Pellet trap... (Pellet Kapanı)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evde yapılan atışlarda pelletlerin hedef kagıdının ardından sekerek zarar vermesini engellemek için neler yapılabilir ?

Pelletlerin gücünü absorbe etmek için ne kullanılabilir ? (dergi, kumaş, halı, çaput vs.. )

Teşekkürler.

• selam

ben kemal abinin deposundan aldığım çekmeceden bir mermi tutucu yaptım...

önce çekmecenin arkasını koli bandıyla kapattım sonra içine eski kot, tshirt falan doldurdum ve içine iyice tıktım sonra da çevresinden 3 4 tur daha koli bandı geçirdim gayet güzel oldu...
    önden görünüşü (biraz dağılmış durumda tabii :D )
    airgunturk.com/attachment/531/
    arkadan görünüşü...
    airgunturk.com/attachment/533/
    içinden kumaşı çıkarıp görüntülemeye çalıştım...
    airgunturk.com/attachment/534/
    buda atışa hazır hali
    airgunturk.com/attachment/535/

sende 4 tane 10-15 cmlik suntadan buna benzer bir tutucu yapabilirsin... arkasınıda kapatırsın çok daha güzel bişey olur...

• Efendim :D Önce bir klarton kutu alınır döşemeci yada yorgancıdan parça kumaşlar dolurularak silme kutuya basılıp koli bantı kaplanır:D:D
    En ii pelet tutucu budur:D::D

Selamlar HAKAN :D

• Ben de 2'lik sunta deneyim dedim başlarda ama daha on tane atmadan bizimki suntadan 3-4 cm çapında bir parça çaıkardı. Ben de bugün beşlik kalasları kesip yanyana koyarak bir hedef tahtası yaptım, etrafa saçılmasın diye de her tarafına beyaz tutkal yedirdim, kurumasını bekliyorum... Bu arada geçenlerde bir de sabun testi yaptım. Paketten yeni çıkmış 4 Hacı Şakiri delip arkasındaki kitabı da ezdi.

Saygılar, sevgiler...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Yataylimit,
    Kardeşim 2 adet Hacı Şakiri dik koyup atarsan deliciliğinin sınırlarını test etmiş olursun :)
    İyi atışlar

• Herkese selamlar

Gecenlerde yeni aldigim Walther CP99 u arkadasimin dukkaninda deniyorduk nerelere atmadik ki ama her serfrinde sekti sonunda cozumu buldum. Benim arabada test cihazlarini sabit tutmak icin doseme sungerinden yapmis oldugum bir aparat vardi zaten ekipman degisince de bir ise yaramamaya baslamisti. Hemen bir karton kutu alindi ve 2x15 cm.lik sunger kutuya kondu. 3 metre mesafeden bile yapilan atislarda (bu arada kullanilan pellet Crossman match) sunger gayet ise yaradi. Tabi bu sadece Co2 silah ile 110 m/sn. hizda yapilan atis. Isin guzel yanina gelirsek. Her ne kadar kullanilmis pelleti bir daha kullanmayin densede bir deneme yapalim dedik sungerin icinde pelletler nerdeyse 0 hasar ile duruyordu. Aldik bir daha attik sonuclar gayet guzeldi

• Official Post

Hoşgeldiniz Burak bey

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Evde yapılan atışlarda pelletlerin hedef kagıdının ardından sekerek zarar vermesini engellemek için neler yapılabilir ?

Pelletlerin gücünü absorbe etmek için ne kullanılabilir ? (dergi, kumaş, halı, çaput vs.. )

Teşekkürler.

Kendi uygulamam olan yöntemi anlatmak isterim,
    Bozuk Eski bir bilgisayar monitörünün iç aksamlarını komple boşalttım Sadece Dış Plastik kutu kısmının içerisine Kullanılmayan kalın dergileri doldurdum,Ön tarafınada ekran büyüklüğü kadar 5 mm kalınlığında Kurşun plaka Aldım ve ön kısmına astım.isterseniz hedef kartonunuda üzerine bantlayabilirsiniz.Atılan her pellet plakayı delerse arkadaki dergiler tutucu görevi yapıyor.delemez ise zaten plakaya gömülüp kalıyor.Hiç bir şekilde sıçrama vs. olmuyor.Ayrıca biriken pelletleride atmıyorum ocakta eritip,Konserve kutularının tersini çevirip alt kısmını kalıp olarak kullanarak 8-10 cm. çapında yuvarlak plakalar oluşturabiliyorum üst noktalarından matkapla delik delerek her yere asma imkanı oluyor.atış yaptıkça bozulan plakaları tekrar tekrar eriterek yeni plakalar oluşturmak mümkün.Her atiş yaptıkça ilave olan pelletlerde kullanıldığından plaka sayısıda gittikçe çoğalıyor.
    İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

A Takımı Üyesi

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen teknosman ().

• Sevgili teknosman bu eritme işlemi sırasında çıkan buharı solumamaya dikkat edin bence, toksik olabilir.

Saygılar, sevgiler...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Sevgili teknosman bu eritme işlemi sırasında çıkan buharı solumamaya dikkat edin bence, toksik olabilir.

Saygılar, sevgiler...

Haklısınız denemek isteyen arkadaşlar olabilir, uyarmayı unuttum, ev içerisinde mutfakta yapmayınız.Bir elektrikli ocak ile balkon ,bahçe veya açık alanda yapmak gerekir. ben maske takarak eritme işlemi yapıyorum.tabiikide maske ile ve cıkan gazın birkmemesi için açık alanda yapmakta fayda var..Risk yaratmadan yapmak gerekir.bilinçsizce denemektense yapmamakta yarar vardır.bu uyarınız için teşekkür ederim.

A Takımı Üyesi

• Bu eritme işini bende birkez yaptım. Elimde epeyce pellet birikmişti, bende bu deneme için eski ve yanık bir tavayı saklıyordum zaten.

Ben mutfakta yaptım tavaya bir-iki damla zeytinyağı damlattım ısı iletimi için sonra pellet kapanında öldürüp akşamdan suya saldığım pelletlerimi tavaya boca ederek hafif pembeleşinceye kadar tahta kaşık yardımıyla karıştıra karıtıra bi güzel pişirdim. Afiyet olsun. #hims

İşin şakası biyana. Ağzımı burnumu güzelce sardıktan sonra mutfağı havalandırarak pelletleri erittim ve bir gamo pellet kutusuna döktüm. Kutuyu silme doldurdu. Fakat hala kutunun içinde duruyor. Galiba kutuyu kesmem gerekecek, çünkü kutunun kapak yivlerini hesaba katmadığım için kurşunda kutunun şeklini aldığı için içinden çıkmıyor. ;kihhik,

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Ayrıca geçtiğimiz haftasonundan buyana üzerinde emek sarfettiğim bir pellet tutucu projem var. Büyük ihtimalle başarılı sonuçlanacak ayrıca estetik ve güzel birşey çıkacak ortaya bitirip denemelerimi yapınca bu konuda veya yeni konu açarak fotoğraflarıyla paylaşmak istiyorum. Daha önce bununla ilgili birçok deneme yaptım, fakat bu gerçekten ayrıntılı ve önemli bir konu bence.

Pellet kapanı için bence olması gerekli bazı temel özellikler var; Örneğin, ön şart pelleti arkaya hiçbir şekilde geçirmemesi, uzun ömürlü olması, çarpma sesini tamamen absorbe etmesi, pelletin geri sekmemesi, şarapnel sıçratmaması vs..

Daha önceki denemelerimde birçok farklı materyali yine çok farklı şekillerde teste tabi tuttum. Ama kimisi pellet geçirdi, kimisi çok ses çıkarttı, kimisi şarapnel sıçrattı, ama bu denemelerde yaptığım pellet tutucuların hepsi de çok kısa ömürlü oldu. Bunların hepsini birarada yakalama başarısını gösteremedim. Bende sorunu her istediğim özellik için pellet tutucumda farklı bir materyal kullanarak çok işlevsel ve evladiyelik bir gereç yapmayı amaçladım.

Dediğim gibi henüz bitmedi, biter bitmez fotoğrafları ile ayrıntılı olarak yayınlamaktan zevk duyacağım.

Selamlar. ½bay£bay`;

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Tabiii bilgi paylaşımı hepimiz için iyi olur zira Her zaman açık alana cıkmak mümkün olmuyor iyi ve garantili bir aparatla kapalı mekanlardada atış yapmak hepimiz için iyi olur sanırım

A Takımı Üyesi

• Herkese selamlar

Gecenlerde yeni aldigim Walther CP99 u arkadasimin dukkaninda deniyorduk nerelere atmadik ki ama her serfrinde sekti sonunda cozumu buldum. Benim arabada test cihazlarini sabit tutmak icin doseme sungerinden yapmis oldugum bir aparat vardi zaten ekipman degisince de bir ise yaramamaya baslamisti. Hemen bir karton kutu alindi ve 2x15 cm.lik sunger kutuya kondu. 3 metre mesafeden bile yapilan atislarda (bu arada kullanilan pellet Crossman match) sunger gayet ise yaradi. Tabi bu sadece Co2 silah ile 110 m/sn. hizda yapilan atis. Isin guzel yanina gelirsek. Her ne kadar kullanilmis pelleti bir daha kullanmayin densede bir deneme yapalim dedik sungerin icinde pelletler nerdeyse 0 hasar ile duruyordu. Aldik bir daha attik sonuclar gayet guzeldi

Ben de bu yazıyı okumuştum tüfek almadan önce. Dün tüfek aldım ve hemen bır karton kutuya ıcını tam dolduracak sekılde 10cm kalınlıgında süngeri koydum. Koli bantınıda sağlam bir şekilde çektim. Sonra koydum yere ve 11m den atış yaptım. Ama büyük bir gürültü geldi. Pelet kutuyu delip geçti, arkasında duran balkon kapısını önden delmiş, arkasında da bombe yapmış ama çıkamamış. Sonda süngerin arkasına giymediğim bir kotu 4 kay yapıp koydum. Şu an gayet başarılı :) Kapının hesabını nası verecem onu düşünüyorum hala #hims

• ben 25 metrelik atıslarda 1mm sac dikdörtgen bir tepsi kullanıyorum. attıgım mermi sac a yapışıyor sekme falan olmıuyor ancak yakın mesafelerde sekme olabilir denemedim.birde pelletin iyi olmamasından kaynaklanabilirmi bu yapışma.şunuda belirtmek lazım sac a baya zarar veriyor yaklaşık 1,5 santim arkadan bombe çıkıyor