FX CYCLONE 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar. Ben Erdal.

Aranıza yeni katılıyorum ve bu Board´a sizlere ilk kez yazıyorum.
    Yeni sipariş etmis olduğum FX Cyclone´numa kavuştum ama beni düşündüren
    bir şey var o da elime geçen PCP yeni mi yoksa daha önce hic atış yapılmış´mi.
    Bunu nasıl anlaya biliriz. Demem şu ki okadar para yatrıyoruz ve elimze geçen
    yeni eski nasıl ayırta bileceğiz.
    Sizlerde bu durum ne kadar önemli.

Not. Sizlerin vereceğiniz bilgilere göre karar verip PCP mi belki geri göndereceğim.

• selam arkadaş öncelikle tüfeğin hayırlı olsun tüfeği biraz araştırdım güzel tüfek tam olarak emin değilim ama bu tür tüfekleri imal edildikten sonra mutlaka gurup denemeleri veya sağlamlık testleri yapıyorlardır kalite kontrol açısından buda tüfeği ikinci el konumuna düşürmez .!
    şahsen ben kendi şahsıma alacağım bir tüfeği fabrikasında denemeleri taraftarı olurum bir sorun arıza olacaksa benim elimde değilde firmanın kalite kontrol ekibinin elinde kalması daha doğru olur.
    bol atışlar. ;tufey#

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Official Post

Neden böyle bir düşünceye kapıldınız, Almanyada sahtekarlık kolmu geziyor, hiç sanmıyorum ama satın aldığınız yerden özel bir olay sizi rahatsız etmiş yada silahınız çizik vuruk bir yerleri aşınmış kullanılmışlık hissediyorsanız aynı silahı satan başka bir bayiye gidip gösterin.

• Merhabalar

Tüfeğiniz hayırlı olsun.Tüfeğinizi nereden aldınız?Eğer yurt dışından aldıysanız nasıl getirtebildiniz?Birde kaça aldınız?

FX T12 Gamo 6-24X50 Dürbün

karadenizteam.png

• Official Post

Aytaç arkadaşın avatarının altına bakarsan kendisi almanyada yaşıyor, FX ler Türkiyede sadece YataGunda satılır.

• yani bende şaşırdım..Tabiki sadece yatagunda satıldığını biliyorum.Acaba dedim yurt dışına çalışan bi şebeke falan mı var...havalı silah kaçakçılığı falan gibi.. :)

FX T12 Gamo 6-24X50 Dürbün

karadenizteam.png

• Bana göre nerede olsa fark etmez ha burasıi veya Türkiyede bu heryerde aynıdır.

Burada satıcıları fazla eleştirmek istemiyorum ama onlar da Ticaret yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ben şahsen yeni bir şey alacak olsam ikinci el alip ta ve ona yeni diye para yatırmam.

Elime geçen FX Cyclone gelince çok kulanım izleri var çizikler felan ve aldiğim yere geri iyade edeciğim.

• Official Post

Bu durumda yasal iade sürenizi geçirmeden iadeyi yapın.

• Almanya'da yasal iade süresi ne kadar.

• Official Post

Almanya'da yasal iade süresi ne kadar.

Türkiye ile aynı olması gerekiyor (7 gün) çünkü biz bu yasayı onlardan uyum yasası olarak aldık.

• Tüketici kanununda belirtilen üründen cayma hakkı 1 haftadır ve sembolik olarak 8 gün diye geçer.Ancak bu yaşanan durum ayıplı mal satışını oluşturmakla beraber 30 gün içinde iade hakkı saklı kalmaktadır. Bu süre içince tüketici satıcıya durumu bildirmekle yükümlüdür. Ayrıca yeni tasarıya binaen üretimde ayıplı mallar için garanti süresi boyunca iade hakkını yasa öngörecek diye duymuştum. Bunun sebebini de şöyle açıklayabiliriz. Tüketici Full HD bir televizyon alıyor ve HD yayına ulaşma imkanı olmadığı için televizyonunu deneyemiyor. Garanti süresi dolmadan Hd yayında televizyonunu deniyor ve aslında ürünün Full HD değilde HD Ready üretilmiş olduğunu görüyor. İşte bu durumda yeni tasarı dava yoluna gitmeden ürünün değiştirilmesini öngörecek şekilde yapılandırılmak isteniyor. Konu hakkında eksikliklerim ve yanlışlarım varsa kusura bakmayın. Ancak uyguladığımız mevzuat buydu.

• Tüketici kanununda belirtilen üründen cayma hakkı 1 haftadır ve sembolik olarak 8 gün diye geçer.Ancak bu yaşanan durum ayıplı mal satışını oluşturmakla beraber 30 gün içinde iade hakkı saklı kalmaktadır. Bu süre içince tüketici satıcıya durumu bildirmekle yükümlüdür. Ayrıca yeni tasarıya binaen üretimde ayıplı mallar için garanti süresi boyunca iade hakkını yasa öngörecek diye duymuştum. Bunun sebebini de şöyle açıklayabiliriz. Tüketici Full HD bir televizyon alıyor ve HD yayına ulaşma imkanı olmadığı için televizyonunu deneyemiyor. Garanti süresi dolmadan Hd yayında televizyonunu deniyor ve aslında ürünün Full HD değilde HD Ready üretilmiş olduğunu görüyor. İşte bu durumda yeni tasarı dava yoluna gitmeden ürünün değiştirilmesini öngörecek şekilde yapılandırılmak isteniyor. Konu hakkında eksikliklerim ve yanlışlarım varsa kusura bakmayın. Ancak uyguladığımız mevzuat buydu.

Bildiğim kadarıyla böyle durumlar "gizli ayıp" olarak zaten mevcut sistemde düzenlenmiş olmalı. Ürün kullanımında başta görünmeyen fakat daha sonra ortaya çıkan ve ortaya çıkma sebebi ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar geçen süreçteki bir sebebe dayanan arıza vb. durum gizli ayıp olarak kabul ediliyor ve ayıplı mal ile aynı şekilde ele alınıyordu. Sanki... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/