motorsiklet tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Otomatik olması şart mı yani ( Scooter ) Şayet uygun fiyatlara büyük tekerlekli Kymco markalı CUP tipi ( Yarı Otomatik Şanzımanlı - Debriyajsız Vites Geçen ) motorlar var.

Bilen bilir Kymco gayet kalitelidir. 1. Sınıf motor üretir. Taiwan malıdır. Bir çok alanda ödüllü bir markadır.

HATSAN MOD 70 + 4X20 OPTİMA
    PGO SCOOTER 50cc 5 HP İTALYAN

• ye

+1

F 650 GS tek geçerim. Bu kış ben de mevsimi açılmadan bir bakayım motosiklet fiyatlarına demiştim, aklımda scooter vardı. Armudun sapı üzümün çöpü derken scooterdan vazgeçtim ve zaten Silverking ile aynı fikirde olduğumdan, eski merakım F 650 yine ağır bastı. Ha motor aldım mı diye sorarsanız cevap hayır. Scooterda Çin - Hint malları ucuz ama sorunu çok. İşçilik ve kullanılan malzemesine kadar insanın içine sinmeyen çok nokta var. Japonlar kaliteli motoru ucuza maletme gibi bir güzellik yapıyorlar ve İtalyanların markaları fiyat olarak biraz abartılı. Yani sonuçta Japon malları ciddi şekilde ön plana çıkıyor.

2500 TL'ye hangi enduroyu almayı düşünüyorsunuz acaba? o F 650'nin peşinatı olmaz 2500 TL...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Bana sorarsanız arkadaş 1100'lük bir Hayabusha alsın... Hem havalı da alet... 320 de fena değil hız olarak... İdare eder işte... Fiyatı da uygun, değil mi? Kırmızı da olursa tadından yenmez... di mi? Lastikler de büyük... Kaymaklı ekmek kadayıfı... ;şrofls;.

Sevgiler,

Arkadaşım, sen bana bakma, git Yamaha'nın uygun fiyatlı bir Scooterını al, bak keyfine...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Official Post

Şehiriçi trafiğinde olsun şehirdışı trafiğinde olsun bana göre en ideal asfalt motorsikleti Maxi Scooterlerdir ve benim 2001 de satın aldığım 2001 model Yamaha T-Max XP500 otomatik vitesi, zincir aktarma sistemi, 0 dan 100 km ye 6,5 saniyede çıkması, 2 kişi ile düz yol rahatlıkla 185 km hızla seyredebilmesinden dolayı vazgeçemediğim hobilerimden biride bu makinadır, yazları 2 - 3 ay arada kullanıyorum, yılda 1.000 km yol yapıyorum, şu anda 8.600 km de.

[Resim Engellendi: http://www.phmotorcycles.co.uk/bikes/motorcycles/yamaha/tmax.jpg]

• Official Post

mustafa amca bu modelın satısı devam etmıyor sanırım.bır bılgınız var mı?

2007 - 2008 de satışı yoktu ama 2009 da tekrar satışa sundular, sıfır fiyatıda 27 - 28 bin TL civarında.

http://www.beldeyama.com.tr/ww…y.php?k_id=9&u_id=226

• Madem konusu açıldı, Honda CBF250 hakkında bilgiye sahip olan var mı? İkinci el olarak alıp motosiklet dünyasına giriş yapmak istiyorum. Nasıldır sizce?

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Madem konusu açıldı, Honda CBF250 hakkında bilgiye sahip olan var mı?

Bilgiye sahip olan vardır da senden çok bilgiye sahip olan var mıdır orası şüpheli ;kihhik, .

Kullanan var mı diye sorsan daha doğru olurdu. :thumbup:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• =) Estağfurullah Deniz, ben de bildiğimi bir yerlerden öğreniyorum elbet. Tecrübeye dayanan yorumlar kağıt üzerindeki bilgilerden önemlidir şüphesiz.

Dediğin gibi; binen, kullanan, tecrübe sahibi olan var mı diye sormak istemiştim aslında... =)

Webley Raider 10 .22

• Arkadaşlar,

Cbf 250 yi uzun süre kullandım ve benim memnun kaldığım motorlardan biridir. Çok güzel ve sağlam motordur ama parçaları biraz pahalı. Fakat cbf 250 yi konuşmayı gerektirecek bir durum kalmadı çünkü 1 yıl önce satıştan çekildi. İkinci el olarak az kilometrede olanını bulursanız almanızı tavsiye ederim.

Ayrıca tahminim kısa süre içinde Honda'nın Cbf 250 yerine yakıt enjeksiyonlu güzel bir makine çıkartacağıdır, çünkü Yamaha, Cbf 250 yi taklit ederek Ybr 250 diye bir motor cıkardı ve bu motorun Cbf 250'ye göre tek üstünlük farkı yakıt enjeksiyonlu olması ayrıca bu motora dünyanın parasını istiyor. Ama ben fiyatları aynıda olsa ve honda karbiratörlü üretmeye devam etsede, Honda'yı sağlamlığından dolayı tercih ederim....

Diana Mod. 350 Magnum 5.5 mm

agt m;s,S

• Ayrıca tahminim kısa süre içinde Honda'nın Cbf 250 yerine yakıt enjeksiyonlu güzel bir makine çıkartacağıdır, çünkü Yamaha, Cbf 250 yi taklit ederek Ybr 250 diye bir motor cıkardı ve bu motorun Cbf 250'ye göre tek üstünlük farkı yakıt enjeksiyonlu olması ayrıca bu motora dünyanın parasını istiyor. Ama ben fiyatları aynıda olsa ve honda karbiratörlü üretmeye devam etsede, Honda'yı sağlamlığından dolayı tercih ederim....

Motosiklet konusunu iyi bilen biriyim,yamahanın çıkardığı ybr 250 modeli cbfe göre teknolojik açıdanda kalite açısındanda daha iyi cbf250 lerin kronik egzantirik sorunları var ve can sıkıcı bir ses çıkarıyorlar.Sağlamlık konusundaysa yamaha ve Honda eşdeğer markalar.

Eğer araziyede çıkılacaksa ilgili arkadaşlara önereceğim büyük hacimli modeller Yamaha xt600e-660r , daha hafif modeller Yamaha wr250-wr125, Honda xl200 ve son olarakda yeni bir model henüz kullanma şansı bulamadım ama Kawasaki klx250 dir.

• Konu biraz eski bir konu. CBF250'yi soran bendim fakat daha sonra imkanlarımda bir takım değişiklikler oldu ve Kawasaki ER-5 aldım. Zaten almayı düşündüğüm iki motor CBX 250 ve ER-5'di. Bundan sonra alacağım motor da artık Dual-Purpose olur muhtemelen F650GS, DL650, KLE650 falan gibi, gücümüz neye yeterse.

Cevaplar için teşekkür ederim. =)

Webley Raider 10 .22