S&W 586 4" İzlenimlerim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet sonunda elime geçti. Bende izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim.

- İlk olarak taşıma kolaylığı yüzünden 4" tercih ettiğimi söylemiştim, iyiki de öyle yapmışım bu bile oldukça büyük.

- Daha önce aklıma takıldığı için sizlere 20 mt. den soda şişesini deler mi diye sormıştum; şimdi gördüm. 3 mt. den bile delmiyor.

- Özellikle atış yaptığım tarfta renkler sade ise, karışık değilse merminin gidişini görebiliyorum. (Bu kadar zayıf)

- Bir tüp ile ortalama 40-50 atış yapıyorsunuz ama ilk 10-15 atıştan sonra zayıflığı çok iyi hissediyorsunuz. (Tüple alakalı değildir heralde ama Crosman CO2 12 gr.lık tüp kullandım)

- Silahın mekanik yapısı güven veriyor, oldukça sağlam ve mekanizma iyi çalışıyor (şimdilik).

- Eğer tüpdeki basınç azaldığında atışa devam ederseniz, pellet ya topun yada namlunun içinde kalıyor. Bu durumda mekanizmayı da açamıyorsunuz, uzun ince bir şeyle önce pelleti çıkarmanız gerek.

- Pellet olarak hallow point midir nedir onu almıştım 38 TL ye (500 adet) ama dandirik ince mehmet ile daha isabetli atışlar yaptığımı gördüm.

SONUÇ OLARAK; Silah mekanizma ve malzeme olarak iyi. Güç kesinlikle yetersiz. Oyuncak plastik tabancanın gücüyle kıyaslayacak kadar kötü geldi bana. Netice olarak forumda gördüğüm kadarı ile çoğunluk havalı tabancada 100-200 TL lik tabancaları tercih ediyor ve haklılar. Havalı tabanca alacaksanız benim gibi çok bir fark olacağını zannederek 400-500 TL vermeyin derim. Değmez çünkü.

Bunlar benim şahsi izlenim ve fikirlerimdir.

• silahta bir sorun olmasın.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Sizin için hayal kırıklığı olmalı.Olsun yinede kazasız atışlar

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Yok silahta bir sorun yok.

Evet hayal kırıklığı oldu. Aslında genel olarak alma amaçlarıma yeterli. Ama keşke 500 TL lik değilde 200 TL lik birşey alsaydım dedim. Ne yapalım aldık kullanacaz artık.

• Official Post

4" namlu ile ancak bu kadar olur, müdahale ile biraz daha gücü artırılabilir, peletin hızlanabilmesi için uzun namluya ihtiyacı vardır.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• 400 fps hızdan bahsedince kulakta biraz yanılma oluyor fazla birşey gibi ama bunlardan tüfek gibi beklentiler içine girmek yanlış gibime geliyor

• Eğer hava soğuksa çok büyük etkisi vardır.. Bende Cp99 la evde ve dışarıda yaptığım atışlar arasındaki farkı görünce şok oldum..

• Evet Mustafa bey daha öncede söylemiştiniz. Haklılığınızdan şüphem yok. İşte taşıma zorluğu yüzünden onu seçtim. Neyse biraz kullanalalım bakalım çok canımı sıkarsa bide 6 veya 8 inç namlu alır onları ayrı taşırım.