Hw 77 kurma kolu kırıldı.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yeni aldığım hw 77 ile yaklaşık 1000 atış yaptık.Bugün haydi son atışımızı yapalım derken tam tüfeği kurduk yarı yolda tüfek boşaldı u½%; Bir daha kurulmadı.Sonra içini açıp baktığımda tahmin ettiğim gibi pistonu tutan kurma kolunun ucu kırılmış.O kolu nerede bulabiliriz?Fiyatı ne kadar tutar?Webley patriotlara laf ederken hw gibi bir markanın böyle arıza yaratması beni çok üzdü ?(
    Umarım sorun hallolur.İyi atışlar.

• çok enterasan bence meydan ava göturun böle bişi olmaması gerekır ben içine kalın yay taktıım halde hiç bişi olmadı 3000 atış yaptım hala ilk aldığım gıbı siz onu en ıyısı aldınız yere göturun 2 yıl garantı verıolar ya yapmaları gerek .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Normalden güçlü bir yay takılmış olduğundan demekki yüksek strese dayanamadı. Kolun ön kısmı sanırım sökülebiliyordur. Yeniden o parça yaptırılabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Hiç bir silah satıcısı yada üreticisi bu silahı garantiden tamir etmez,çünkü bu silahın yayı olması gerekenden 2 kat daha sert,Sonuçta bböyle şeyler olabilir,birde engin geçenlerde 85 kiloyum çok güçlüyüm diyordu,aşırı sert kurmakta kırılmayı hızlandırır,

Termopl ilker abine gönder,bu silahı ancak o yaptırır.

• engin geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda yaptırırsın o güzel atışlarına devam edersin :(

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• Engin geçmiş olsun.Umarım en yakın zamanda ya bir tornacıda yada ilker abimin ellerinden çıkacak bir kurma kolu ile değişir atışlarına devam edersin.

Selam ederim Abin HAKAN :D

• meydan avla görüşülürse problem çözülür diye düşünüyorum hem bu sayede anlamış olacağız kim malına ne kadar sahip çıkıyormuş görelim... tamam elinde yedek parca tutumuyordur ama müşterinini maduriyetine çözüm getirmesi gerekiyor diye düşünüyorum diğerlim elimden düşürdüm öyle kırdım tüfeği ufacık parca için tüfeği atacak halimiz yok almanyadan göndersinler burdaki elemanlar onu takabilirler sanırım...garanti kapsamına girmesede olur o demir parçasına 100 ytl istemezler herhalde !!!

• +1
    meydan av ne yapacak bende çok merak ediyorum

• Geçmiş olsun engin bey inşallah en kısa zamanda sorunu çözersin ;atlı{#

AVCI DOĞANIN TEMİNATIDIR.
    (browning vestic 4,5)

• Hiç bir silah satıcısı yada üreticisi bu silahı garantiden tamir etmez,çünkü bu silahın yayı olması gerekenden 2 kat daha sert,Sonuçta bböyle şeyler olabilir,birde engin geçenlerde 85 kiloyum çok güçlüyüm diyordu,aşırı sert kurmakta kırılmayı hızlandırır,

Termopl ilker abine gönder,bu silahı ancak o yaptırır.

Ben çok güçlü değilim de.Sabırsızlıktan çok hızlı kuruyordum.Kolu tutmam ile indirmem bir oluyordu.Şimdi meydan av'ı arıyorum.

• meydan avın elınde o tufein keçesi bile yok

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayproducts.asp?page=8

Aradığın parça UL073 11.80 pound fiyatı var. Kargosu da pek birşey tutmaz.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Tabi bu arada ağır modifiyenin uzun vadede tüfeğe zararlarını gördük.Gerçi aldığınız verimin yanında bu arızalar basit.
    --Şimdi, ben haftada yaklaşık 300 atış yapan birisiyim.Ayda 1000 atış yapacağımı varsaysak.Yılda 12000 atış, ben 20000 civarı atış yapmayı planlıyorum.Bu 3.60 mmlik yay ile tüfeğimi 20.000 atışa sağ salim ulaştırabilir miyim?
    --Nasılsa bu 20.000 atışta mutlaka yay değişecek ama hangi yayı takmalıyım?Orjinal yay takmayı düşünüyorum.Ama bu yay tutuculara geçer mi?
    --Bence bu yay locktime'ı kısaltıyor fakat sarsıntıyı arttırıyor.Orjinal yay ile biraz daha isabetli olur diye düşünüyorum.Doğru mu?

Şimdiden teşekkürler, saygılar.

• bence doğru deyil tepmenin azı da bir çoğuda.
    burda işi bozan faktörü tepmeden ziyade namlu pelet uyumunda aramak lazım ,
    hız artınca namlu içinde peletin hali ne oluyor?
    hızlı tüfek için yiv set oranı ,sipir adedi deyişmelimi ? denemek lazım
    bu soruların cevabı modlu tüfeklerde isabetliliğe etki sorusuna cevap olabilir.saygılarımla

• İlker abim beni mazur görün küçücük bir ilave yapmak istiorum.Diana da güç fazla yiv set oranı değişik , hw de hız az ama yiv set oranı dianadan farklı.Neden acaba .

Abime selam ederim .HAKAN :D

• Kafam iyice karıştı.Ben Hakan abimin demek istediğini anladım.Fakat yüksek hızda diana namluları olumsuz Weihrauch namluları olumlu sonuç veriyor.Fakat bu Hakan abimin düşüncesi ile tamamen çelişkili.HELP WE 8o

• Bence yayını kırarsan V-mach kit getirt derim. Yay tutucusu da dahil. İçinden çıkan contayı da kullanmazsan bana sat ;)

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776