Yardım - Walther talon - HW90 - mod125 keçesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hepinize selamlar.Sormak istediğim bi kaç sorum var.Şimdi benim bildiğim, HATSAN üretimi Walther Talon ve mod125 birebir aynı özelliklerde silahlar ve ben bu aralar mod125 ime radikal modifikasyonlar yapma peşindeyim.Pistona teflon kaplama, silindirin keçe ve yay uçlarına sürtünmeyi azaltmak için teflon o ring gibi.Bu yapacaklarım arasında keçeyi de yaptırabilirsem özel ürettirecektim fakat http://www.airguns.citymax.com…g/item/251485/6616786.htm bu linkteki kiti buldum.Bu sitede bulunan bir çok ürünün arasında Walther Talon magnumun adı da geçmekte.Keçe ürettirmeye uğraşmaktansa buradan bu keçeyi sipariş versem veya bu işi daha önce yapan arkadaşlardan yardım istesem yardım edecek olan var mıdır bana??? Bir de Walther Talon keçesi ile Mod125 keçesi aynı çapta mı??

Bunun haricinde özellikle mustafa abiye sormak istediğim HW90 ve mod125 in piston keçeleri 30 mm.Peki HW90 keçesi ve mod125 keçesi birebir aynı mı?? yani iç çapları vs?? yataguna baktım hw yedek parçaları göremedim.Diana var fakat keçenin çapını bilmiyorum.Eğer birebir aynıysa HW90 keçesini nasıl temin edebilirim??

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serkan_esk ().

• Official Post

HW90 keçesine bakarız ithalatçısına ellerinde varmı diye varsa getirtiriz, evet HW90 ile Mod125 in silindir çapları aynı ama keçelerin bağlandığı kısım ölçü dizaynı çok farklı, ama siz Mod125 in pistonunu söker bir tornacıya gider HW90 a göre değişiklik yaptırırım derseniz olur, ama Mod125 için değermi? bu sorunun yanıtı size göre evetse neden olmasın,

Ayrıca Maccarinin sitesindeki ürün modelleri ile Hatsan üretimi aynı model ürünlerin ölçüleri %90 tutmayacaktır, örneğin Maccarideki Patriot yayı bizdeki Patriota olmaz gibi.

Silahınızın bu şekilde seviyesini yükseltebilirsiniz, ama temelde en önemli değişkenler aynen duruyor olacak, Tetik, Namlu, bunlar bir silahta hayati öneme sahip parçalardır, namlu kötü ise yaptığınız masrafın hiç bir anlamı yok, tetik zaten 2 kilo ve bu tetiklede hassas atışlar yapabilmek çok zor.

• Peki Mustafa abi tetiği yumuşatmanın çaresi yok mudur. Tornada yapılabilecek ufak değişiklerle en azından yarı yarıya fayda sağlanamazmı. Şimdiden teşekkürler.

• Abi zaten amacım tüfeğin değerini arttırıp uzun mesafelerde küçücük gruplar oluşturmak değilki.Maksat eğlenmek kendimi geliştirmek değişiklikleri gözlemlemek.Ben bu tarz işlerden zevk alıyorum benim için önemli olan da bu.Rc hobimde var ama inan abi o aracı tozda toprakta vızıldatmaktan ziyade sürüş sonrası söküp saatlerce temizlemek yağlamak daha çok zevk veriyor bana.Bu da onun gibi bişey

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Official Post

Peki Mustafa abi tetiği yumuşatmanın çaresi yok mudur. Tornada yapılabilecek ufak değişiklerle en azından yarı yarıya fayda sağlanamazmı. Şimdiden teşekkürler.

Şimdi sağlanamaz dersem biride çıkar sağlanır der işim gücüm yok bir ton tartışma yaşarım, mOd125 in tetiği Patriot 2.nesil ile aynı ve bu tetik konusunda oldukça ayrıntılı yazılarım çok eski Patriot konu başlığı altında var, bir aratım arama motorundan, tetiği icat edenler bile bu tetiğin sistemini görseler gülerlerdi herhalde.

• Official Post

Abi zaten amacım tüfeğin değerini arttırıp uzun mesafelerde küçücük gruplar oluşturmak değilki.Maksat eğlenmek kendimi geliştirmek değişiklikleri gözlemlemek.Ben bu tarz işlerden zevk alıyorum benim için önemli olan da bu.Rc hobimde var ama inan abi o aracı tozda toprakta vızıldatmaktan ziyade sürüş sonrası söküp saatlerce temizlemek yağlamak daha çok zevk veriyor bana.Bu da onun gibi bişey

Serkan seni şimdi daha iyi anladım, sende benim kafadansın ;kihhik, bende yaptığına değsin demek istemiştim.

• Çok eski yazılarını da okuyorum ve ufkum şimdiden çok genişledi bile abi.Sen ve ismini saymayacağım değerli insanların deneyimleri bu hobide ne kadar eksik olduğumuzu okudukça hissettiriyor.Başarılı sonuçlar elde edemesem de bunlar benim için deneyim,sonuç olumsuz da olsa kazanan ben olucam yani abi o yüzden değer diye düşünüyorum

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Serkan ben zamanında Patriot yayı ve keçesi için Maccari ile konuşmuştum, ölçülerin tutmayacağından bahsetmişti ama şimdi turkish guns diye dediğin walther modellerini koymuş siteye. Bir ara sadece keçe alırsan çok uygun posta ile yolluyordu ama ne olmuş bilemiyorum, sanki işine gelmemiş kaldırmış gibi. Riske girip keçeyi getirtirsen, büyük gelirse çaresi var ma küçüğe yok, o yüzden mevcut keçeyi ölçüp maccari'ye mail atarsan uyup uymayacağını söyler belki, belki de "no sir, won't do that " "olmaz , yapmam" der... maccari iyi adamdır, damardan girersen sana özel yay bile üretir (bkz,maccari yaylı hw45) o yüzden şansını dene :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Dostum adam ölçüyü belirtmiş zaten sitesinde.Bahsettiği ölçü tutuyor, sıkıntım keçenin uyup uymaması değil.Altı üstü 12 dolar ve kargoya mal olur.Fakat yurtdışı alıcılarla ilgili yazdığı yazının sonunda güney afrika türkiye ve italyanın sıkıntılı olduğu yazıyor.O kadar uğraşırız elime geçmez işte o zaman kızarım.Yoksa uyup uymaması hiç problem değil.Bir de sen buradan sipariş verdin mi hiç? Prosedür nasıl işliyor iletişim ödeme kargo takip gibi şeyler

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Maccari de hiç bir problem yaşamazsın, çok alışverişim oldu, aynı gün elinde varsa kargolar, 10 güne kadar elinde olur. İletişim ve takibi yoktur.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Dostum ismin murattı değil mi?Yanlış hatırlıyorsam kusuruma bakma nikle hitap etmeyi sevmiyorumda.Murat peki ödemeyi nasıl ve neyle yapıyoruz?Nasıl gönderiyorlar?Elime nasıl geçiyor?Bana yapmış olduğun bir siparişin ve eline geçiş sürecinin kısa bir özetini yaparsan minnettar kalırımProblem yaşamaktan korkmuyorum da süreci de bilirsem iyi olur diye düşünüyorum

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• http://www.airguns.citymax.com…g/item/251485/6616786.htm

buradan add to cart de ardından checkout diyeceksin

oradaki bilgileri TÜRKÇE karakter kullanmadan doldur (yanında yıldız olanlar mecburi)

residental delivery'i seç

same as shipping de, ayrıca kredi kartı adresinin de bu adrese uyması gerekiyor.

i have read and agree yi işaretle ve next de

foreign air shipping under 80 dollars de (artık 4 dolara tek conta yollamıyormuş :( )

next step i tıkla

tek conta için çok pahalıya gelir , yine de sen bilirsin.

sonra kredi kartı bilgilerini gir, charge my credit card dediğin zaman almış olacaksın.

ya da paypal ile ödeyebilirsin

paypal kısmı:

paypal'a gir

pay now a tıkla :)

bu kadar ... kolay gelsin.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Teşekkürler yardımların için.Totalde 24 dolara mal olacak.Piston keçesi işini en sona bırakıcam.Önce şu teflon kaplama piston ve yay tutucuyla tetiği bi halledeyim bakalım halledebilirsem

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Şimdi mail geldi maccari'den, "sir, do we cancel this order?" diye (bayım siparişinizi iptal edeyim mi) farkında olmadan sipariş veriyormuştum az daha :)

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Senin geldiğin yere kadar bende geldim bana da gelir mail birazdan : )

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®