"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • :thumbup: Bilmiyorumda ben pelet kelimesini kabullenemem "saçma" en iyisi neden derseniz Türkçe. Ne alaka diğerleri Türkçe değil mi derseniz pelet hariç herşeye razıyım. Saygılarımla ;atlı{#

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• mermi çekirdeği istiyorum derseniz onlar tek satılmaz bu şekilde oluyor der ve önünüze bir adet tabanca mermisi koyar. 8o

çekirdek istiyorum derseniz de yanlış dükkana girdin galiba genç! kuruyemiş dükkanı yan tarafta der. #hims

:thumbup:

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.;

• En iyisi saçma olur zaten saçma ile pelet nerdeyse aynı oyları almış 34-35 şimdilik :D

• Ben ankette SAÇMA diye oyumu kullanmıştım.
    Eğer ayırt etmek gerekiyorsa istenirken Havalı silah saçması diye istenir diyorum..

• Hala havalı tüfek saçması diyorum :)

eskisehirteam.png

• ''saçma'' seçeneğini işaretleyen arkadaşları gönülden tebrik ediyorum. x;.z

anket sonucu ne çıkarsa çıksın ben pellet diyeceğim diyen arkadaşı da esefle kınıyorum. :cursing:

;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• peletle saçma kafa kafaya ;confused;

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• kımse kusura bakmasın dılım alıstı artık pellete alıstırmadan once değıstırecektınız g;$i

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• yada herkes kafasına gore takılsın nasıl :him:s

olmaz o zaman ;confused;

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Bilmiyorumda ben pelet kelimesini kabullenemem "saçma" en iyisi neden derseniz Türkçe. Ne alaka diğerleri Türkçe değil mi derseniz pelet hariç herşeye razıyım. Saygılarımla

yanlış anlamayın ama televizyon'a cd'ye ne diyorsunuz siz?

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Mermi, kurşun yada fişek demiyelimde ne dersek diyelim. Akasi halde havalı tüfek kullanmak için birde ruhsat çıkarmak zorunda kalırız. Ben saçma dedim çünkü bu işi hiç bilmeyenler bile saçma deyince neden bahsettiğimizi anlıyor. İş yerinde pelet deyince bu bir havalı tüfek saçmasıdır diye açıklama yapmak zorunda kalıyorum. İnanın bana bayanlar bile saçma deyince neden bahsettiğimizi anlıyor.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• 40 yıllık havalı tüfek saçmasına mermi diyenler mermiye ne diyecekler acaba :him:s

• mustafa abi bizim saçma dediğimiz şeyi(özellikle büyük çaplı olanları) mermiden farklı görmediği için mermi ya da çekirdek diyor.mermiye de mermi diyecek tabiki.

ayrıca ''saçma''nın çok eskiden beri kullanılması tek başına onu benimsememiz için yeterli sebep olamaz.benim savunduğum nokta ''saçma''nın aklımızdaki kavramı karşılıyor olması.ama eleştirilecek yönleri de var. mesela .50 cal bir şeye saçma yerine havalı tüfek mermisi demek daha doğru olur kanaatindeyim.merminin kompleks(kovan,barut,çekirdek)bir yapısı olmasına rağmen.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• paylaşımınından dolayı teşekkür ederim hukuk öğrencisi güzel kardeşim bundan sonra mermileri ikiye ayıracağım
    1 kovan kapsül barut çekirdek içeren ateşli silahlarda kullanılan mermiler
    2 kovan kapsül barut içermeyen havalı tüfeklerle atılan küçüklerine saçma denen ancak büyüklerine saçma kelimesi yakışmadığı için mermi denenler