kaçıran valflara kesin çözüm..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bende bir zamanlar daisy bb atan c02 tabanca vardı..gaz kaçağı olayından dolayı dağılmış duruyordu..valf sisteminde denemediğimiz conta türü kalmamıştı ..sonuç hep hüsran.. yeni elime geçti ve alet evinde düşündüm ne yapılabilir diye.

sunfıx denilen alman yapımı macun ilişti gözüme .hemen macunu kardım yeşil oldu. conta yatağını özenle doldurdum çakı ile üzerini bastırdım.sonra üzerine kapatan pistonu şarjlı matkapla yavaşca çevirdimki tam yatak oluştursun. bu arada hafi yağda sürdümki dolamasın.

kuruduktan sonra topladım . ve sonuç ; mükemmel.. kıyametlik bir valf oluştu. artık gaz kaçağı sorunu yok. bu sunfix denen ve çok güçlü yapıştırıcı macun iş gördü.motor blok çatlaklarınada kullanıyor sanırım.ama ustaca yapmanız gerekir. aynı sipop yatağı alıştırma gibi nazik bir çalışma. sanırım bu macun ile her türlü çatlak kapatılabilir. yatak bile yapılabilir. her havalı silahı olanın elinde bulunması gereken bir malzeme diye düşünüyorum.civatayı yağlayın somun bile yapabilirsiniz .o kadar dayanıklı bir malzeme. gaz kaçağı sorunu kökten halledilmiştir neticede

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• yav bu ne melen bişeymiş nedir nerden bulur hele bir resmini felan koy bişey yapta yav tam bana göre aslında doğru bütün havalı tüfek erbabına yarar bundan

• yav bu ne melen bişeymiş nedir nerden bulur hele bir resmini felan koy bişey yapta yav tam bana göre aslında doğru bütün havalı tüfek erbabına yarar bundan

avni hoja ,bu malzeme sigara paketinin yarısı kadar bişey .içinde sarı ve mavi renkte iki macun bulunuyor.karıştırınca bir kaç içinde taş gibi oluyor.ısıya ve darbeye dayanıklı bir şey çıkıyor karşımıza. bu ürün sunfix olarak hipermarketlerin alet edevat bölümlerinde bulabilirsiniz.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tuka ().

• teşekkürler tuka bu arada Avni hoca yazmışın oraya bir el atsanda değiştirsen mausercanla hosomoklu görmsin duman olurum

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen avcihoca ().

• teşekkürler tuka bu arada avni hoca yazmışın oraya bir el atsanda değiştirsen mausercanla hosomoklu görmsin duman olurum

;( valla akşam akşam koptum yaw.. avcı hocayı avni hoca olarak algılamışım.kendime gülüyorum yanlış anlamayın ^^

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• tuka kardeşi gözümsün bak etme gitme tekrar yazımışın Avni hoca diye görmesin hosomoklu duman eder diyorum mauserin diline düşerim düzel yav de hadi g;$i

• Hocam :D avni hocam ne zaman buluşuoz :D Ayrıca hocam cidden arkadaşın bahsettiği macun elastikiyetini koryorsa cidden alınır ve kullanılır.

Selam ederim avni hocam ve tu-kaya :D

Sırası gelmişken de söyleyeyim benim ilk havalı tüfeğim tu-ka (TURAN KARDEŞLER) Dİ.

• Official Post

Bende de bu sun-fix den var ve donduğunda taş gibi sert bişey oluyor,bu yapıştırıcının özelliğini çok iyi bildiğimden,(10 senedir kullanırım tamirat işlerinde) ben Tuka nın bu malzemeyi tam nerede kullandığını anlayamadım,ayrıca bu dolgu yaıştırıcısı aşırı kırılgandır,esnemez.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• aynı olay da benim başıma da geldi. ben ikisi karıştırılıp kullanılan çelik yapıştıcıları tek başına denedim. o zaman hem donmuyor hem de 6 ay kadar gidiyor.denemenizi tavsiye ederim.

Gamo Cfx (Light Modified by SEFFAH) + 3-9X40E Tasco /// Daisy 901 + 3-7x20 Powerline /// Hatsan mod 45
    P. Beretta s54 /// Ata Marocchi Auto /// Üzümlü Auto /// Belçika Çifte /// Üzümlü Tek Kırma
    One Shot, One Kill...!