pcp ve diger havalı tüfeklerin karşılaştırması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selam.ben yeni bir havalı tüfek almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan şey pcp mi daha etkili ve güçlü olur yoksa yaylı pistonlularmı??pcp fx gladyatörün namlu çıkış hızı 290m/sn iken namlu çıkış hızı 380 m/sn olan yaylı havalılar var.acaba bu kadar para vermektense yaylı pistonlular daha mı etkili olur kafama takılıyor bu ve birtürlü karar veremiyorum ne alacagıma..su anda da Torun K-101 MAGNUM kullanıyorum.

EmRE..

• paran varsa al pcp bak keyfıne onemlı olan cıkış hızı değil bence ilk önce hedefe yaptığı gurupman ve sonrada güç önemlı olanda cıkış hızı değil varabıldiği nokta hiçbir yaylı fx ıle boy ölçüşemez

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• param var ama o kadar para verip fx aldıktan sonra yaylı alsaydım daha mı güçlü olurdu acaba demekten çekiniyorum acıkcası...bide pcp lerin etkili menzili nedir acaba?cevaplarınız için teşekkürler

EmRE..

• aldığın pcp ye bağlı eh cok paran varsa al bır fx derım benım fazla param yoktu bugun evanıx aldım pişmanmıyım değilim yetıyormu artıyor bıle dahadamı cok paran var bunlar senı memnun etmezmı al o zaman bır adet daystate zaten ustude yok ben şu an evanıxle cok uzun atışlar denemedım ama fxle 300 metre atışlarını gordum cok ıyı daystate tahmınımce fx tende ıyıdır

Evanix Blizzard

• param var ama o kadar para verip fx aldıktan sonra yaylı alsaydım daha mı güçlü olurdu acaba demekten çekiniyorum acıkcası...bide pcp lerin etkili menzili nedir acaba?cevaplarınız için teşekkürler

Elma ile Armut kıyaslanmaz misali Yaylı ile PCP'yi de kıyaslamak doğru olmaz. Ben 8 senedir Diana 54 kullandım Geçen ay FX alıp PCP'ye geçince Diana'nın yüzüne bile bakmaya canım istemez oldu. Geçenlerde bir arkadaşım kendi teklif etti bana satsana Diana 54'ü diye ve sattım. PCP kesinlikle bu hobide son nokta. Yaylı ile PCP 'yi kıyaslamak, karbüratörlü bir araçla Enjeksiyonlu bir aracı kıyaslamak gibi bir şey. Hatta Son model bir Mercedes ile Tofaş-Doğan karşılaştırmasına da benzetebiliriz..

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Elma ile Armut kıyaslanmaz misali Yaylı ile PCP'yi de kıyaslamak doğru olmaz. Ben 8 senedir Diana 54 kullandım Geçen ay FX alıp PCP'ye geçince Diana'nın yüzüne bile bakmaya canım istemez oldu. Geçenlerde bir arkadaşım kendi teklif etti bana satsana Diana 54'ü diye ve sattım. PCP kesinlikle bu hobide son nokta. Yaylı ile PCP 'yi kıyaslamak, karbüratörlü bir araçla Enjeksiyonlu bir aracı kıyaslamak gibi bir şey. Hatta Son model bir Mercedes ile Tofaş-Doğan karşılaştırmasına da benzetebiliriz..

tebrıkler ;d; cok guzel bır cevap olmuş

Evanix Blizzard

• Official Post

Arkadaşım namlu çıkış hızı ile güç (enerji) farklı şeyler, FX gladiatorle 9grainslik hafif pelet kullanırsanız 1600 fps leride görebilirsiniz, yaylı pistonlu silahlarla ilgili markaların orijinal sitelerinde bile yayınlanan hız değerleri abartılıdır, dikkat ederseniz hiç biri pelet ağırlığını belirtmez oysa pcp silahlar havalı silahlar içinde profesyonel kullanıcılara hitap ettiği için hız testleri 16 grains ağırlıkta peletlerle yapılır, farklı ağırlıkta peletlerle yapılan ölçümlerdede pelet ağırlıkları belirtilir,

Dünyanın en güçlü pistonlu silahlarının ulaşabildikleri enerji 25 fpe (footpaund/libre) dir, oysa standart PCP ler 30 fpe den başlar, sizin kullandığınız silah en fazla 12 fpe dir,

En kalteli PCP konusuna gelirsek, dünyada seri üretim olarak en tepedeki 3 marka Daystate - FX ve BSA dır, ama bunlar arasındaki farklar bakış açısına - beklentilere göre değişkenlik arzeder, silahlar üzerinde kullanılan sistemler birbirlerine karşı üstünlükler sergilerler, Zaten bu 3 markadan Türkiyede distribütörlüğü olan sadece FX tir ve Dünyada seri üretim en yüksek tüp hacmine sahip silahıda FX Gladiator iken yine Dünyada seri üretim ilk ve tek Semi Automatic havalı silahı FX Revolutiondur,

Biz bu hobinin içinde forumlarda vakit geçirirken ithalatçı firmaların ilgisizliği yüzünden bu ithalat işine kalkıştık ve bu 3 marka içinden hangisini getirelim tartışmasında aylarca birbirlerine olan üstünlüklerini ve Türk tüketicisinin beklentilerini hesaba katarak FX te karar kıldık.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• yaylı tüfek ile 100 metre ye 40 50 atış yaparsın ondan sonra zırt bırt sapıtır yay yorulduğu için,pcp tüfeklerde bu söz konusu deyil dir, ayrıca pcp tüfekler yaylı tüfekler den güç konumunda üstün dür her zaman,
    bir fx gladıator 46 joule enerji üretiyor hangi bir yaylı pistonlu bu enerjiye sahip ?

• Hiç bir yaylı silah, bir PCP'nin atış hassasiyetine ulaşamaz. Yaylılarda oluşan tepme, yayın salınımı, namlu kalitesi gibi sebeplerden en kaliteli pelleti de kullansanız attığınız yeri tam vuramazsınız. Bu da sizde hep bir kuşku uyandırır. Acaba ben mi vuramadım silah mı saptırdı gibi.. Zaten müsabaka silahlarında da profesyonel atıcılar CO2'li yada PCP özellikli olanları kullanırlar.

Demek istediğimi daha iyi anlatmak için şöyle bir örnek vereyim.. Yaylı Bir havalı silahı bir menegeneye sıkıştırın. Hiç oynamasın. 20-25 m mesafeye, Hep aynı pelleti kullnarak. 15-20 atış yapın. Atışlar bittiğinde Hedefte tek bir delik oluşmaz. Büyük bir deliğin etrafında serpiştirilmiş deliker görürsünüz. Aynı denmeyi PCP ile yaparsanız. Kaliteli bir PCP'de tek bir delik oluşturacaktır.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.