evanix blizzard yeni versiyon çıkmış

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • becerememişim kısayol nasıl ekleniyordu ?

FİLİNTALAR GRUBU
    AA S410 fac extra 5.5 mm + Hawke 8x32-56 30 mm,
    AA TX 200 5.5 mm hc +bushnell 4x12-40,
    Diana Mod 54 5.5 mm +bushnell 6x18-50,
    ve diğer yaylılar

• Bu evanixlerin kundakları kadar güzel kundak görmedim.

• bolt action modelinin görünüşü tek kelimeyle mükemmellll!!! :love::love::love:

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• evet yeni modelleri güzelmiş gerçekten 10 atışlık için ideal olmuş birde low power 150 yazıyor düşük hızda 150 atış yapabiliyormu gerçekten veya şu anki silahlardada varmı olay arkadaşlar yoksa bile evanixzlerde hızını düşürüp stabil atış sayısını yükseltebilirmiyiz acaba ben merak ediyorum ..........

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Düşük güçte atış yapan " low power <16 j " İngiltere için üretilen bir tip. Yüksek güçlü olanında güç ayar özelliği yok. Ayarlı tetik güzel olmuş fakat hala ağır tarafta (ortalama 2 lbs, 906 gram). Modifikasyonlarla hız biraz düşürülüp atış istikrarı sağlanabilir hatta regülatör bile takılabilir ama 900 gr tetikle atıcıyı tatmin etmez.

• Düşük güçte atış yapan " low power <16 j " İngiltere için üretilen bir tip. Yüksek güçlü olanında güç ayar özelliği yok. Ayarlı tetik güzel olmuş fakat hala ağır tarafta (ortalama 2 lbs, 906 gram). Modifikasyonlarla hız biraz düşürülüp atış istikrarı sağlanabilir hatta regülatör bile takılabilir ama 900 gr tetikle atıcıyı tatmin etmez.

bu tetik olayı ne kadar sert anlamıyorum ben mesela bende mod125 sert biliyorum kullandığım için peki evanix mod 125 in tetiğinden dahamı sert .....

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Ben ufak bir yay modifiyesi ile 200 bardan 100 bara düşene kadar 50 atış yapabiliyorum.
    Elimde krono olmadığı için ölçüm yapamadım...

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Ben ufak bir yay modifiyesi ile 200 bardan 100 bara düşene kadar 50 atış yapabiliyorum.
    Elimde krono olmadığı için ölçüm yapamadım...

peki hızda bir değişiklik oluyormu ki....birde şu tetiğe çare buldukmu EVANİX süper olur valla
    inşallah yatağun bu silahları ve Air Arms silahını getirtirsede yaz ayları şenlkten geçilmese.........nedersiniz arkadaşlar hoş olmazmı... +;tuftabV# :)

• Evanix gitgide AA410 na yaklaşıyor galiba. Ama daha öncede yazıldığı gibi tetik daha yumaşak olsa ideal olur.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• yaklaşıyor

aynı zaten hiçbir farkı yok nerdeyse dediğin gibi tetikte biraz yumuşatıldımı her şey tamamdır.....
    aslında yapılır gibime geliyor bana ama anlayamıyorum bu pcp silahlarını hiç........ ½bay£bay`;

• Evanix gitgide AA410 na yaklaşıyor galiba. Ama daha öncede yazıldığı gibi tetik daha yumaşak olsa ideal olur.

Ahşap yönüyle yaklaşmış gibi gözüküyor ama bolt actıon kurma kolu hiç benzememiş.AA 410'un kurma kolu tek kelimeyle efsane gibi. :rolleyes:
    Bence yanından bile geçmez. 8|
    Bu da benin görüşüm. g;$i

• Ahşap yönüyle yaklaşmış gibi gözüküyor ama bolt actıon kurma kolu hiç benzememiş.AA 410'un kurma kolu tek kelimeyle efsane gibi. :rolleyes:
    Bence yanından bile geçmez. 8|
    Bu da benin görüşüm. g;$i

Kurma kolu dizayn olarak AA nın Evanix'e göre daha güzel. Yanlız ahşap konusunda bence Evanix 1 adım önde. ^^

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• EVANİX yakından takip ediyorum pcp pompa hediye olunca almaya karar vermiştim ama yazılan yazılarda tetik sert olunca biraz geriledim mynette videosunu koymuşlar sıkarken çocuk baya bi yükleniyor tetiğe :) durakladım şimdilerde :) tetiği hafifletmenin yollarını arıyorum
    kundak olarak evanix güzel gerçekten desen ve işçilik güzel verilmiş mustafa abi getirtecek galiba yataguna yaz aylarında zaten şu aralar kartın borcu bitmek üzere az akldı 1-2 ay taksitlerim var almayı düşünüyorum bende ........

• mustafa bey gerçekten bu s10 evanixlerden getirmeyi düşünüyormusunuz böyle bir ışık varsa bekleyelim malum yere sordum 5. ay gibi getirmeyi düşünüyorum dedide. :thumbup:

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Official Post

Böyle bir şey söz konusu değil, yukarıdaki yazan arkadaş sanırım 1 yıl önceki mesajları okudu ve gelişmeleri okumadan bu yorumu yazdı.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Böyle bir şey söz konusu değil, yukarıdaki yazan arkadaş sanırım 1 yıl önceki mesajları okudu ve gelişmeleri okumadan bu yorumu yazdı.

mustafa abi özrü dilerim yanlış oldu ben eski konulara bakmıştım tarihine bakmadım affola X]#+,X]#+,X]#+,X]#+,