Bejamin Discovery 5.5 mm 9 metre grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaklaşık yarım saat önce yaptığım 5 atışlık grupman. Hedef balkondaydı ve hava kararmaya başlamıştı. Biraz daha uğraşılırsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Şimdilik 9 metre ilerleyen zamanlarda daha uzak atış grupmanlarınıda paylaşırım.

[Resim Engellendi: http://img11.imageshack.us/img11/4906/9metre.th.jpg]

• Güzel atışlar.2000 psi - 1000 psi arası pellet'te düşme başlamadan kaç atış yapabiliyorsun? Bir de ölçebildiysen ortalama hız değerleri var mı? Ben de aynı tüfeği kullandığım için karşılaştırmak amacıyla soruyorum.

FİLİNTALAR GRUBU

• Güzel atışlar.2000 psi - 1000 psi arası pellet'te düşme başlamadan kaç atış yapabiliyorsun? Bir de ölçebildiysen ortalama hız değerleri var mı? Ben de aynı tüfeği kullandığım için karşılaştırmak amacıyla soruyorum.

Teşekkürler. Daha hız ölçümü yapamadım ama 2000-1000 psi arası düşme olmadan 25-26 atış yapabiliyor. Bi ara havalısilah poligonuna gidip hız ölçümlerini yapacağım. Ayrıca çekicin atış yapıldıktan sonra yeniden hareket etmesini önleyen HDD parçasını sipariş edip, onunla birlikte atış sayısının ne kadar arttığını yayınlayacağım. Siz sanırım almayı düşünüyordunuz o parçayı. Deneme imkanınız oldu mu?

• HDD'yi AOA'dan sipariş ettim ve geldi.Fakat Türkiye için posta masrafı nedir diye soruma cevap vermedikleri için ne çıkarsa bahtımıza deyip siparişi geçtim ve yanlış hatırlamıyorsam 16 dolar gibi bir posta parası aldılar.

Ben 2000-1000 psi arası 820 fps (16 grn Fx pellet ile) gibi bir hızla yaklaşık 20-22 atış yapabiliyordum.1000psi ye yaklaşınca vuruş noktası çok hızlı biçimde düşmeye başlıyordu.HDD'den sonra 2000 psi basınç ile 2-3 deneme atışında 780 fps civarı hız gördüm.H.Sonu sadece bir dolum yaparak atabildim çok kaba bir tahmin ile atış sayısı 30-35 civarına çıkacak.Gerçek verimli atış sayısını bulmak için 35-40 m gibi uzaklığa hedef kağıdını koyup düşme başlayana kadar 5'li atışlar yapmam gerekiyor.Tahminim atış sayımı daha az bir hıza razı olarak %50 arttıracak gibi.

FİLİNTALAR GRUBU

• Güç ayarlayıcısı (Power Adjuster) aldınız mı? Alttaki videoda power adjuster uygulması ile 21 grain pelet 780-810 fps arası hız elde edilmiş.
    Bu arada benim discovery çok ses çıkarıyor, ev içi atışlara kesinlikle müsait değil. Sizinki de atış sırasında çok ses çıkarıyor mu?

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Crosman 2100 bile apartmanı ayağa kaldırmaya yetecek sesi çıkartıyor. Co2 li tabancalarda aynı şekilde gürültülü.

• Power Adjuster almadım.Esas amacım daha düşük hıza razı olup atış adetini arttırmaktı fakat akşamüstü eve erken gelince hazır oğlum dönmemişken biraz ev içi deneme yaptım.2100 psi hava basıp 10m. den atışa başladım.ilk 18 atış 1,5- 2 cm altta toplandıktan sonra (basınç 1600 psi lere düştü yaklaşık) sonraki 18 atış tam 0 noktamda toplandı.Basınç 1100 lere düştü.Biraz daha atış yapabilirdim sanıyorum hız tekrar düşmeye başlamadan, fakat ses çok artmaya başladığı için bıraktım.Ses konusunda da HDD sonrası yüksek basınç varken ses ciddi biçimde azaldı , basınç düştükçe gürültü artıyor ama ev içi atış için hala çok yüksek.
    Yarısı hızlı yarısı daha yavaş atış yapmaktansa 1600 psi civarı hava basıp normal hızlarda 20-22 atış yapmak daha mantıklı gibi.Böylece HDD bana az bi güç kaybıyla doldurması çocuk oyuncağı olan bir basınçla atış yapma imkanı verecek şimdilik.Yada güç ayarlayıcısını da sipariş edip eskisi gibi 2100 psi lerde hava basarak oldukça sıkı bir güçte elde edilebilir.
    Verdiğiniz video'yu göremiyorum link olarak yazar mısınız?

FİLİNTALAR GRUBU

• Power Adjuster almadım.Esas amacım daha düşük hıza razı olup atış adetini arttırmaktı fakat akşamüstü eve erken gelince hazır oğlum dönmemişken biraz ev içi deneme yaptım.2100 psi hava basıp 10m. den atışa başladım.ilk 18 atış 1,5- 2 cm altta toplandıktan sonra (basınç 1600 psi lere düştü yaklaşık) sonraki 18 atış tam 0 noktamda toplandı.Basınç 1100 lere düştü.Biraz daha atış yapabilirdim sanıyorum hız tekrar düşmeye başlamadan, fakat ses çok artmaya başladığı için bıraktım.Ses konusunda da HDD sonrası yüksek basınç varken ses ciddi biçimde azaldı , basınç düştükçe gürültü artıyor ama ev içi atış için hala çok yüksek.
    Yarısı hızlı yarısı daha yavaş atış yapmaktansa 1600 psi civarı hava basıp normal hızlarda 20-22 atış yapmak daha mantıklı gibi.Böylece HDD bana az bi güç kaybıyla doldurması çocuk oyuncağı olan bir basınçla atış yapma imkanı verecek şimdilik.Yada güç ayarlayıcısını da sipariş edip eskisi gibi 2100 psi lerde hava basarak oldukça sıkı bir güçte elde edilebilir.
    Verdiğiniz video'yu göremiyorum link olarak yazar mısınız?

Bilgiler için teşekkürler. Bende güç ayarlıyıcısı ve HDD almayı düşünüyorum. Bulabildiğim en uygun fiyatlı üretici http://www.tko22.com/
    16 dolar HDD ve 16 dolar power adjuster, ayrıca discovery için özel moderatör üretimi de yapıyor. Diğer üreticilerin fiyatlarına göre oldukça ucuz sayılır.

Üstteki video için link : http://www.youtube.com/watch?v=QdhYael-A7E

• Official Post

Hayırlı olsun yeni tüfeğiniz

• hayırlı olsun bu silah baya bi ilgimi çekiyor bunun servisi kimdir yedek parça temini nerden yapılır biraz bilgi verebilirmisiniz tabiki silah hakkında detaylı bi inceleme bekliyoruz saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Official Post
  • Hayırlı olsun yeni tüfeğiniz

ee bizede hayırlı olsun demek düşer

hayırlı olsun bu silah baya bi ilgimi çekiyor bunun servisi kimdir yedek parça temini nerden yapılır biraz bilgi verebilirmisiniz tabiki silah hakkında detaylı bi inceleme bekliyoruz saygılar

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

• hayırlı olsun bu silah baya bi ilgimi çekiyor bunun servisi kimdir yedek parça temini nerden yapılır biraz bilgi verebilirmisiniz tabiki silah hakkında detaylı bi inceleme bekliyoruz saygılar

Silahın servisi meydan av. Sihanın mekanizması oldukça basit. Bütün parçalarını söküp yeniden taktım, bana göre öyle kolay kolay bozulacak bi yapısı yok. İlerleyen zamanlarda fırsat buldukça uzak mesefa grupmanlarını yayınlarım.

Bu da silahın tamamiyle parçalanmış hali :)

[Resim Engellendi: http://img21.imageshack.us/img21/4109/dsc06329o.th.jpg]

• teşekkür ederim susturucu takma ihtimali yok galiba birde tetik plastik oluşu çabuk aşınmaya müsaitmi acaba gerçi mustafa beyin verdiği PCP Benjamin Discovery Stoklarda linkinde tetik ile ilgili modifiyeden bahsediliyor ama yurt dışından getirtmede sıkıntı olurmu meydan av bu konuda yardımcı olurmu bu da önemli saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• teşekkür ederim susturucu takma ihtimali yok galiba birde tetik plastik oluşu çabuk aşınmaya müsaitmi acaba gerçi mustafa beyin verdiği PCP Benjamin Discovery Stoklarda linkinde tetik ile ilgili modifiyeden bahsediliyor ama yurt dışından getirtmede sıkıntı olurmu meydan av bu konuda yardımcı olurmu bu da önemli saygılar

Susturucu takılabilir. benim bildiğim 2 yol var. Tüpün ucunda bulunan dolum ucu kapağını kullanabilmek için ya namlu bir aparat ile brz uzatılır ya da dolum ucu kapağı biraz oyularak susturucu takılabilir.
    Tetik modifiyesi çok kolay şekilde yapılabilir. Emniyeti iptal edip, tetik içindeki yayı daha az dirençli bir yay ile değiştirirseniz tetik çok hafif oluyor. Ben yaptım şuan en fazla 700 gr bir tetikle kullanıyorum silahı.

• Meydan Av'ın modifiye parçalar konusunda yardımcı olabileceğini pek sanmam.Ama biraz İngilizceniz varsa yurtdışından çok rahat sipariş verebilirsiniz.Yukarda bahsettiğim HDD parçasını getirtmiştim bugünde AVCI arkadaşımızın verdiği linkteki tko22.com la irtibat kurarak güç ayarlayıcısınıda sipariş ettim.
    Silah oldukça isabetli fakat tetik konusunda haklısınız plastik ve oldukça sert.Amerika'da kendi malları olduğu için oldukça tutulan bi tüfek ve forumlarda okuduğum kadarı ile tetik modifiyesi oldukça yaygın.
    Yukarıda verdiğim adreste susturucuda satılıyor fakat dolum yapılan yerdeki kapağı kullanamıyorsunuz susturucu takınca.Kapağı biraz yontmak gerekiyor.
    Silah iyi bir destekle 50 m de 1 TL kadar bir çapta toplayabiliyor saçmaları.

FİLİNTALAR GRUBU