460MAGNUM İÇİN PELET

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar,diana 460magnum la orta ve uzun menzil atışlar için en uygun pelet hangisidir,nerede bulabilirim.b_idea.gifdeneyimi olan arkadaşların değerli tavsiyelerine ihtiyacım var,teşekkürler(4.5mm)

• hangi pellet önermem yanlış olur ama biraz ağır pellet kullanman iyi olacağı kansındayım örneğin diana rastatt olabilir vb gibi
    tabi yanlış yönlendirme olmaması için forumdan bu bilgileri araştırırsan iyi olur

• teşekkürler mühendis bey,her konuda yardımcı olmaya çalışıyosunuz,bu önerinizi not ettimapploud.gif

• Diana Rastat benimde kullandığım ve beğendiğim bir pellet ancak sadece bu pellete özel olarak tüfeğin sıfırlaması dğer peletlerle uyuşmuyor. Yani bu pellet için Tüfeğinize ayrı sıfırlama, diğer pelletler için ayrı sıfırlama ayarı yapmanız gerekiyor.

En iyilerde birisi de 14.3 gr. Benjaminleri de şiddetle tavsiye ederim...

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Birde Gamo Ts10 var yakın ağırlıklarda. Diana 10,65 grain , Gamo Ts10 10,5 grain. Tabi isabetlilik farkı var.Ama fiyat farkıda var.Hn baracuda da diana ile aynı ağırlıkta. www.yatagun.com dan sipariş verebilirsiniz.

• Diana Rastat benimde kullandığım ve beğendiğim bir pellet ancak sadece bu pellete özel olarak tüfeğin sıfırlaması dğer peletlerle uyuşmuyor. Yani bu pellet için Tüfeğinize ayrı sıfırlama, diğer pelletler için ayrı sıfırlama ayarı yapmanız gerekiyor.

En iyilerde birisi de 14.3 gr. Benjaminleri de şiddetle tavsiye ederim...

silah 4.5mm imiş.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• FX 4.52 ya da Diana High Power tavsiye ederim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Sırası ile
    Fx
    Airarms
    crossman premier
    gamo pro magnum.

Bendeki 5,5 mm. Sürekli promagnum atarım . Arada birde crossman, İkiside çok güzel. Ama işin aslı diana namluları pek mermi seçmez. Uzun mesafe isabetlilik isterseniz, yukarıdaki saydıklarımı deneyin.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• ya arkadaşlar kafama bir şey takıldı kalibre büyüdükçe yaklaşık olarak balistik katsayı büyür
    sorum şu ilginç bir soru 2 alt başlığında bu cevaba vardım ama bu cevapta şu eksik 5.5 mm in 4.5 mm den daha ağır olduğu için mi yoksa 5.5 mm de 1 mm lik genişliğin ataletinin daha fazla olduğu için mi hızını korur

• Official Post

Ataleti korumak tamamen ağırlık bc değeri ile alakalı, 5,5 un 4,5 a olan üstünlüğü arkasına uygulanan basınçta kesit olarak alanının daha fazla olması ve milimetrekareye binen basınç değeri X mm2 = enerji, bu da doğal olarak çıkış hızına etki eder, yani aynı ağırlıkta biri 4,5 diğeri 5,5 mm olan iki pellet aynı silahta namlu değiştirilerek test edilmesi halinde 5,5mm olanın namlu çıkış hızı daha fazla olacağı şeklindedir.
    Ve yine hızlı olan cisim hedefe ne kadar çabuk ulaşırsa düşmeside o kadar az olur.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlarapploud.gif birde magnum460 4.5mm için ideal pelet ağırlığı kaç grain olmalıdır?saygılar

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ARHAVİLİ08 ().

• sevgili hemşerim
    1- amaca uygun pellet seçimi konusunu
    2-ilginç bir soru 2 konusunu forumda arat bunları sabırla okumanı şiddetle tavsiye ederim çünkü aklında en ufak bir soru kalmayacak

• Forumda bu konuda yeterince görüş ve öneriler var.
    Okumanı ve araştırmanı tavsiye ederim. :thumbdown:

• arkadaşlar,amaca yönelik pelet seçimi başlığı altındaki açıklamaları okudum,genel olarak yuvarlak başlı ve kubbe tipi başlıklı peletlerin daha kullanışlı ve tahrib gücünün yüksek olduğu anlaşılmakta.16-17 grain ağırlıktaki peletlerin ideal olduğunu söyleyen arkadaşlar var ama sanırım bu ağırlık 5.5mm silahlar için.ben 4.5mm 460magnum la orta ve uzun mesafelerde isabetli atışlar için ideal pelet ağırlığını merak ediyorum.bununla ilgili yazı var da ben mi göremiyorum acaba b_idea.gif

• Bu konunun başındaki tavsiyeler zaten ideal ağırlıklar için yapıldı.460 magnum hiç kullanmadım ama gücü fazla olduğu içi ağır pelet iyi olur düşüncesindeyim.Dolayısıyla tavsiye edilen peletler Türkiye'de bulabileceğiniz en ağır peletler.Madmaxin söylediği eunjin domed 16,1 grain ile bildiğim kadarıyla en ağırı.

• fx pellet,promagnum her zaman bulundurun gördügüm en cazip fiyatli ve isabetli pellet,

diana higpower 100 metrede gamo ts10 gibi tahribat vermesede güzel pellet, gamo ts10 u da tavsiye ederim tahribat acisindan,

bu arada dogum gününüzü kutlarim ;tacli#

nice yillara #birtday£#birtday£#birtday£#birtday£

• öneri ve iyi dilekleriniz için teşekkürler,hep birlikte nice yıllara inşallahlove.png

• eunjini deneyin ancak benim tavsiyem attığınız hedefi vurmak için kaliteli pellet olacaktır. bence FX 4.5 mm hafif ama kaliteli ve yumuşak malzemesi sayesinde arkadan oluşan basınçla yiv-sete oturup düzgün gidebilecektir. bunun yanısıra H&N Baracuda'da 10.6g ağırlığı ve kalitesiyle isabetli olacaktır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png