Mod. 95 Tetik Tertibatı(İçindeki boncuk)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pistonu greslemek için tüfeği söktüm.İlk söküşüm olduğu için biraz zorlandım.Ama tetik tertibatının içinden bir boncuk düştü.Tüfeği geri topladığımda emniyet bi garip oldu.Rahat ileri geri gitmiyor.Bu durum çok canımı sıktı.Doğrusu biraz üzüldüm.Acaba bu boncuk nereye takılıyor.Ne işe yarıyor bilen varmıdır?(Hatsan Mod.95)

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• o boncuk emniyetin rahat kaymasına yarıyor
    emniyetin kaydığı bölümde onun özel bir kuytusu var oraya yerleştirmek gerek

• Plastik beyaz boncuktan bahsediyorsan eğer, o boncuk emniyet mandalının altında bulunuyor. Mandalı sabitleyen çember yayı çıkar. Böylece emniyet mandalını çıkarabilirsin. Çıkardığında boncuğun yerini görürsün. Boncuğu yerine koy ve mandalı üzerine kapat. Sonra çember şeklindeki yayıda yerine tak. Bu boncuk mandalın daha rahat hareket etmesini sağlıyor. Kolay gelsin

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• o boncuk emniyetin rahat kaymasına yarıyor
    emniyetin kaydığı bölümde onun özel bir kuytusu var oraya yerleştirmek gerek

Madmax arkadaşım benden önce davranmış :) ;d;

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Sizlere çok teşekkür ederim.40 yıl düşünsem aklımın ucundan geçmezdi tüfeği sökmeye başladım bile bakalım yapabilecekmiyim...

• Tüfeği geri toplamadan önce silindirde bulunan iki büyük deliğin (adını bilmiyorum ;,;- ) silindir iç yüzünde kalan kısmında çapaklar var bu çapakları temizlemesseniz pistonu içeri alırken keçeyi kesebilir...ki kesiyor #hims

Açıklama biraz zor oldu ama...saygılar

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• kolay gelsin bu silahı söküp bakım yapmak istiyorum fakat becerebilirmiyim bilmiyorum tetik kısmı parçalamadan komple geliyormu yoksa parçalanacakmı söken arkadaştan rica etsek bir kaç foto koyabilirmi teşekkürler

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Tüfeği geri toplamadan önce silindirde bulunan iki büyük deliğin (adını bilmiyorum ;,;- ) silindir iç yüzünde kalan kısmında çapaklar var bu çapakları temizlemesseniz pistonu içeri alırken keçeyi kesebilir...ki kesiyor #hims

Açıklama biraz zor oldu ama...saygılar

keçeyi takarken bir kola tenekesini kesin , içini yağlayın ve kaçeyi içinden kaydırarak takın , teneke ince olduğundan sorun olmuyor, elinizi kestirmeyin yeter, o adını bilmediğimiz ;,;- iki büyük delik de keçeyi zedelememiş olur.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben bu işte çok ama çok acemi olduğum için ilk defa bir tüfek söktüm(abimle beraber).Tetik tertibat hemen dağıldı.pimler hemen yere düşüyor.onları tutarsan kolayca sökersin.Ben zaten tetikten tırstığım için pistonu yerinden çıkarmadım.Hem forumdaki uyarılarda yayı sökmek tehlikelidir diyor tecrübeli abiler...

Bende bu model tüfeği olan ve bu işten iyi anlayan bir arkadaşlardan tüfeğin bakım-temizliği konusunda resimli-ayrıntılı bilgisini önemle istiyoruz...

• Tühh,daha 20 dakika önce topladım tüfeği keşke foto çekseydim ve şu kola kutusu işini deneseydim.Bu kola kutusu iyi fikir ama silindirin iç yizeyini çizmesin ? bilgi için tşk

Tüfeği sökmek isteyen kardeşim,O kadar abartılacak bir durum yok çok basit bir olay.ilk defa sökeceğinden tetik gurubu seni biraz zorlayabilir ilk seferde beni de zorlamıştı ama acele etmez yavaş yavaş yaparsan üstesinden geleceğinden eminim..

dediğim gibi 20 dakika önce toparladımmod 95 sas ı,yeşil gress uyguladım ve keçesini değiştirdim.fabrika keçeyi silindire koyarken hep çapaklara kestiriyor. bir kaç gün içerisinde tekrar sökecem mutlaka keçeyi kontro için az sabrederseniz bütün fotolarını buraya yollarım,bide yeni bir keçe buldum mod 95 sas a uyuyor fakat bu daha yumuşak bi keçe hatsanınkine göre birde onu denemek istiyorum,uzun lafın kısası foto isteyen kardeşlerime 2-3 gün içerisinde foto atıcam.saygılar....

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Teşekkür ederiz..Bekliyoruz..Sökümü ayrıntılı anlatırsanız bizler için daha yararlı olacaktır..

• arkadaşım keçe buldum diyorsun nerden temin ettin bilgi verebilirmisin birde sökdükten sonra yayı takması zormu nasıl bir yol izledin saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Keçeler neredeyse bütün av bayilerinde var eminim havalı tüfek satan heryerde bulursunuz.hatsan bu tüfekte 27mm sert plastik keçe kullanıyor beyaz olandan.

yayı takması çok basit,tüfeği sökmesi takması gerçekten çok kolay.Dediğim gibi ilk defa sökecekseniz sadece tetik gurubu sizi biraz uğraştırır hepsi o,onuda en fazla birkaç saatte çözersiniz (bende öyle oldu ) olmaz diye bişey yok...

bakınız birkaç gün içinde 95 sas ı tekrar sökecem ve fotolarını burada yayınlayacam saygılar

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• fotoğrafları bekliyorum teşekkürler

Stoeger X20 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• ;lol;;rofl.;;şrofls;. abi kaç ay geçmiş hala fotoları bekliyor millet

[align=center]A.FURKAN TÜKEL