JSB Pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 1 lira için fx'e değişilir mi?Ben şahsen fx pelletlere aşığım :)

onemlı olan sılahın asık olması gerısı pekte onemlı degıl

• Gayet başarılı bir pellet daha düne kadar ne atacaz diye düşünürken şimki kalite sorguluyoruz.Biraz şımardık mı ne.?? Zaten dünya JSB nin kalitesini kabul etmiş.Yiğidi öldür hakkını yeme:) ;avci;;avci; Yoksa dünyada havalı tüfekte söz sahibi olan Fx-Airarms-Daystate firmaları JSB ye kendi isimlerinde pellet ürettirmezlerdi. :thumbup: gider x-y-z firmasına ürettirirlerdi.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• :) güzel gruplar :thumbup:

ankarateam.png

• güzel resim .. :thumbup:

ankarateam.png

• Official Post

güzel resim .. :thumbup:

Kesinlikle mükemmel bir çekim. ;d;

• arkadaşlar bunların 4,5 mm de 4.52 mm dir heralde değil mi? üzerinde 4.5 yazıyo ama aşağıdaki açıklamada 4.52 yazıyo. alıp kutuyu inceleyen var mı?

Gamo Cfx (Light Modified by SEFFAH) + 3-9X40E Tasco /// Daisy 901 + 3-7x20 Powerline /// Hatsan mod 45
    P. Beretta s54 /// Ata Marocchi Auto /// Üzümlü Auto /// Belçika Çifte /// Üzümlü Tek Kırma
    One Shot, One Kill...!

• arkadaşlar bunların 4,5 mm de 4.52 mm dir heralde değil mi? üzerinde 4.5 yazıyo ama aşağıdaki açıklamada 4.52 yazıyo. alıp kutuyu inceleyen var mı?

evet öyle dommed olanından almıştım birkaç kutu :thumbup: üstünde 4,5 mm yazıyor ama 4,52 şimdi sen deyince bende baktım ve ölçtüm.

ankarateam.png

• Aynı özellikte iki peletten birisini tercih edeceksem YATAGUN da satılanı tercih ederim. 1-2 lira pahalı olsun isterse. Bu işten birisi kar elde edecekse bu işe gönül ve hizmet vermiş dürüst bir satıcıdan alırım. Mustafa SERDAR'dan sonra başladı herşey. Evanix le tanıştık şimdi de Jsb ler geldi. Fiyatları belirleyende Mustafa beyin tutumudur.

• Aynı özellikte iki peletten birisini tercih edeceksem YATAGUN da satılanı tercih ederim. 1-2 lira pahalı olsun isterse. Bu işten birisi kar elde edecekse bu işe gönül ve hizmet vermiş dürüst bir satıcıdan alırım. Mustafa SERDAR'dan sonra başladı herşey. Evanix le tanıştık şimdi de Jsb ler geldi. Fiyatları belirleyende Mustafa beyin tutumudur.

+999 ;d;

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• 16 grain fx ve jsb pellet 18 graine göre çok daha güzel gidiyor hedefe ( 200 ve üstü mesafelere) 16 grain ile 18 grain uzak mesafe de sapma oranı bana göre aynı, 16 grain pelet im kalmadığın dan bu gün 18 grain ile atmak zorun da kaldım,önceki atışlarıma göre pek başarılı atışlar yapamadım, 200 ve üzeri atışlar da fx pellet den şaşmıyacağımı bir kez daha gördüm, 10 metre den 150 metreye kadar jsb pellet ler işimi gördüğünü de belirtmek isterim

son olarak 16 grain pellet e göre 18 grain pellet çok daha fazla hava tüketiyor bu gün buna tanık oldum arkadaşlar :thumbdown:

• son olarak 16 grain pellet e göre 18 grain pellet çok daha fazla hava tüketiyor bu gün buna tanık oldum arkadaşlar :thumbdown:

nasıl?mantıklı açıklaması??

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Kadir olmaz gibime geliyor daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlarımın açıklama yapacağını umuyorum, her zaman ağır pelet daha fazla hava tüketir sanıyorum.
    çünki namlu ağzındaki sıkışmayı şayet pelet ağırsada daha fazla havaya ihtiyaç duyacaktır.
    Bu benim görüşüm yanlış yada eksikde olabilir.

• Hava valften çıktıktan sonra pellete gidiyor. Pellet namlu yatağında valfe temas bile etmiyor. Nasıl daha fazla hava tüketebileceğini anlayamadım.
    Yoksa yem atıyor sazan mı bekliyorsunuz? :him:s

• Nasıl yani 16 grainla sabit güçte 300 atış yaparken 18 grainle 250 atış mı yapıyorsunuz?Sonuçta namludan çıkan hava basıncı ve açık kalma süresi aynı diymi ?

• boşta sıksan doluda sıksan aynı miktarda hava bırakır.eger elektronik kontrollu valf yapılırsa agırlıga gore degişken hava akımı sağlanır.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• 200 metre grupman için çalışmam devam ediyor,bir dahaki sefere kaç şarjör attım not alırım,benimde tuhafıma gitti bu olay ama tekrar denerim,daha geçen gün 16 grain ile 400 e yakın pellet attım düşük güçte,

• Keklemiyon demi abi? ;şrofls;.

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• Official Post

Arkadaşlar boş atış olsun dolu atış olsun hafif pelet olsun ağır pelet olsun herzaman salınan hava farklı olacaktır,

• Boş atışda harcanan hava dolu atışa göre çok fazladır (bizzat test ederek kontrolümdür),
    • Peletsiz atışlada peletli atışlara göre valf açık kalma süresi kısadır,

Burada ilginç olan şudur, boş atışlarda valf açık kalma süresi kısa olmasına rağmen önü açık olduğu bir direnç (tıkaç) olmadığı için silah ciddi hava tüketir, oysa peletli atışlarda önde iteceği bir pelet olduğu için valfin arkasındaki tüp basıncı kadar olmasada valf ile pelet arasındada bir basınç oluşur bu da valfin arkasındaki basınca karşı transfer portundaki basıncın azda olsa direnmesi ile valf kapanma süresi yavaşlar valf daha uzun süre açık kalır ama ön tarafındaki dirençten dolayıda aşırı hava tüketemez,

Bu testi 30 grains 5,56 solid pelet ile özel modlu silahımda (270cc tüp hacimli) tüpte 200 bar hava var iken ilk 10 atışın her atışında 5 bar harcarken, aynı test'i aynı silahla aynı şartlarda peletsiz yaptığımda her atışta 7,5 düşme gözlemledim.

Yani aynı kalibrede ağır pelet kullanımında hafif pelete göre daha az hava harcıyor diyebiliriz.