AirgunTurk Ankara Team 2009 Field Target Yaz Ligi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar,
    gördüğüm kadarıyla katılan herkez FT yarışmalarından keyif alıyor. Benim aklıma Ankara'da bir şampiyona düzenlemek geldi. sizler tarafındanda uygun bulunursa yaz boyunca 9 yarışma düzenlemeyi düşünüyorum.

Mart 1 yarışma
    Nisan 2 yarışma
    Mayıs 1 yarışma
    Haziran 1 yarışma
    Temmuz 1 yarışma
    Ağustos 1 yarışma
    Eylül 2 yarışma
    toplam 9 yarışma

her yarışma 30 atışlık olacak,
    sonuçta işimiz olabileceğinden (veya sağlık-tatil gibi nedenlerle) her yarışmaya katılamayacağız, bu nedenle her yarışmacı 6 yarışmadan puanlarını taşıyacak. Bütün yarışmalara katılabilenler en iyi 6 yarışma puanları toplamı ile puanlarını oluşturacaklar.

yarışmalar için bir şablon oluşturursak bunu her seferinde uygulayarak sıkıntısızca şampiyonayı tamamlayabiliriz. ancak tabiiki her yarışmada hedeflerin mesafeleri değiştirilerek daha da çekişmeli maçlar yapabiliriz.

güvenlik kuralları-antrenman-yarışma başlangıç saatleri, hatta yarışmacı sıraları önceden belirlenerek, bir sonraki yarışmanın genel hatları belirlenmiş olur.

yine kendi aramızda biraz para toparlayarak Şampiyona sonunda dereceye girenlere ufak tefek hediyelerde verebiliriz. örneğin:
    1. 4 kutu pellet
    2. 2 kutu pellet
    3. 1 kutu pellet gibi

sizlerde aklınıza gelenleri yazarsanız, aralarda konuşur bu şablonları oluştururuz. ayrıca görevliler belirlenir, sincapların hazırlanması, güvenlik bölgesinin oluşturulması, skor ve hedef kağıtlarını hazırlanması gibi işlerin her yarışmada kimler tarafından yapılacağı belli olur. yarışmaları da duruma göre Paintsign, Çamlık 1, Çamlık 2 gibi yerlerde dönüşümlü olarak yapabiliriz.

fikirlerinizi bekliyorum.

katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Çok güzel fikir. Hepimiz de bir görev üstlenirsek güzel olacağına inanıyorum. Mesela ben atış ve puan tablolarını hazırlamaya gönüllü olurum. Hafta içi biraz araştırma yapıp burada paylaşırım.

Görevleri de çıkarmaya başlayalım; aklıma gelenler

1- Güvenlik sorumlusu
    Atış alanında bu kişiden izinsiz kimse dolaşamaz, atış yapamaz. (Bunları yazarken aklıma niyeyse Ed geldi)
    2- Gözetmenler ve sayı hakemleri
    3- Hedeflerin boyama vs. işlerini yapacak bir kişi
    4- ....

şimdilik ilk aklıma gelenler bunlar. Araştırma yaparak bu konuyu zenginleştirebiliriz...

Yalnı bu arada beni 4 kutu pellet kesmez ;şrofls;.;şrofls;.

• ;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;;d;
    gerçekten ankara team üyelerine büyük bir alkış

• Aklına sağlık Erdem, gerçekten güzel fikir.

Kamuran kriz ortamı var, 4 kutu pelet çok bile ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Harika!

Atış ve müsabaka disiplinine bir an önce kavuşmamız için bulunmaz bir firsat diye düşünüyorüm. Müsabaka/ Atış yeri kurallarıyla ilgili Erdem'in çevirisini okudum, birkaç küçük eklemeyle hemen tatbik edebiliriz. Zaten bugünkü müsabakada hemen hemen aynı esaslar dahilinde gerçekleşti. Birkaç önerim olacak;

1. Atış alanının sol tarafındaki lastikleri 2m kadar geriye alabilirmiyiz?(otopark yeri daralacak ama araçları da sekme tehlikesinden koruruz.)

2. Sıfırlama yeri yeni kazanacağımız alan olsun.(atış hattında gereksiz gezinmeler ve atıcının dikkatinin dağılması önlenir.)

3. Tüm atıcılar hazırlıklarını atış alanının sol gerisinde tamalar(bugün uygulanmaya çalışıldı ama yeterli sonuç alınamadı.)

4. Atış hattında bir atıcı olsun, zamanlı atış yapılsın(5-6 dk. olabilir genelde 15 kişi düşünürsek 75-90 dk. cıvarında bir tur bitebilir.) Atıcının yanında sadece bir kişi (nezaretçi ve/veya gözetmen) olsun.(dikkat dağılması ve karışıklık ve puan hesaplaması için) Hedefler yine üç grup halinde olsun, yalnız atış yapılacak grubun hedefleri kaldırılsın, diğerleri inik olsun.

5. Kayıt atışları üç yerine iki grup olarak yapılsın.

6. Atış yerinin etrafına her köşeye konacak ve uzaktan görülecek şekilde dört adet kırmızı flama konsun.Köy çocukları ve çobanlar bölgeden çok sık geçiyor, bu arada onlarıda ikaz etmiş oluruz.

Değerli Ankara team'deki arkadaşlarımın kıymetli fikirleride(Atış yerine aşina oldukları için) Atış yeri ve müsabaka kurallarının oluşmasına büyük katkı sağlayacaktır. Bölgesel bütün timlerdeki arkadaşlardan da öneriler bekliyoruz. Belki burada tespit edilen kurallar ileride hem bölge team'lerinin hemde FT Türkiye yarışmaları için kullanılabilir. :thumbup:

Hepinize İyi Atışlar dilerim.

• Maalesef lastikleri geri alıp otoparkı daraltmamıza izin vereceklerini zannetmiyorum. Keza aynı şekilde çobanlar ve çocuklar geçerken atışı kesip beklemeliyiz. Hem kırmızı bayrak onlara bir anlam ifade etmeyecek hem de geçişlerini engellemek gibi bir hakkımız yok.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Bu hafta yaptığımız müsabaka dan sayılacakmı yoksa bir antreman mı olsa pek şartlar uygun değildi de.???Birde artık atış bölgemizdeki hijyenik şartlar konusunda da endişelerim başladı... :him:s:him:s:him:s:him:s

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Bu hafta yaptığımız müsabaka dan sayılacakmı yoksa bir antreman mı olsa pek şartlar uygun değildi de.???Birde artık atış bölgemizdeki hijyenik şartlar konusunda da endişelerim başladı... :him:s:him:s:him:s:him:s

yok bu hafta sayılmaz. ayrıca 2-3 tane köpek pisliği yüzünden niye bu kadar endişelendin anlamadım :him:s
    yemezsek bişey olmaz ;şrofls;.

.

ankarateam.png

• Erdem çok güzel bir fikir. benim gibi acemi atıcıların kendini geliştirmesi için güzel bir fırsat. Sonuçta herkez yarışmayı ciddiye alıp emek harcayacak.

Bu arada organizasyonda teklif edilecek herhengi bir göreve memnuniyetle iştirak ederim.

ankarateam.png[color=#0000ff]

• Çok güzel bir organizasyon erdem bey. Ben işyerimdeki ünvan yükselme sınavları ve ALES sınavının mayıs ayında aynı zamana gelmesiden dolayı bu aralar hobiden uzak kalmak zorunda kaldım. similer10.gifHaziran gibi buluşmalara katılabilirim. Hepsiyle henüz tanışamasam da tüm Ankara Team'e başarılar dilerim.

• yok bu hafta sayılmaz. ayrıca 2-3 tane köpek pisliği yüzünden niye bu kadar endişelendin anlamadım :him:s
    yemezsek bişey olmaz ;şrofls;.

endişem ECHINOCOCCUS GRANULOSUS

Köpeklerin ince barsaklarında yaşayan bir cestoddur.Son konağı olan köpekte belirgin bir semptom oluşturmaz, ancak arakonak olarak kullandığı insanlar ve ruminantların iç organlarında "kist hidatid" olarak adlandırılan kistleri oluşturur.
    Parazit köpeklerin ince barsaklarında olgunlaşır ve yumurta çıkarmaya başlar. Yumurtalar dışkı yoluyla etrafa saçılır.İnsanlar bu yumurtaları şu yolardan alırlar:
    Enfekte dışkının sebze ve meyvelere bulaşması ve bunların iyice yıkanmadan yenmesiyle
    Yumurtaların kuruması ve toz haline gelip havaya karışması sonucu solunumla
    Çocukların köpeklerin dışkıladığı kum havuzlarında oynadıktan sonra bulaşık ellerini ağızlarına götürmeleriyle
    Antiparaziter sağaltımı yapılmamış hayvanların sevilmesi ve bulaşık ellerin ağıza götürülmesiyle
    bizi ilgilendiren kısım burası.. :him:s

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Official Post

Canım sizde kumda oynamayın ;kihhik,

• Ben de Erdem'i bu güzel fikrinden dolayı kutluyorum. Organizasyonda verilecek görevlerde memnuniyetle yardımcı olurum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• + 965785943683

bencede harika bi fikir bu hafta baya hırs yaptım, bende verilecek her türlü göreve hazırım,

saygılar,selamlar...

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Aynı şekilde ben de her görevi üstlenebilirm. Fİkir gayet güzel. Uygulama oldukça daha da gelişecektir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 1. şimdi hedeflerden başlayalım, kaç kişide FT hedefi var, olanlar bana PM ile bildirsinler lütfen.
    1 adet Crow, 1 adet Raptorx, 1 adet Mrmataracı, 1 adet Teknosman, 1 adet thenitehawk, 1 adet kyücel, 1 adet ŞEMS, 3 adet GMBY .... toplam=10

2. her yarışma için görevliler 3-5 gün öncesinden belirlensin, daha sonra eğer başarılı ve gönüllü ise aynı göreve devam edebilir, veya dönüşümlü olarak seçilir. ne kadar çok görev alan olursa, yarışmalar o kadar sağlıklı olur düşüncesindeyim.

güvenlik sorumlusu: 1 kişi (müsabakanın, belirlenmiş güvenlik kuralları çerçevesinde yapılmasını denetleyecek, atış-antrenman-dolum istasyonunu denetleyecek)

yarışma direktörü: 1 kişi (yarışmanın kurallara uygun, güvenli bir şekilde yapılmasından sorumlu olacak, puanlama vs. ile ilgili son kararları verecek)

sayı hakemi: 2 kişi (yarışmadan önce hedef puan kartlarını hazırlayacak, yarışma sırasında skorları tutacak, yarışma sonrası belirlenmiş tabloya skorları işleyip forumda yayınlayacak, 1 kişi antrenman sırasında nezaret edip, güvenlik kurallarını denetleyecek)

hedef sorumlusu: 1 kişi (hedefleri yarışma sabahı teslim alıp, sağlanan boyalarla boyayacak, yerlerine yerleştirecek, atış noktaslarını belirleyecek,yarışma sonrası hedefleri sahiplerine iade edecek)

antrenman hedefleri sorumlusu: 1 kişi (en uzak ve en yakın hedef mesafesi ve aralarda 1-2 mesafeye mukavva kutu veya başka hedefliklere kağıt hedefler yerleştirecek)

fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

.

ankarateam.png

• Görev dağılımı bence iyi olmuş Erdem abi. Bir de kuralları açık şekilde belirlemek lazım..

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Görev dağılımı bence iyi olmuş Erdem abi. Bir de kuralları açık şekilde belirlemek lazım..

buyurun :) bu arada vay be tam 364 gün önce bu kuralları foruma çevirip koymuşum ^^

Field Target kuralları

.

ankarateam.png

• Erdem, hedefler dikildikten sonra mesela bir tabanca ile (9mm ile değil tabi ;,;- ) yakın mesafeder işlerlik kontrolü yapılsa bence iyi olur. Yarışma içinde de hakemler bence dürbün ile atış yapılan hedefin neresine isabet kaydedildiğine bakarsa iyi olur. Eğer hedef vurulup düşmüyorsa, takıldıysa ona göre fonksiyon testi tekrarlanır. Çünkü ipi çektikçe kazıklarından öne doğru yatan hedefler görevlerini eksik yapıyor olabilirler.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776