95 SAS Yivset meselesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün sabun testi yaptım,greslemeden sonra performans ne kadar artmış diye (malum krono yok ;,;- ) bildiğimiz beyaz sabun kullandım ıslak biraz,ilginç olan magnum ts10 ve hunter pelletlerin girdiği yer daha geniş çıktığı yer merminin genişliği kadar daracık :!: tam tersi olması gerekmez mi ? Ayrıca üzerine yivset oturmuş yani namludan geçmiş bir pelletin nasıl göründüğünü bilirsiniz, işte aynen o izler sabun içinde pelletin geçtiği yerde de vardı,yani pellet sabunun içinden dönerek değil düz bir şekilde geçmiş...Bİr anormallik söz konusu değil mi sizce ? Kafamı çok karıştırdı bu olay...

Ama namlu içine bakıldığında yivsetleri diğer hatsan modellerine göre çok daha belirgin olduğu görülüyor...

:him:s :him:s

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Evet,namlunun içine baktığın zaman baş dönmesi yapıyor :) şaka bir yana acaba vurduğunda sabun tersmi döndü anlamadım başka bir şaka diğer bir yana temizlerken yivseti bozmuş olma olanağında fazla..yada ts10 namluya zor oturduğu için yivseti zedelemiş olabilir...tahminlerim bu yönde.inşallah önemli bir sorun yoktur.

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• yok bir sorun olduğunu sanmıyorum asıl soru şudur ; merminin dönüş hızı

Eğer yüksek turlarda dönme yapıyorsa evet bir problem var ama dönüş hızı yavaşsa yada harhangi bir yumuşak nesneye çarptığında derhal dönüş hızı yavaşlıyorsa bir problem yok...Bu konuda paylaşımları bekliyorum saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Bununla ilgili kemal beyin yiv set incelemeleri dönüş turları vs dayanan okuduğum bilgilere göre bence normal

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Bununla ilgili kemal beyin yiv set incelemeleri dönüş turları vs dayanan okuduğum bilgilere göre bence normal

Bunu duyduğuma gerçekten sevindim,lakin yazıya bende bir göz atmak isterim.Saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• bence durum gayet normal(şimdiye kadar bütün havalılarımla parafine atışlar yaptım.hepside düz çizgiler şeklindeydi).

pelletin, yivlerden kazandığı dönme momentinin belirli bir enerjisi var.hedefteki materyelin yoğunluğuna bağlı olarak bu dönme enerjisini durdurabilecek güçte ise hedefteki delik içerisinde yivlerin izi düz olur.sabun sert bir materyal olduğu için, pellet hedef yüzeyine çaptığı anda durmuştur.belkide senin gözle algılayamayacağın bir mesafede çok az döme yapmıştır.ayrıca pellet, hızına ve namlu boyuna bağlı olarak 40-50 cm de tam tur atar.senin test yaptığın sabunun boyu 5-10 cmdir.

pellet, dönme enerjisini soğuramayacak materyalde bir hedefe atılırsa.ozaman dönme izlerini görme ihtimalin var. sıvı veya jole kıvamında olacağı için hızlı kamera ile dönmesini görebilirsin.
    saygılarımla

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen alimurat ().

• Cevap için çok teşekkür ederim.Eğer bu dönme hızının 40-50 cm de bir tam tur olduğunu düşünürsek problem gözükmüyor...Saygılar...

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Bir de paketten yeni çıkmış sabuna atış yapın, eski sabuna atarsanız ortalık çok kötü batıyor ;kihhik, tecrübeyle sabit u½%;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ;şrofls;. ;şrofls;. aynen ilkinde o hatayı bende yaptım ;şrofls;. ;şrofls;.

Webley Patriot 5.5
    Hatsan Mod 90 5.5
    Hatsan Mod 95 sas 4.5

• Sana bir tavsiyem daha var, namlunu güzelce temizle öyle at, zamanla yivset kurşun artıklarıyla doluyor .

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bir de paketten yeni çıkmış sabuna atış yapın, eski sabuna atarsanız ortalık çok kötü batıyor ;kihhik, tecrübeyle sabit u½%;

;lol; ;lol; ;lol;