FX ve JSB 5.52mm pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kavun gibi seçmek gerekirse fx iyi görünüyor. :thumbup:
    Ama her şey atışta belli olur. ;tufey#
    Kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. g;$i
    Bunları aynı fabrika üretmiyor mu? :him:s

• Mustafa Bey çok dikkatlisiniz,aynısını ben de gördüm,ortadaki daha derin,göz yanılması değil,hata.

• Aslında bir de bu pelletleri namludan geçirip foto çekmek lazım. Murat (NightHawk) bi ara yapmıştı, ben de bir ara denemiştim harbi ile iterek geçirince pelletin arkası deforme oluyor, atış yaparak geçirince de önüne koyduğum keçeden dolayı başı biraz deforme oluyor. Pellet üzerinde yiv setl izlerini de görmek güzel olur aslında.

• kyucel

Ben de paçavraları poşet içine koyup atış yapınca saçmanın kafasında deformasyon oluyor.Ancak direk olarak arka arkaya koyulmuş ve sıkıca bantlanmış 10 kadar gazeteye atış yapınca saçma kafasında veya muhtelif yerlerinde herhangi bir bozulma olmadan saçmaya bakma imkânı oluyor.Bir deneyin hocam siz de.

• Bu iş güç ayar düğmesi olan PCP lerde daha basit, en düşük ayarda Bismarck Ekremin dediği gibi önüne toplulaştırılmış gazete kağıdına ateş ediyorsun pelet sapasağlam yiv-set izlerini görüyorsun.
    Pistonlu kırmalı namlularda dahada basit peletin arkasından harbiyi iterek çıkarıyorsun.

• Ekrem, ben dahada cazip bir örnek vereyim Ankarada ithal havalı silah ve mühimmatı satan tek av bayisi şu andaki JSB peletlerinin distürübütörü olan bayiinin ilk yeri olan kızılay sakaryada ki Altıntaşav bayiinde, Gamo markalı peletler bundan 8-10 yıl önce yaklaşık 10-15 o zamanın parasıyla milyona satılırdı 250 lik kutu hadi at atabilirsen.

• Ekrem, ben dahada cazip bir örnek vereyim Ankarada ithal havalı silah ve mühimmatı satan tek av bayisi şu andaki JSB peletlerinin distürübütörü olan bayiinin ilk yeri olan kızılay sakaryada ki Altıntaşav bayiinde, Gamo markalı peletler bundan 8-10 yıl önce yaklaşık 10-15 o zamanın parasıyla milyona satılırdı 250 lik kutu hadi at atabilirsen.

Sakarya'daki yerleri evlere şenlik zaten, geçen yaz bile gamo pelletlere 2 kat fiyat istemişlerdi. Dedim "herhalde bunlar ticaret yapmak istemiyor, sadece adresleri belli olsun" istiyorlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Burası Kızılayın göbeği dükkan kirası çok fazla gibi bahaneleri var onlar birde bu işi orasıda açık olsun diye yapıyorlar, birde amcaları çalışıyor onada ekmek parası çıksın diye kapatmıyorlar sanırım. ^^

• Sakaryadaki silahçıyı bende biliyorum. Değişik bi tüfek görmüştüm havalı lever action, bi bakabilirmiyim dedim. Adam: alacaksan indiriyim diyo. #hims Bayağa enteresan bi adam. :him:s

burada da öyle silahı yağlamış dükkandaki elemanlar bizim elleyip yağlı kısımlarının paslanmasını istemiyorlar

• Ctesi günü sakarya'ya baktım JSB ler yoktu.Ama ptesi getiririm demişti.

E Artık sakaryada da en az 30 tl den belkide daha fazla satarlar. ;lol;

• linkini verdiğiniz sitede stokda var :him:s 18 grain ve 16 grain sıparişi verdim,fx ile bir karşılaştırıp bir grupman yaparım,ama hemen deyil ;kihhik, meşgulüm şu aralar :rolleyes: ırgatlık yapıyorum ot falan biçiyorum şu aralar ;şrofls;. arsa sahibinden yevmiyemi alırmıyım sizce arkadaşlar ;şrofls;.#hims

• linkini verdiğiniz sitede stokda var :him:s 18 grain ve 16 grain sıparişi verdim,fx ile bir karşılaştırıp bir grupman yaparım,ama hemen deyil ;kihhik, meşgulüm şu aralar :rolleyes: ırgatlık yapıyorum ot falan biçiyorum şu aralar ;şrofls;. arsa sahibinden yevmiyemi alırmıyım sizce arkadaşlar ;şrofls;.#hims

merak etme abi alırsın ;kihhik,;kihhik,

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• 14.3, 16 ve 18 grn seçenekleri oldukça mantıklı bir karar olmuş, işi biliyomuş bu av bayii...birde 5.54 5.51 gibi çaplarda gelseymiş tam bir çeşitlilik oluşturulabilirmiş sanırım... her birinden birer kutuda ben sipariş geçeceğim, 18 grn ve 14.3 grn e bi bakalım... açıkcası fx pelletlerden farklı bir grupman cıkaracağını düşünmüyorum ama ağırlık olarak 18 grn ilginç bi deneyim olacak...

Balık mı bu.?? ;şrofls;.;şrofls;.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

spancy, sakarya da değil dışkapı da var

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png