hatsan mod 95 sas

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam değerli abilerim geçtiğimiz hafta sonu mod 95 sas aldım gayet ısabetli ve güçlü

75 asımsan reddot la yaptığım atışlarda manen suyu şişelerini tuz buz etti ;d;

ahşabı ve işçliği cok güzel hatsanın diğer modellerinden kolayca ayrılıyo ;d;

sorum şu bu tufeğin hızını 305 m /sn den 350 360 metreye modifiyeyle çıkarabilrmıyım :him:s

bana hangi yay ve keçe yi onerırsiniz çok teşekkürler

• Tabii,her şey mümkün.Biraz beceri ve çevrenin yardımı ile yapabilirsin bence.Burada önemli olan işçiliği ve malzemesi iyi olan bir yay ustası bulman.O sana yardım edecektir.Ben bir zaman mercedesteki silgeç yayı kırılınca,komple satıldığından bulamamıştım.Aslında boşuboşuna yenisini de almak istemedim.Bir yaycı tarif ettiler yanılmıyorsam yağ çeliği malzemeydi.Öyle bir yaptı ki orijinalinden kesinlıkle ayırt edilemiyordu,fiat da komple silgiye göre 20 kat daha ucuzdu.Hatta borcum ne dedim at birşeyler demişti,yıllarca kullandım;lastik eskidi yay deforme olmadı.Çevreni araştır,yaptırabilirsin.Zor yoktur,imkansız biraz zaman alır,sadece inat ve uğraşı başaracağına eminim. g;$i

• sorum şu bu tufeğin hızını 305 m /sn den 350 360 metreye modifiyeyle çıkarabilrmıyım

dizel etkisiyle daha fazlasına bile çıkarırsın. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• havalı tüfek yayları C sınıfı yay çeliğinden yapılır.ben gamoda yay 38 tl idi 60 tl para harcadım 12 adet yay sardırdım.daha sonra gittim gamo yay aldım.bursada Csınıfı yay çeliği bulamamıştım.yayın kapanma mesafesinde boşluk varsa pul takviyesiyle gücünü arttıra bilirsin,ama benim tavsiyem hiç orjinalliğini bozma 95 sası görmedim fakat her silah modlanmaya müsait değildir.aşırıya kaçmamak kaydı ile yeşil gres uygularsan hem güçü artar hem keçe ömrü uzar.

bursateam.png

• sonrası hüsran tabi.

yaylı tüfeklerde bence güç artırımı için modlama işine girişilmemeli.hele tüfeğin malzeme kalitesinin kaldırabileceği seviyenin üzerinde güçlü yay takma işlemi kesinlikle yapılmamalı.önümüzde mod125 gibi bir örnek var.bu tüfeğe kaldırabileceği kapasitenin üzerinde bir yay bizzat fabrika tarafından takılmış ve sonuç ortada.vidayı gevşetiyor,kundağı çatlatıyor,gezi kırıyor vs.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Bencede yapma, tüfeğinin şu andaki hızı 305 m/sn olduğuna göre 4,5 mm çaplı bir silah. Bu silahı 350-360 m/sn şeklinde modifiye edersen aşırı hızdan dolayı isabeti bozulacaktır. Daha ağır peletler kullanmak zorunda kalabilirsin. Düşünsene attığın pelet ses hızından daha fazla bir süratle gitmek zorunda kalacak. 4,5 mm için randımanlı bir güç değil bence.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• sonrası hüsran tabi.

yaylı tüfeklerde bence güç artırımı için modlama işine girişilmemeli.hele tüfeğin malzeme kalitesinin kaldırabileceği seviyenin üzerinde güçlü yay takma işlemi kesinlikle yapılmamalı.önümüzde mod125 gibi bir örnek var.bu tüfeğe kaldırabileceği kapasitenin üzerinde bir yay bizzat fabrika tarafından takılmış ve sonuç ortada.vidayı gevşetiyor,kundağı çatlatıyor,gezi kırıyor vs.

Son derece doğru bir düşünce. g;$i Modifiyeyle güç artırılır ama sonuçta hogo'nun yazdıkları çıkar.Her artının bir eksisi muylaka olur. g;$i

• abiler hala mod 125 i yerıyosunuz sız bu tufeğin 2008 serisi ve 2009 serılerını kullanmadınız herhalde şu anda benım

babamda 2008 versiyon var tenı versıyon gez arpacık vıda falan hıç gevsemedi her hafta sonu yaklasık 150 pro magnum atıyoz isabetliliğine diyeek yok ;tese;kkur

85 adımdan bıra şişelerini pert edıyo artk bırakın şu md 125 in eskı modellerini gurcalamayı

gelelim mod 95 sas a bu tüfeğin işciliği mod 125 den daha kalıteli olduğu ortada halde bıraz dahavida vb parçaları güçlü olanları ile değiştirirsek bu tufeğe

1000 fps den 1150 -1250 fps ye cıkarmak nıçın zor :him:s onu anlayamadım gerekırse pıstonu bile kalitelisiyle değıstırırım

cevaplarınızı beklıyorm eğer bu söylediklerim imkansızsa bana uzun ömürlu ve mod 95 sas a uyacak bi keçe markası söyleyin şmdiden teşekkürler

• babamda 2008 versiyon var tenı versıyon gez arpacık vıda falan hıç gevsemedi her hafta sonu yaklasık 150 pro magnum atıyoz isabetliliğine diyeek yok

benim babamda 2009 madel mod 125 var hıç bı sorunu yok güçüne dıycek yok

tamam kardeşim anladık.babanda mod125 var.neden yazıp duruyorsun bunu?ayrıca model de sürekli yükselip duruyor.nasıl bir tüfekse artık.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• ılk yazdığımı gormedım bıdaha yazdım sızde foruma yazmak için yer ab i benim soruma cevap verin boyle ufak yefek hataları

görmeyelım soruma cevap verın yoksa forumu işgal etmeyın X(

• tamam kusura bakma :rolleyes: .diana keçeleri kalitelidir.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• İmkansız diye birşey yoktur. Fakat hatsan özellikle 95 sas da çok itinalı çalışmış. Patenti kendine ait olduğu için sarsıntı azaltıcı isabetli atış gibi özellikleri diyer hatsan yaylılarından çok daha iyi. Gücü arttıracam diye bu özellikleri kapbetmek mantıksızlık olur ki 305 m/s de düşük bir atış değildir. Bence öncelikle attığını vurmak önemlidir.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• İmkansız diye birşey yoktur. Fakat hatsan özellikle 95 sas da çok itinalı çalışmış. Patenti kendine ait olduğu için sarsıntı azaltıcı isabetli atış gibi özellikleri diyer hatsan yaylılarından çok daha iyi. Gücü arttıracam diye bu özellikleri kapbetmek mantıksızlık olur ki 305 m/s de düşük bir atış değildir. Bence öncelikle attığını vurmak önemlidir.

+1

305 m./s. bir supersonic hızdır, yani ses hızından daha hizlıdır... bence supersonic speed bir tüfeği az daha supersonic yapacağım diye ne macera aramaya ne de tüfeğin isabetliliğini, tepmesini ve sessizliğini riske atmaya gerek vardır... bir subsonic tüfek olsa bu arayışınızı makul karşılayabilirdim ama değil, zaten sesten hızlı...

sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Bende 4.5 mm mod 95 kulanıyorum süreklide tüfekleri söker takarım canım sıkıldıkca tamam mod 95 mod 125 göre daha kaliteli ama kullanılan celikde pek bi fark göremedim ben sadece namlusunun yıv set i farklı bide fazladan sarsıntı azaltıcı sistem eklenmiş bence hiç modlamaya calışma kaldırmaz ha daha kaliyeli bir keçe takabilirsin zaten farketdiysen tüfegin yayı oldukca sağlam ! ..

Sen neyap biliyomusun güzel kardeşim tüfegi bi sök keceye yeşil gres sür çok ince miktar yaya bol miktar sür tekrar topla mod 95 in en kral modlaması bu hadi kolay gelsin bak sende görüceksin yeşil gresden sonra güçü nekadar artıcak ...

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• 305 m./s. bir supersonic hızdır, yani ses hızından daha hizlıdır...

Yanlışlık olmasın, ses hızı 340,29m/s'dir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Arkadaşlar Bu benim Fİkrim Sizi Bilemem Ama ben 5,5 luk mnod95sas kullanıyorum gayet güçlü tahtaya attığımda mermi tamamen saplanıyor :)

• Tahta normal kalınlıkta mı? Benim tüfek normal kalınlıktaki tahtaları delip geçio.

Hatsan Mod 99 5,5mm + Optima 3x9-32 dürbün

• selm aekadaslar bayadır forumdan uzak kaldım bu gün hatsan mod 95 sasımla 85 adım atış yaptım

5 atıstan 4 ü vurdu kullandıgım saçmacrosman hollawpoınt premıer di atışlar benı çok etkıledi eğer bu tüfeğe

diana keçe si uyuyorsa hemen alcam uyyomu bu keçeler :him:s

• aekadaslar ayrıca verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinze çooooooooooooooooooooooookk çok

teşekkür ederim