diana 350 magnummu-460 magnummu??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • değerli üstadlarım abilerim diana almayı kafama koydum ay sonu kısmetse alıcam yalnız 350 le 460 arasında karar veremiyorum 1.nesil webley patriota güç ve isabetlilik konusunda sizce hangisi daha yakındır alıcağım dianayı şişe kırmak için almıycam ;tufey# ona göre bir seçim yapmam lazım vericeğiniz cvplar için şimdiden tşk eder isabetli atışlar dilerim saygılar

Hw 97k

• Kardeş elinde patriot var ne geregı var bunların,pcp al bence..

• Her iki silahında birbirine farklı konularda üstünlükleri var.Tavsiyem özellikle tüfeğin şeklini(kişinin o kadar para verip alacağı tüfeği benimsemesi gerekiyor) iyice gözden geçirip kendine en uygununu bulman.Webley patriotla kıyaslama işi ise;her iki silahda gerek namlu kalitesi gerekse metal aksamın kalitesini düşündüğümüzde patriottan epey önde gözüküyor fakat güç olarak patriotun biraz aşağılarında.
    Naçizane benim tavsiyem 350 magnum ile yıllarca atış yapmış abilerimizin grupman değerlerine baktığımızda ,özellikle 90m dekilere 350 magnum bir adım önde geliyor fakat 460 ta alttan kurma bir silah tabiki bunuda artıları var.
    Son olarak bu ikisi arasında hangi seçimi yaparsan yap pistonlularda her bakımdan en üst düzey tüfeklerden birini alacağın kesin(en azından türkiyedeki airgunlar arasında) .
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• 91m 3.5cm lik grupman gerçekten bir pistonlu için müthiş değerler.Benim 350 magnum ile ilgili 90m grupman gözlemlerim 4cm civarındaydı.
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• bence de elinde webley patriot 1. nesil varken bir pcp alman daha doğru olur.yani ben olsam öyle yapardım. ;#taban^l

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• kardeş kullandım pcp bana göre değil!fazla mekanik şeylerden hoşlanmıyorum artık ve istediğim randımanı alamadım güçlü ve isabetli bişey olsun yaylı olsun kardeşim fikrin için tşkler saygılar

Hw 97k

• Patriot güçsüz ve isabetsiz mi?

• 350 magnum denedim 460 kullanmadım ama 5.5 mm olarak 460 magnumu forumdaki herkesi kendine aşık etti ki ustaların birçoğunun tercihi yaylı da 460 magnum , mod 54

• slm.sizi çok iyi anlıyorum,bir iki hafta öncesine kadar şu an sizin olduğunuz durumdaydım,karar vermekte çok zorlandım diana ların arasında.350 ve 460 magnum!gerçekten karar vermek zor,bir birlerine üstünlükleri olan iki silah.350 daha güçlü piston çapı ve stork boyu avantajıyla,460 ondan biraz daha zayıf ama 350 den daha zarif ve sabit namlu.karar vermemdeki en büyük etken bu oldu benim için.ben 460 177cal.kullanıyorum,gerçekten yaylı bir silah için çok isabetli,dürbünsüz 55-60 m de 5 ila 7 cm civarında gruplar yapabiliyorum.eğer aradığınız güç ise 350 derim,yok hem güçlü hemde karizmatik olsun derseniz 460 ı tavsiye ederim,özellikle 22cal. ı forumdaki bazı arkadaşlar şiddetle tavsiye ediyorlar.bende yakında 22cal. geçeceğim herhalde,öyle görünüyor,kolay gelsin

• slm.sizi çok iyi anlıyorum,bir iki hafta öncesine kadar şu an sizin olduğunuz durumdaydım,karar vermekte çok zorlandım diana ların arasında.350 ve 460 magnum!gerçekten karar vermek zor,bir birlerine üstünlükleri olan iki silah.350 daha güçlü piston çapı ve stork boyu avantajıyla,460 ondan biraz daha zayıf ama 350 den daha zarif ve sabit namlu.karar vermemdeki en büyük etken bu oldu benim için.ben 460 177cal.kullanıyorum,gerçekten yaylı bir silah için çok isabetli,dürbünsüz 55-60 m de 5 ila 7 cm civarında gruplar yapabiliyorum.eğer aradığınız güç ise 350 derim,yok hem güçlü hemde karizmatik olsun derseniz 460 ı tavsiye ederim,özellikle 22cal. ı forumdaki bazı arkadaşlar şiddetle tavsiye ediyorlar.bende yakında 22cal. geçeceğim herhalde,öyle görünüyor,kolay gelsin

ithalatçısının stoklarında şu kriz ortamında yok yatagun stoklarında da bitti .22 calibre yani biraz daha sabretmeniz gerekiyor

• evet hocam haklısınız.stoklara gelene kadar elimdekiyle bol bol idman yapmış olurumlolflag.gif

• Bende 460 magnum tavsiye ederim.
    Sitede 2. el satışı en az olan silah diyebilirim.
    Hem güç, hem estetik, alan bir daha bırakamıyor. ;kffx;
    Bende zamanında 2. elini çok aradım bulamadım.
    Sonunda bütçem de daralınca Patriot aldım. ;confused;
    Şkayetçimiyim, değilim. Gayet tatminkar bir tüfek. :thumbdown:

• bende diana 460 magnum aldım 5.5 olanı ve bu silahıda ben yaşadıgım muddetçe bende kalacak diye aldım her attıgım pellet le tufegimi daha çok seviyorum ilerde bende çok iyi pcp alıcagım ama diana 460 magnumum her zaman benle olacaktır saygılar :thumbdown: ;d;

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• Official Post

bence de, forumda şahane T12 var bunlara yakın fiyata :)

+ 1

İlerde bu fiyatları hayalinizde görürsünüz, engin1992 nin silahı, henüz kız gibi silah ve o fiyat kesinlikle kaçırılmaması gereken bir seviyede.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Arkadaşım elinde zaten patriot 1. nesil var. Güç olarak bir diana 350 mag. ve 460 mag. dan daha güçlü bir pistonlu tüfek. Aynı tüfekten bendede var. Gücünden gayet memnunum. Ama tabi ki herşey güç değil. 1. nesil patriotun kalitesinden emin olmadığım tek yeri namlusu. Yapılan incelemelerde 1. nesillerde kullanılan malzeme kalitesi beğenilmişti. Namlu konusunda tam emin değilim. Açıkçası şimdiye kadar ciddi olarak bir grup çalışması yapmadım uzak mesafede. Uzak mesafe şişe atışlarında üzmedi beni ama fazla. Bence elinizdeki yabana atılır bir tüfek değil.

Dianaların genelde dürbün kızağı sorunlu. Bazı arkadaşlar bununla ilgili sorunlar yaşadılar. Elinizdeki tüfeğin yanına bir PCP tüfek almanız daha mantıklı. Ama illla yaylı diyorsanız bence 460 mag. .22 cal alın. Çünkü 350 mag. patriotu aratmayacak kadar ağır bir tüfek. Gezerek atış yapacaksanız daha kısa ve kompakt yapısından ve alttan kurma olması nedeniyle 460 mag. Patriot ile aynı ağırlık ve uzunlukta ve kırma namlu br tüfek almak akıllıca değil. Saygılar.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko