Pistonlu Tüfeklerin Mermi kapasitesi ve Dolumu ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bu pistonlu tüfeklerin mermi deposu veyahut şarjörü var mı yoksa her atışta tekrar bir mermi mi koymamız gerekiyor ? Eğer şarjörleri veyahut depoları varsa ise her modelde mevcut mu yoksa SAdece bazı modellerdemi var? Forumda konuyla alakalı bir şey bulamadım. bilgilendirirseniz sevinirim.

HATSAN MOD 70 + 4X20 OPTİMA
    PGO SCOOTER 50cc 5 HP İTALYAN

• ben pistonlu tüfeklerde birden fazla pellet kapasitesi olan bi tek diana 300r'yi biliyorum.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• alican, tüfeği mauser gibi kurmak istiyorsan bolt action bir pcp alacaksın.başka yolu yok bunun.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

Türkiyeye ithal edilen silahlar içerisinde sadece Diana 300R modeli alttan kurma ve şarjörlüdür, ama başarısız bir tasarım olmasından dolayı fabrikası üretimi durdurdu, Türkiyedeki ithalatçıda silahları Almanya ya iade etti, zaten yaylı bir silahta kesinlikle şarjörlü son derece mantıksız, bir ton zahmetle silahı kuruyorsunuz bir tane mermi koymak son derece basit, bende sizin gibi zamanında çok arzulamıştım ve ithalatçısının mağazasında silahı daha bana gösterirlerken silahın şarjör sistemi arızalandı.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Mauser tipi kurmadan vazgeçtim zaten aradığım her atışta bir de mermi koymaya uğraşmamaktı ama maalesefki ona da razı olacağı. Şimdide gözüm Multipump lara kaymıyor değil ama onlarda güç ve isabet düşük galiba . Crossman 2100 mesela

• güç orta düzey isabet çok yüksek diyebiliriz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bildiğim kadarıyla güç düşük ama isabet iyi. Güçte düşük derken sanırım 40 metrelerde şişe kırıyor. Yada ben öyle hatırlıyorum

• evde 10 metreden 2 pompayla atışlar yapıyordum bi atışım hedef kağıdının üzerinden gitmiş ve arkasında katlanmış olarak duran perdeye gelmiş #hims 2 pompada 4e - 5e katlı perdeyi delip duvarda iz yapmış ;kihhik, tabi bunu kimse farketmedi daha ;şrofls;.;şrofls;. bence gücü yeterli özellikle 6 pompada iyi iş görüyor.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Arkadaşlar peki Dianalara pistonlu genelde mermi hangi kısmdan takılıyor açıklarsanız sevinim. Belki şarjöre benzeyen ilkel bir düzenek kurarım.