2100 Aldım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 10 pompadan fazla basın, 13-14 falan bir deneyin, pompanın keçesine silikon yağı sürmeniz gerek petrol bazlı yağlar zamanla pompanın contasını bozabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• siz atışları ı çelikbilye ilemi yoksa kurşun mermiylemi yaptınız?

4.5 mm gamo match pellet ile yaptım.

• 10 pompadan fazla basın, 13-14 falan bir deneyin, pompanın keçesine silikon yağı sürmeniz gerek petrol bazlı yağlar zamanla pompanın contasını bozabilir.

Keçeyi gördüm. Acaba ne işe yaramaktadır o keçe :D
    İnce motor yağı damlatsam olur mu ?
    Silikon yağı nedir ne değildir hiç görmedim hayatımda :=)

• crosman 2100 w ile 50 metrede sarıkız soda şişesini çok defa kırdığımı biliyorum hemde 10 pompa ile.tüfeğin performansı düşündürücü ?
    saçma olarak gamo match en iyi sonuç aldığım saçmaydı.

• crosman 2100 w ile 50 metrede sarıkız soda şişesini çok defa kırdığımı biliyorum hemde 10 pompa ile.tüfeğin performansı düşündürücü ?
    saçma olarak gamo match en iyi sonuç aldığım saçmaydı.

Sarıkız soda şişesi ile camlıca şişesi arasında çok fark var.Çamlıca oldukça kalın.

• Allah allah...
    Sahte olmasın bu tüfek ? 8|

• kıymetli kardeşim ;
    1-kurma kolunu tam olarak actıktan sonra pompala yarım hava cekmesin içine tüfek
    2-içerdeki sübap konusunda eğer bir parca kursun kacabiliyor bazen havayı tam almıyor (biraz keceye yağ dök boş atış yap sökülür )
    3-montajdaki eğer namlu gövdede bir yere oturuyor ,lakin bu parcayı sökünce görürsün namlunun girdiği bir parca var o parca kücük bir oring ile hava kacırmadan gvdeye bağlanıyor o contada montajda yırtılmış sa da zayıflar tüfek değişmesi yada kontrol etmenlazım
    4-sacmayı itekleyen pimin orda bir oring olacak ona da bir bak var mı yokmu aslında söle söyleyim bazılarda gördüm ama bazılarında yok ,eğer yoksa orda bir kanal acıp kücük bir orig yerleştirmen hava kacağını önleyecek tir ,
    yukarda saydığım kısımları kontrol et cünkü söylediğin mesafeden o tüfek o şişeyi hareket ettirmeden kırar arkadaşlarda bana hakverecektir
    bütün arkadaşların bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim (mauser ve hosomoklu dahil tabi :thumbup: )

• Çok teşşekür ederim öneriler için. Bunları kontrol etmem için tüfeği açmam gerekecek sanırım.
    Umarım açtıktan sonra birleştirebilrim
    :P

• -sacmayı itekleyen pimin orda bir oring olacak ona da bir bak var mı yokmu aslında söle söyleyim bazılarda gördüm ama bazılarında yok

Bende var bu. Pelleti yerleştirdiğim yerde ince çubuk gibi birşey var. O mu oring ?

Birde bunun contasınımı kontrol etmem gerek :)

• sacmayı iten o mil ona dikkatlice bak mil plastik ama tam sacmaya gelen uc kısmı mataldir benim söylediğim oring ise o metal kısımda değil hemen melat kısmın gerisindeki itenek cubuğunun üzerinde o ,bu düzenekte cubuk namluya iter sacmayı cubuk namlunun ucuna kadar girer ama cubuğun üzerinde namluya girdğinde atış anında geriye hava kacağını önlemek icin conta diyelim koyulur yuvarlak bişey işte yav anlatması ne zormuş bu meledi ,onu kontrol et demiştim ama sen eniyisimi boşver cünkü icerde namlu nun gvdeye birleştiği yerdeki kacğı önlemek için bir conta daha var ona sen tahminim ulaşamassın gibi görünüyor o sebeble daha önce 2100 kullanmış biriyle tüfeği kontrol edin olması gerekenden az güc üretiyorsa gönder bana mesele değil yada sana msn adresimi veriyim kameranı acarsın sana gösteririm pm den atarım

• Sağol çok güzel anladım şimdi :)
    MSNe ekledim.

• Bu tür şeyler daha önce başıma çok geldi

İlk tavsiyem kesinlikle bir dürbün al tüfği sıfırla.

Şişenin yanına gelince ting diye br ses gelip şişe düşüyor, veya kırılmıyor.

Ama Sıfırlanmış bir dürbünle şişenin ortasından vurarak 50 metreden daha kırarsın.

Birde gazoz şişelerinin kimisi gerçekten çok kalın oluyor.

Soda şişelerini dene.

Tüfekte hava kaçırma gibi bir olay olduğunu zannetmiyorum.

Dediğim gibi bir dürbün al 3-9-40 olabilir. sıfırla

Şişelere ölüm...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• benim akrabaya da 2100 aldık ta haklıma takılan bişey var bu silahın namlu temizliğini nasıl yapıcaz temizliği harbi ile yapıcaz ama mecburen namlunun cıkış tarafından harbiyi sokucam bu seferde harbi topladığı pisliği tüfeğin içine atıcak bunun tüfeğe zararı olur gibi geliyor
    hava aznesine pislik kacarmı
    tüfeği söküpte temizlemek münkünmü sonra toplamakta var :whistling:

korfezteam.png

• 1-kıymetli kardeşim evet pislik kaçar lakin tüfeği bir iki defa pompala kur ,kurma kolunu çek temizlik yap sonra kurma kolunu kapat boş batlat içeriye kaçsa bile bunu tüfek rahatlıkla kusar korkma
    2-eğer tüğeği açacaksan sana önerim sağtarafı sana gelecek şekilde sök, öbür kısmı yerde ve düz olsun iki parça gövdeyi ayırırken aralardan iiyiceme bak ,bak ki!ne nedir pimler nerden ayrılıyor ona göre takabilesin ,fakat sana tavsiyem şu;şimdilik tüfeğin yeni ve acmaya gerek yok çünkü gövde çelik değil döküm eğer vidaları söküp tekrar sıkarken dikkatli olmaz işin ucunu kaçırırsan eline sağlık olur ,illa temizlik dersen yaza doğru bakım yaparım gönderirsin bana hallederiz inşallah
    hadi kolay gelsin ama arada(atış yaptıktan sonra) pompalama yatağından üç dört damla yağ damlatman pompa lastiğinin ömürünü uzatır ,pompa kolu var yukarda celik hareketli ona ve haretli kısımlarını yağlayıp akıtmadan silerek ,tüfeğin san a hizmetine hep devam eder
    tekrar kolay gelsin kardeşim