işte TÜRK yapımı 1911

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • [Resim Engellendi: http://www.trabzonsilah.com/silahlar/zigm1911_beyaz.jpg]

Kalibre : .45 ACP

Etkili Menzili : 75 m

Çalışma Sistemi : Basit Geri Tepmeli / Yarı Otomatik

Şarjör Kapasitesi : 7

Emniyet Sistemi : Emniyet Mandalı, Horoz Emniyeti, Kabza Emniyeti

Nişangah Düzeni : Geçme Arpacık, Yarıklı "U" Gez

Tetik Kuvveti (gr) : 3000 gr.

Tetik Hareketi : Tek Hareketli

Tabanca Ağırlığı (Boş Şarjörlü) : 1134 gr

Boş Şarjör Ağırlığı : 74 gr

Uzunluk :215 mm

Yükseklik : 138 mm

Genişlik : 34 mm

Namlu Boyu : 127,5 mm

Nişan Hattı : 164 mm

Sıcaklık Limiti : -35 °C / +60 °C

avsan süperpoze

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen yenilmeztuzun ().

• Resimdeki silah değil satışta olan, o silahı fuar için falan mı ürettiler bilmiyorum ama, şu anda üretilen satılanın bu silah olmadığını kesin söyleyebilirim. Nerden biliyorum bizzat MKE ye gidip inceledim. İlk ürettikleri prototip sizin resmini koyduğunuza benziyor ve orjinal colt'tan farklı yanları var. Bence başarılıydı da fakta görevli colt'un bu tür üretime izin vermediğini, dizaynlarına karıştığını söyledi. Şu anki üretimde resimdeki gez arpacık sistemi yok. Bir kaç başka fark da var. Ben çok başarılı bulmadım. O fiyata daha iyi boya , işçilik beklerdim. Hatta madem replika üretilicek 1 e 1 Parkerize M1911A1 in aynısı yapılmalıydı. Metal işleme kaplama kalitesi daha yüksek olsaydı ve 1 e 1 colt government yapsalardı ben de alabilirdim. Yurt dışından her şeyini değiştirir baştan custom silah yapardım.

Yalnız söküp takması emniyeti açıp kapatması çok zordu. Üretim versiyonu nasıldır bilemiyorum. Bir kere baş parmağımı kullanarak emniyete alamadım. 2 parmakla itince anca alınıyordu. Zamanla alışır mı bilemem.

http://world.guns.ru/handguns/HG04-E.HTM

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• Gördüğünüz gibi gene "mükemmel bir taklit"... Yahu biz ne zaman mühimmatı da nev-i şahsına münhasır bir silah üreteceğiz acaba? Biz gibi bir millet ve tamamen kendine has tasarımı olan bir silah... Hayal mi? En azından silah konusunda artık kopyalayan değil "kopyalanan" olmak gerekmez mi? Yazık... Birde marifetmiş gibi bunu böyle duyuruyoruz... X(
    Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• tisas 1911 na-mukemmel bir taklit. bir cok kusuru var..

dunyada klon uretmek gayet normal karsilanan bir seydir. neticede bu bir tabanca ve isleyis kalitesi kabul gormus birkac tane silah modeli var. tipi farklida olsa bircok silah modeli bir birinin aynisi isleyis tarzi ile calisiyor.

ornegin sigsauer, walther, cz, browning, beretta, gibi silahlarin mekanigini kullaniyor dunyadaki bir cok silah markasi.

boberg ve glock gibi yeni isleyis tarzi olan tabancalarda ortaya cikti daha sonra.

tisas ve sarsilmaz tipi degisik bir cok tabanca uretti. ancak degisik gorunumlu tabanca uretmekte guzel olmakla birlikte, asil onemli konu yeni tipte tabanca uretmek degil, bu tabancalari kaliteli malzeme ve iscilikle yapmaktir ki bu konuda yerli firmalarin pekte ileride oldugu soylenemez.

• Gördüğünüz gibi gene "mükemmel bir taklit"... Yahu biz ne zaman mühimmatı da nev-i şahsına münhasır bir silah üreteceğiz acaba? Biz gibi bir millet ve tamamen kendine has tasarımı olan bir silah... Hayal mi? En azından silah konusunda artık kopyalayan değil "kopyalanan" olmak gerekmez mi? Yazık... Birde marifetmiş gibi bunu böyle duyuruyoruz...

cem abı ben kopyaya da razıyım.yeterkı bırerbır kopyası olsun.adam gıbı kopyalasınlar.longbow'un dedıgı gıbı dunyada klon uretmek normal bısey.ama ulkemızde cogu seyde kopyayı bıle guzel yapamıyoruz

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Sn. Longbow'a da size de katılıyorum Sn. Black_Angel... Tabii ki Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmak gereksiz... Söylemeye çalıştığım dünyada çok takdir toplamış bir silahın mekaniği üzerine daha önce yapılmamış ve çok şık bir tasarımla ve çok kaliteli malzeme ile üretilen bir Türk silahıydı...Klon demek zaten ya bir silahın malzeme kalitesi ve işçilik de dahil olmak üzere birebir kopyası ya da aynı kalite ve işçilikle farklı bir tasarımı demektir. Bizim gibi silahlarla yatıp kalkan bir milletten böyle ucuz ve kalitesiz silahlar nasıl çıkıyor onu anlamıyorum...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• bence sorun; kalitesiz malzeme ve isciligi, kaliteli malzeme ve iscilik fiyatina satmak..havalida ornek, hatsan:)

• Alın size örnek bu da Colt 1911 Klonu ... Yoruma bence gerek yok. NightHawk Custom Masters Edition

[Resim Engellendi: http://www.nighthawkcustom.com/images/nh-masters_3_xl.jpg]

[Resim Engellendi: http://www.nighthawkcustom.com/images/nh-masters_13_xl.jpg]

http://www.nighthawkcustom.com/detail.aspx?ID=124

Çok mu şey istiyorum X(

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• selamlar,

tisaş urettiği bu modelle birçok firmanın yaptığı cz klonlarından bir adım öne geçti,ancak klon'da olsa önemli olan tornaya sokmadan modifiye edilebilirlik.

yani söktüğün parçayı, customla değiştirirken aynı şekilde yerine uyması.aksi halde başarısız bir çalışma olarak görülebilir.umarım bu konuda başarılı

olabilmiştir...

• bence sorun; kalitesiz malzeme ve isciligi, kaliteli malzeme ve iscilik fiyatina satmak..havalida ornek, hatsan:)

Katılıyorum... Kaptırmatörlük şimdilerin en gözde meziyeti oldu çıktı... Kaptıran kaptırana, kim neyi kaça kaprırısa Yarabbi şükür deyip gidiyor... Ülkemizdeki tek resmi silah satış kurumu olan M.K.E.K.'nda Glock 17'nin fiyatı 4500 US$... O paraya ben ABD'de Glock'un familyasını alırım üzerine mühimmatlarını da alırım üzerine hatunla yemek yeyip sinemaya gidecek para da kalır... Hayırlı işler...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• bence TÜRKİYE' de klondan ziyade kopya silah üretiliyor, Turkish Copies yani. yerli üreticileri gene de taktir ediyorum, bunca zorluğa rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. bir de malzeme ve işçilik kalitesini yüksek tutsalar çok daha iyi olacak.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)