En iyi FX Modeli hangisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • O zaman kürdan koyalım olmaz mı? ;kihhik,;lol;;lol;;lol;

oda kalın gelir abi ;şrofls;. ben iğne iplik saç kılından bahsetmek istemiştim ;şrofls;.;şrofls;.

• Merhabalar;

Tesadufen bu guzel forumunuzu kesfettim ve yeni hobbiler edinmek adina araniza katildim. Yeni konu acip forumda kirlilik yaratmamak adina sorumu burda sormayi daha makul goruyorum. Birkac gun boyunca forumdaki PCP air rifle'lar ile ilgili konulari elimden geldigince okumaya ve bilgi toplamaya calistim. Sonuc olarak FX markasinin tufeklerini oldukca begendim ancak iki model arasinda kaldim. Bu modeller Gladiator DA ve Revolution, ikisininde ozelliklerini inceledim ve ikiside farkli ozellikler ile boy olcusuyor. Aralarindaki en buyuk fark, benim gozume fiyat farki olarak yansidi. Havali tufekler hakkinda hicbir bilgimin olmamasi nedeni ile siz her iki modeli kullanmis ustadlarin bana bu modeller arasindan birini secmemde yol gostericeginizi umuyorum ve simdiden cok tesekkur ediyorum.

• Revolution yarı otomatiktir, ve bence farklı bir sınıftır. 12li şarjörü doldurup taktıktan sonra kurma kolu ile uğraşmaz sadece tetiğe basarsınız. Gladiatör ise tam güçte Revo'dan daha güçlü, 3 güç ayarı ve en büyük tüp hacmi (645cc) ile öne çıkmaktadır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben de Gladiator derim

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Sn. Mataracı madem öyle niye T12 kullanıyorsun :)

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bütünleşip, kullanmadan karar vermeyin. revo nun verdiği hazzı başka tüfek veremez.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Cevaplariniz icin tesekkur ederim sizler Gladiator diyorsaniz bir bildiginiz vardir elbet. Yuksek tup hacmi, uc farkli hiz ayari ile one cikiyor ama ne yalan soyleyeyim Revolution da goruntu olarak cok guzel duruyor. Bu arada sayin RaptorX, Revolution bence farkli bir siniftir derken acaba ne anlamda farkli bir siniftir?

sn oas;

revolution semi-auto olmasi kesinlikle kullanim kolayligi sagliyor ancak benim icin onemli olan tufegin dayanikli olmasi ve guclu olmasi yani uzun yillar ilk gunku gibi calismasi. O yuzden benim bu FX modelleri icinde almak istedigim en profesyonel, en kaliteli (mumkunse tabi) olan modelidir. Google.co.uk aramalarinda karsima cikan bazi yabanci forumlarda revolution hakkinda cok iyi yorumlar okumadim ozellikle monsoon ile karsilastirildiginda sikayetler oldugunu gordum. Diger taraftan gladiator hakkinda da cok fazla yorum bulamadim kafam karisti. :)
    Su anda 12 atis semi-auto cok fazla onemli degil gibi benim icin ancak diger taraftan gladiator alip ileride her atistan sonra tufegi kurmaktan sıkılırmıyım bilmiyorum...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen romeoclarks ().

• yarı otomatik olması sebebiyle farklı bir sınıftır.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Kullandığınız silah en iyi silahtır. Ben PCP almaya karar verince kendimce bir tablo oluşturdum ve 10 üzerinden puanlama yaptım, bende en çok puanı Glad aldığı için bence en iyisi Glad dır. Benim kıstaslarım;
    1- Tüp hacmi
    2- Manometre var mı?
    3- Güç ayarı var mı?
    4- Namlu kalitesi
    5- Şekli şemali (yakışılı mı?)
    6- Ayarlanabilir dipçik var mı?
    7- Namlu çıkış hızı, ürettiği enerji
    8- Arkasında kim var? (Bu çok ama çok önemli bir maddeydi benim için)
    vs. vs.

Bence silah almak isteyen herkes bu ve benzeri bilgileri forumlardan toparlayıp en azından silah almadan önce fikirlerini netleştirebilir.

• bütünleşip, kullanmadan karar vermeyin. revo nun verdiği hazzı başka tüfek veremez.

işte bu nedenle farklı bir sınıf demiştim. seri atışın keyfi, dürbünden hedefte arka arkaya delik açıldığını görmek başka bir keyif ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Geçtiğimiz haftasonu ben kur at yöntemiyle yaklaşık 30m. mesafede duran tuğlayı ikiye bölmeye uğraşırken, Göktuğ Revo'yla bir şarjör seri atışla baktım tuğlayı ikiye bölmüş. +;tuftabV# Sonuçta Glad 8 li şarjörle Revo 12 li şarjörle, Glad kur- tetik düşür şeklinde Revo kur-şarjörü boşalt şeklinde çalışıyor. ;şrofls;.

• Gladiator için 5.şıkka katılmıyorum,tamam tip olarak çok kötü değil ama buluşmalarda genelde tüfeğin pompalı su tüfeklerine benzetildiğine şahit oluyoruz.Alışılmışın dışında bir dizayna sahip.tabii zevkler ve renkler sakın yanlış anlamayın.T12 de ise görüş, tip olarak daha cazip olduğu yönünde,birde ağaç kundak olayı işin içersine dahil edilirse tadından yenmiyeceği görüşü hakim.Aynen katılıyorum.Tabii güç ve kapasite olayında tartışmasız glad. 1numero.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Sn. Mataracı madem öyle niye T12 kullanıyorsun :)

Gladiator ile revolution arasında sorulduğu için Gladiator dedim yoksa tabii ki T12 ;şrofls;.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• En iyi FX MODELİ tabiki Revolution :thumbup::thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Gladiator için 5.şıkka katılmıyorum,tamam tip olarak çok kötü değil ama buluşmalarda genelde tüfeğin pompalı su tüfeklerine benzetildiğine şahit oluyoruz.Alışılmışın dışında bir dizayna sahip.tabii zevkler ve renkler sakın yanlış anlamayın.T12 de ise görüş, tip olarak daha cazip olduğu yönünde,birde ağaç kundak olayı işin içersine dahil edilirse tadından yenmiyeceği görüşü hakim.Aynen katılıyorum.Tabii güç ve kapasite olayında tartışmasız glad. 1numero.

Zaten 5. maddede Glad benden de düşük puan aldı ama; toplamda en yüksek puanı almıştı.

• quote='kyucel',index.php?page=Thread&postID=87654#post87654]

(FX Gladiator DA(.22)
    AT44WX10(.22)
    hw45 (.177)
    crosman 2240
    crosman 2250B
    webley patriot (.22) 1.nesil

• hareketli hedeflere atış.çok zevkli.arkadaşın önünde soda şişeleri; fırlat havada patlamasını seyret. çam kozalağını durmadan zıplat vs.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin