kolunu kırarken dipcik nasıl oldu bir boşluğuma geldi kaydı dizimden,,tüfek havaya doğru yükseldi bir bucuk takla aştı tabi bu aşamada namlu sert bir şekilde kapandı ve tüfek yere düştü,
    bu sert kapanmıya rağmen namlu eğilmedi,

patriot ile de benzer bir olay başıma geldi,ama patriotun ki devede kulak optima550 nın yanında,namlu eğildi g;$i
    mod125 den öyle şikayetler geldiki isabetsiz diye onlara bakarakdan söylüyorum,bende de ilk çıkan mod125 vardı fena deyildi,örnek ve ince mehmet pelletlerinen 15 20 metre deki kapaklara atış yapardık dürbünsüz., ama bu mesafeden koca kağıtı tutduramıyanların yazılarını okudum,

optima550 ile çok pellet attım,birgünde attığım pellet sayısı,bir mod125 kullanıcısı atmamıştır kendinde bulunduğu sürece,zira tüfeği arıza yapmıştır okuduğum yazılar böyle ifade ediyordu mod125 i,

mod125 tahmin ediyorumki en çok satan tüfek ve en çok arıza veren tüfek,optima550 kullanıcısı çok az ve bu kısıtlı kullanıcılardan tüfeğin şurası dağıldı burası kırıldı diye yorum okumadım,

mod95 sas ım satılmış haberi geldi,yeni yay lım ilerliyen zaman da görücüye çıkar :thumbdown: