TASCO 3-9x40 sizce nasıl?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar şuan elimde bir w&s special edition var yanın da gelen optima dürbünü bozdu şuanda düşündüğüm dürbün TASCO 3-9x40 Tri Rail RG Rangefinder Rifle Scope sizce yine aynı sonuçla karşılaşırmıyım yoksa işimi görürmü? Yardımcı olursanız sevinirim ½bay£bay`; agt agt agt

+;tuftabV# one shot,one kill ;tufey#

• dampa kullanmazsan o dürbün de bozulur

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• bence görür, 3-9x40 olması güzel çünkü daha fazla aydınlık sağlar-mış ;kihhik, yahu ben hiç tecrübe sahibi değilim bu forumdaki konular hakkında çünkü bahsedilen tüfekleri,dürbünleri vs. hiç kullanmadım ama forumu çok takip ettiğimden aşağı yukarı her konu hakkında bilgi topladım ezbere yanıtlıyorum yani ;şrofls;.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Ben kullandım bu dürbünü çok net çok güzeldi..
    Güzeldi diyorum çünkü sadece tek parça ayak vardı dampa yoktu. Gamo Cfx Royalde 1500-2000 atışa yaklaştı ve buğulanmaya başladı sonra yavaş yavaş derken en son farkettim en ortadaki kücük mercek kenardan çatlamış ve kaymış daha sonra bozuldu dürbün söküp o merceği çıkarabilirsem diye uğraştım v.s v.s netincesinde artı kıl koptu hatta az önce elime aldım iyice parçaladım yinede çıkartamadım o kırık merceği. çöpe gitti :)

ancak neticede çok beğeniyordum onun kalitesini. :thumbup:

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Köksal abi merceğin kırıldığına emin oldun mu? Benim Tasko 3-9x40'ı bir ara sökmüştüm sökerken ilk önce ayar düğmelerini söküyorsun ondan sonra zoom ayar bileziğindeki vidayı söküyorsun ardına bileziği yerinden çıkarıp(ileri itip) altındaki 3 tane ince vidayı söküyorsun ve dürbünün içindeki küçük merceklerin bulunduğu bölüm tek parça halinde çıkıyor, artıkıla dokunman gerekmiyordu. Tabi bu işlemlerden önce arka büyük mercek ve dürbünün ışık sistemi çıkarılmış olmalı.

Kırıldığına eminmisin diye sormamın sebebi ise bendekinde mercek kırılmamıştı, merceği tutan bilezik gevşemiş ve mercek yan dönmüştü düzeltip bileziği sıkınca eski haline dönmüştü.

• Buu dürbünüen uygun kaç tl ye alabilirim bilgisi olan varmı? 2. el fiyatları nedir satmak isteyen olursa kaça satar yardımcı olurmusunuz.Satmak isteyen olursa talip olabilirim dürbün hem kaliteli hemde estetik ama bebi cezbeden yönü artıkılı hasta oluyom o artı kıla.i yardım ;şrofls;.agt;tufey#;tese;kkur cı olurin kardeslerim

• birde türkiyede kaça ve nerden bulabilirim bunuda yazarsanız memnun olrum. ½bay£bay`;

• Köksal abi merceğin kırıldığına emin oldun mu? Benim Tasko 3-9x40'ı bir ara sökmüştüm sökerken ilk önce ayar düğmelerini söküyorsun ondan sonra zoom ayar bileziğindeki vidayı söküyorsun ardına bileziği yerinden çıkarıp(ileri itip) altındaki 3 tane ince vidayı söküyorsun ve dürbünün içindeki küçük merceklerin bulunduğu bölüm tek parça halinde çıkıyor, artıkıla dokunman gerekmiyordu. Tabi bu işlemlerden önce arka büyük mercek ve dürbünün ışık sistemi çıkarılmış olmalı.

Kırıldığına eminmisin diye sormamın sebebi ise bendekinde mercek kırılmamıştı, merceği tutan bilezik gevşemiş ve mercek yan dönmüştü düzeltip bileziği sıkınca eski haline dönmüştü.

Bende iyice kırıldı.. aynen ilk dönemler yamuldu. sökmedim daha sonra köşesinden çatladı bir parça koptu v.s v.s.. artık attım parçaladım duruyor yapılması imkansız artık :)

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png