HATSAN AT44-10 ALDIM 150 BARDAN FAZLA HAVA BASAMIYORUM

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir hafta önce Hatsan at 44-10 aldım pompasını ayrı bayiden aldım pompanın markasıda hatsan bu gün öğlen geldi aralıklarla 3 saat kadar hava bastım en fazla 150 bara kadar doluyor.bence sorun bende ama nerede şöyle bir durum var 150 bardan sonra pompanın tüfege baglantı yerinden hava kacırıyor neden havayı içeri almıyor.sorun poımpadamı ? tüfekte mi ? bende mi? inanın öldüm öldüm dirildim vallaha o 150 bar ı basana kadar her yerim kas oldu vallah. taş getirin size suyunu sıkayım hehe yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• 1.Hava dolum aparatının ucundaki sarı parçanın girdiği bolümden çıkıyorsa oring patlamış olabilir bir oringleri kontrol edin.
    2.Sarı parçanın dolum apratıyla birlerştiği yerin düzgün sıkıldığından emin olun deneyin derim.

• Dediğiniz yerden hava kaçırıyorsa sorun dolum ucundaki oringlerde olmalı , sorunu hallederseniz hava basmak o pompayla sorun olmuyor en azından benim için :thumbup:

• öncelikle sorunumla ilginize teşekkür ederim. Oring dediginiz plastik halka var onlar mi? yoksa sari metal mi ? Ben hortumun ucuna sarı metal parçayı taktım. onuda tüpdeki yerine taktım sarı parcanın üzerinde 2 tane deligin 2 yanında plastik halka takılı.(sarı metal tüpe sadece öylece mi takılıyor ?

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090423/sbspvrsw.jpg]

• gördüğüm kadarıyla doğru yapmışsın, hortum-sarı uç arasından sızdırıyorsa sarı ucun dişine teflon bant sarıp sık bir daha dene. yine olmazsa yolla izmire yapıp gönderirler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• adaş hoş geldin aramıza :wel:co:m

sarı dolum ucunu monte ettiğin hortum rakoruna iyice sıktığın dan emin ol,bu işlemi 2 anahtar ile yapmanı tavsiye ederim,çıplak el ile söz konusu kaçak oluşuyor,

sarı dolun ucundaki sarı oringler sağlam olduğundan eminmisin? tüm kontrolleri yaptın oringler sağlam,sarı dolum ucunu iyice sıktın,son dolum işleminde hava kaçağı kesiliş ancak halen 150 bar dan yukarı çıkamıyorsan,sorun pompa da kardeşim ^^

hatsan pompa ile 35 pompa da bir tahliye vanasını açıp havayı boşaltmanı tavsiye ederim :thumbdown:

eklediğin resimde muhtemelen 2 kaçak olabilecek noktayı işaretledim kardeş

[Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/090423/temp/5dycs5ko.jpg]

• Evet plastik halkaların adı oring.Sorun buysa değiştirmeniz halinde sorun giderilecektir.

• Anladıgım kadarıyla orıng sarı metal üzerindeki 2 adet bulunan sarı plastikler.dogruysa eski olma sansı var mı ben daha ilk dolumu yaptım(yapamadım).hortumla sarı metal baglantısından kaçırmıyor .hatta şöyle söliyeyim sarı metalin oradan biraz yan bastıgımda biraz kesiliyor arkadasım izmire gönder demiş, başka çaresi yokmu yani oring eski ise yenisini nereden nasıl bulabilirim? pompa arızalı olma şansı varmıdır?ilk kullanım bayiden aldım kullanılmamış. he bir de kullanan arkadaşlar ne kadar ve nasıl hava basmalıyım?(örnegin birisi bana 5 dakika bas yarim saat dinlen falan diyebilir)insan bir günde 3-4 saat pompa basınca böyle oluyor hep böyleyse olcek iş değil . örnek bir dolum şekli yazarsanız sevinirim arkadaslar ilginize teşkkür ediyorum.şimdiye kadar böylesine hızlı cevap veren site daha görmedim teşekkürler...

• dostum senin buyuk ihtimalle tupunun oring i gitmis gecenlerde aynısı benim basıma geldi tupu acmaya calısma ben actım ama tupe mengenede baya zarar verdim gonderdim hatsana yeni tup aldım seninde aynısını yapmanı tavsiye ederim umarım yardımım olmustur

burada yabancılar yok aramızda ,sadece arkadaşlar var.... daha tanışmamış g;$i

diana mod54 -leapers 3-12x44compact.px.ao
    diana 460magnum -leapers 4-16x44/utg
    diana mod35-4x32 walther

• Pm attım wilwoline bakarmısın. Sana yardımcı oluruz inşallah.

• dolum aparatında hata olsa kas yapmazdın yani seni zorlamazdı tupu kendi haline bırak kamcıyı tupten cıkar ve manometrede basıncın dustugu goruceksin

diana mod35-4x32 walther

• bu arada tupun yeni model delikli tip mi oyleyse delige elini tutarsan havanın ordan kacıp kacmadıgını anlaya bilirsin

diana mod35-4x32 walther

• Pm attım wilwoline bakarmısın. Sana yardımcı oluruz inşallah.

foruma yazsanız ya, okuyan herkeze yardımcı olur g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Pardon yanlış anlaşılabileceğini düşünmedim. Elimde oring var gebzede oturuyormuş ki bende orada çalışıyorum. Yarın uğrarsa verebileceğimi söyledim. Hemde buluşuruz tanışırız vs vs. Saygılar

• Anladıgım kadarıyla orıng sarı metal üzerindeki 2 adet bulunan sarı plastikler.dogruysa eski olma sansı var mı ben daha ilk dolumu yaptım(yapamadım).hortumla sarı metal baglantısından kaçırmıyor .hatta şöyle söliyeyim sarı metalin oradan biraz yan bastıgımda biraz kesiliyor arkadasım izmire gönder demiş, başka çaresi yokmu yani oring eski ise yenisini nereden nasıl bulabilirim? pompa arızalı olma şansı varmıdır?ilk kullanım bayiden aldım kullanılmamış. he bir de kullanan arkadaşlar ne kadar ve nasıl hava basmalıyımörnegin birisi bana 5 dakika bas yarim saat dinlen falan diyebilir)insan bir günde 3-4 saat pompa basınca böyle oluyor hep böyleyse olcek iş değil . örnek bir dolum şekli yazarsanız sevinirim arkadaslar ilginize teşkkür ediyorum.şimdiye kadar böylesine hızlı cevap veren site daha görmedim teşekkürler

cevap......

hocam hatsanın son birkac hafta da dagıttıkları yada degistirdikleri tuplerde o ring ler arızalı cıktı sanırım benim kileri komple tekrar sormadan degıstırdıler ozur dileyip, ilk dolumda tupun manometre tarafindaki o ring gitmisti boylece deliginde ise yaradıgını ogrenmis olduk tupun delikli degilse direk hatsana gonder fikret abi yede arayıp derdini anlat sana yardımcı olur dolum mevzuna gelince yuz bara sorunsuz ca gelirsin sonrasında pompa ısınmaya baslarsa 1-2 dakika ara ver bir iki bas tekrar ara ver arasıra pompayı elinle yokla fazla ısınmasın siser ve zorlanırsın normalde 15-20 dakikada tupu doldura bilirsin .dolum seklinide kendin pompalaya pompalaya ortaya cıkarırsın zamanla iyi sanslar

diana mod35-4x32 walther

• bu arada tupun yeni model delikli tip mi oyleyse delige elini tutarsan havanın ordan kacıp kacmadıgını anlaya bilirsin

ben tüpün yeni mi eski mi oldugunu bilmiyorum delik dediğiniz ,hortum baglantı deliği hariç bir tane minik delik var minik delikten hava kaçmıyor hortum girişinin arka tarafından kaçırıyor ben çizdiğim resimleri ekliyorum ama site yöneticileri kızarlar mı isterlerse silebilirler teşekkürler [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090423/49ufslkv.jpg]

• evet tahmin ettigimiz gibi bu yeni tip,tupun basıncı 150 de kalıyormu yoksa dusuyormu iste senin cevabın orda olucak.sarı parcayı tup ten cıkardıgında tupun basıncı dusuyorsa tupu hemen gonder .yok dusmuyorsa benim dediklerimi unut ozaman senin hortum baglantılarda sorun var sık yada kucuk sarı oring leri degistir selamlar

diana mod35-4x32 walther

• hortumu cıkarınca düşmüyor 150 de kjalıyor sadece hava basarken kaçırıyor

• o.k iyi haber ozaman .sarı kafayı iki anahtar yada ne bulursan diyim hortum daki parcaya iyi ce sık ...birdaha dene .ama 150 yi basıyorsa buyuk ihtimalle uctaki sarı oring lerden birisi yaralı yada ozelligini kaybetmis genelde pompa nın butarafinda sorun cıkmıyor ama eminsen ordan kacırdıgına, oringleri nazikce yerinden cıkarıp bir bak ...

diana mod35-4x32 walther

• o zaman tüpte bir sorun yok.pompaya hortumun bağlandığı uca oring tak ve sarı dolum aparatının bağlndığı ucada oring tak ve en iyisi sarı dolum aparatının o ringlerinide değiştir iyice sık sorun çözülecektir

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.