Kral için Yardım!!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Üstadlar benim bi sorunum var;
    Kendime Mod 95 SAS aldım arkadaşım heveslendi onada Kral Magnum Plastik Alttan Kurma 4,5 aldık. Haftasonu arazide atış yaparken ikisininde 300 m/sn namlu çıkış hızı olmasına rağmen kral daha güçsüz olunca forumda okuduğumuz yeşil gres fantezisini yapalım dedik. arkadaşın dükkana gelince forumu tekrar okuduk tüfeğin plastik kısmını söktük. nereyi gresleyeceğiz diye.ondan sonrada gres arayacaktık. Ancak arada görünen yaydan başka bişey olmayınca bizde tüfeği topladık. keşke sökmeseydik.topladıktan sonra tüfeği kuramaz olduk.tetiğin tırnağina geçen yayın önündeki uç büyük ihtimalle tırnağa geçmiyor.
    Sorun ne olabilir.işin püf noktası nedir anlamadık.2 gündür halledemedik.lütfen yardımcı olun yoksa tüfek pert olacak elimizde patlayacak.

egeteam.png
    CZ 70 ÇEK VİZÖR Gamo AF-10+Optima RedDot £tabanxalı$
    Voltran Ekol ES55
    £tabanxalı$

Huğlu 103 D Tek Tetik Süperpoze ;tufey#
    Hatsan MOD 95 SAS
    TekParça Ayak 3*9*40 Optima Dürbün
    ;tufey#

• Kralların tetik mekanizması gamolarla hemen hemen aynıdır, forumda gamo cfx şemasına bakarsanız kafanızda fikir oluşur. Görmeden birşey demek güç.

edit: Bulamazsınız diye ben buluverdim

Gamo CFX Tetik Şema ve Ayrıntıları

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Benim mod 95'i ilk söktüğümde iki beyaz şekilli metal arasında bir yay vardı.Onu takmadığım için kurulmuyordu.Zorla taktım sorun çözüldü..

HATSAN Mod.95 SAS .177 + Tasko 3-9x32

• Kralların tetik mekanizması gamolarla hemen hemen aynıdır, forumda gamo cfx şemasına bakarsanız kafanızda fikir oluşur. Görmeden birşey demek güç.

edit: Bulamazsınız diye ben buluverdim

Gamo CFX Tetik Şema ve Ayrıntıları

TheNightHawk arkadaşım cevabın için sağol da, biz sadece namlu ile plastik dipçik söktük başka biyerini sökmedik.neresine gres yapacağız diye sadece yanlarda 2 vida ve tetiğin arkasında dipçiği tutan diğer vida ile birlikte 3 büyük vida söktük.gres bulalım da sonra hallederiz dedik tüfeğin vidalarını taktık ve tüfek kurulmadı bidaha.3 gündür sök tak tekrar dene olmadı.tetik mekanızmasında hiçbireşeye dokunmadık ama bir daha da kuramadık

egeteam.png
    Voltran Ekol ES55
    £tabanxalı$

Hatsan MOD 95 SAS
    ;tufey#

• Bence siz onu cevrenizdeki bi silah tamircilerine götürün anlatın derdinizi çok kucük bişey o büyük ihtimal basit şeyler kafa karışdırır bi gösderin yada forumda kıralın bu modelini kullanmış bi arkadaşdan yardım isteyin kolay gelsin ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Bence siz onu cevrenizdeki bi silah tamircilerine götürün anlatın derdinizi çok kucük bişey o büyük ihtimal basit şeyler kafa karışdırır bi gösderin yada forumda kıralın bu modelini kullanmış bi arkadaşdan yardım isteyin kolay gelsin ..

haklısın arkadaşım ama yaşadığım ilçede bırak silah tamircisini havalı silahla ilgilenen bir elin parmakları kadar.çaresiz kalmasam foruma yazmazdım.belki bi arkadaşın başına gelmiştir diye yazmıştım.biraz araştırıp bekleyeceğiz artık bilen biri yazana kadar. ilgin için teşekkür ediyorum....

egeteam.png
    Voltran Ekol ES55
    £tabanxalı$

Hatsan MOD 95 SAS
    ;tufey#

• TheNightHawk arkadaşım cevabın için sağol da, biz sadece namlu ile plastik dipçik söktük başka biyerini sökmedik.neresine gres yapacağız diye sadece yanlarda 2 vida ve tetiğin arkasında dipçiği tutan diğer vida ile birlikte 3 büyük vida söktük.gres bulalım da sonra hallederiz dedik tüfeğin vidalarını taktık ve tüfek kurulmadı bidaha.3 gündür sök tak tekrar dene olmadı.tetik mekanızmasında hiçbireşeye dokunmadık ama bir daha da kuramadık

Sadece 3 vida söktüğünüze eminsininiz dimi muhtemelen gözünden kaçan küçük bir pim vs gibi bir parça olmasın

bir de bu linki incele
    Gamo CFX Royal Şema ve Ayrıntıları

• Arkadaşım o zaman tetik mekanizmasını bir sök yerinden yeniden tak. Şemaları verdik. Bir şansını dene sökünce tetik mekanizmasına bir bak araya birşey falan mı sıkıştı?

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Arkadaşım o zaman tetik mekanizmasını bir sök yerinden yeniden tak. Şemaları verdik. Bir şansını dene sökünce tetik mekanizmasına bir bak araya birşey falan mı sıkıştı?

tamam teşekkür ederim deneyelim bakalım başka şansımız yok simav şartlarında;şrofls;.

egeteam.png
    Voltran Ekol ES55
    £tabanxalı$

Hatsan MOD 95 SAS
    ;tufey#

• Kundağın yan kenarlarında (eğer alttan kurmalı kral ise) 2 adet plastik kanalın içinde çalışan tekerlek olması lazım. onları ve kurma kolunun altında kolun gövdeye sürtmesini engelleyen plastik bir pabuç var toplamadan onları da kontrol et, ayrıca kundağı takmadan da tüfeği kurmaya çalışma. Kurma kolunu kurduktan sonra elini araya kaptırma sakın , ben cfx ile başparmağımı kırmıştım o şekilde. Tetikten kurtulup kurma kolu elime vurmuştu.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Kundağın yan kenarlarında (eğer alttan kurmalı kral ise) 2 adet plastik kanalın içinde çalışan tekerlek olması lazım. onları ve kurma kolunun altında kolun gövdeye sürtmesini engelleyen plastik bir pabuç var toplamadan onları da kontrol et, ayrıca kundağı takmadan da tüfeği kurmaya çalışma. Kurma kolunu kurduktan sonra elini araya kaptırma sakın , ben cfx ile başparmağımı kırmıştım o şekilde. Tetikten kurtulup kurma kolu elime vurmuştu.

Üstad teşekkür ederim
    mesai bitsin hemen deneyelim bakalım sakin kafayla.malum kafa karışık oldumu aynı hatanın etrafında dönüyoruz.umarım kafanızı ağrıtmıyorumdur.

egeteam.png
    Voltran Ekol ES55
    £tabanxalı$

Hatsan MOD 95 SAS
    ;tufey#

• estağfurullah biz de zamanında birçok kişinin başını ağrıttık ağrıtmaya da devam ediyoruz

• Ayrıca Kral da yeşil gres kullanmak çok sakıncalı olabilir neden dersen, pellet yüklemeye yarayan parça pistonun önünde olduğundan aşırı dizelleme ile bu dönen parça şişerek orada sıkışabiliyor. Ayrıca üzerindeki o ring de yağ gelince şişiyor ve zor dönüyor. Kral'ın sitesindeki rakamlara inanmayın. O silahın gücü taş çatlasın 200m/s dir. Benim tahminim yayın arkasında plastik bir parça var, o içeride kırıldı ve kopan bir parçası tetiğe sıkıştı. Kundağı söktüğünüzde olması ise tamamen rastlantı. (Tahmin tabi)

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Aynı sorunu bu akşam üzeri atış yaparken bende yaşadım.Tüfeğim kral magnum 4.5 namludan kırma ve henüz birkaç haftalık toplam yaklaşık 1000 pellet atımı var.

Eve geldiğimde tüfeğin yapısını iyice inceleyerek bir kazaya meydan vermemek ve toplarken sıkıntı olmaması için -çünkü ilk kez söküyorum- pür dikkat sökmeye basladım.Kundağı söktükten sonra yayın tetik istikameti 6-7 spirlik kısmından kırılmış olduğunu gördüm yani yay iki parça olmuştu ve kurma esnasında üstüste binen bu kısım mandala takılarak kurulmaya engel oluyordu.Yayı değiştirmek için silindirin arka kısmının sökülmesi gerekiyordu,tüfek kurulu olmasa dahi yay tam serbest olmadığı için hatrı sayılır bir potansiyel enerji bulunuyor bu yüzden arka kısmı bilinçsiz sökmek tehlikeli olabilir.

Kırılan yayı çıkarıp inceledikten sonra yayı çıkardığımın tam tersi konumda -bu kez 6-7 spirlik parça öne, uzun kısım tetik tarafına gelecek biçimde- takıp,plastik parçayıda yerleştirdikten sonra arka kısmı kapattım.Çok uğraştırdı..Sıfır bir yay takmak çok daha zor olacak gibi...

Kundağı yerleştirip montajı tamamladıktan tüfeğin kurulmasındaki sorun ortadan kalktı ve bikaç atış testi yaptım şimdilik gayet iyi çalışıyor..eğer bu modele birebir uygun kaliteli yay bulabilirsem değiştireceğim yoksa en kısa zamanda yeni orjinal bir yay takarım.

Umarım başka arkadaşlarada faydam dokunur..ama mümkünse bilen birinden yardım almanız daha doğru olacaktır.Bu işlemi yaparken bende forumumuzdaki üstatların paylasımlarından faydalandım ;) onlarada ayrıca teşekkür ederim. :)