FX GLADYO TAMAM. PEKİ DÜRBÜN??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben bir ürünü alırken satıcıya sorduğum ilk soru 'olumsuz özellikleri nedir?' oluyor. Çünkü benzer fiyatlara benzer özellik ve kalitede yüzlerce ürün bulunuyor. Olumlu özellikeri zaten en büyük puntolarla ve boy boy reklam sayfalarında yer alıyor. Dolayısıyla sadece olumlu özelliklerini kıyaslayarak doğru ürünü seçmek çok zor. Bana göre ideal ve güvenilir satıcı, sattığı ürün sınıfının olumlu özellikleri olduğu kadar, olumsuz özelliklerini de tüm çıplaklığıyla müşterisine yansıtan kişdir. 100 tane olumlu özellikten 20 tanesi olmayan ürün bana sempatik gelebilir ama olumsuz sadece bir özelliği beni o üründen soğutabilir. Örneğin Hatsan AT 10x in bir çok özelliği fiyatına göre iyiydi ama sadece tüpünün patlama ihtimali, aldığım bu ürünü 10 gün içinde satmama ve FX almama neden oldu.
    Bu uzun girizgahtan sonra FX gladiator için dürbün konusunda şu parametreleri göz önüne alarak, tavsiye rica ediyorum.
    1- Fiyat-performans (Benim için en fazla 600 YTL olabilir)
    2- Marka
    3- İdeal büyütme aralığı
    4- Paralaks ayar tipi (yandan-önden)
    5- Mil-dot
    6- Aydınlatma seçeneği
    7- Ve en çok merak ettğim, daha önce kullandığınız yada halen kullanmakta olduğunuz dürbünün olumsuz yanları ne idi? Bu konuda fikirleriniz benim için çok önemli. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler..

Air Arms S510 xtra Fac
    BUSHNELL ELITE 6500 4.5-30x 50
    Dan Wesson revolver 6'' 4,5 mm BB (Bozuk)

• caner bey tekrar gladyatorunuz hayırlı olsun ıyı gunlerde kazasız belasız kullanınız aynı zamanda aldık sayılır
    ben durbunude yenı aldım sayılır walther 8*32*56 mıldotlu tek kusuru ışılandırması yok Mustafa Serdar bey ede dediğimde o bır kusur değil demıştı
    ben gayet memnunum ama daha uzun mesafede denemedım
    fıyatıda 500 tl
    elbette daha ucuca daha ıyılerıde olabılır bilemem bu benım secımım
    daha guzel onerılerı olan arkadaşlar elbette olacaktır
    SAYGILAR

Evanix Blizzard
    Air arms s410 extra fac .22cal bolt action__NikkoStirling-(8.32x60)

• Sn. rainmanxx Silahınız ve dürbününüz hayırlı oldun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Dürbün almadan önce bir araştırma yaptınız mı ve yaptıysanız size göre diğer dürbünlerin olumsuz özellikleri nelerdi? Dürbününüzün ağırlığı ne kadar tüfeğe tam uyor mu? Yani görünümü olumsuz etkiliyor mu? (BÜyüklük açısından)

Air Arms S510 xtra Fac

• dürbün almadan elbette araştırmalar yaptım hatta yatagundan nıkko starlıng modelını almak ıstedım fakat 2010 yılından ıtıbaren stoklara gırecekmş en son tesadufen waltherın aldığım son modelını gordum aklımdan gecırıyordum almayı şansımada burada bursa da av bayısı sahıbı olan bır abım benı aradı oktay sana bır durbun getıttırdım dedı gıttım nette gordüğüm walther hemen aldım
    gorunuşü gayet guzel
    yakınlaştırması guzel
    yandan paralaxlı
    mıldotlu
    ama durbun hafıf bır durbun değil ama ben desteklı atış yaptığım için sorun değil benım için benım için işlevı kadarda tüfekle butunleşmesı bırbırınede yakışmasıda çok onemlı

Evanix Blizzard

• Benim için de en önemli şart tüfeğe yakışması. Aslında bushnell 3-9x40 ışıklı bir dürbünüm var ve bence kaliteli ama ama yaklaştırması bana yetmiyor. Mevcut dürbünümden de biliyorum ki ışıklı olması hiç gerekli bir şey değil. Çünkü büyük büyütmede zaten görüntü biraz kararıyor. Bir de aydınlatmayı açınca göz bebeğimiz küçüldüğü için görüşümüz daha da bozuluyor. Ayrıca aydınlatma için kullanılan parçalarda dürbüne ekstra ağırlık yapıyor.. Benim şu an ki düşüncem özellikle aydınlatmasız bir dürbün almak.

Air Arms S510 xtra Fac

• o zaman walther al derım 8*32*56

Evanix Blizzard

• Walter boyutlari ve agirligiyla eger surekli destekli atis yapmiyacaksaniz size agir gelebilir.(Kullandim)Ama tufegin uzerindeki heybetine lafim yok. Bence yuksek buyutmeli Gladin hakkini yemiyecektir ama daha hafif ve zarif bir model secin,Fiyat performans araliginda size onerebilecegim tek marka ve model ikinci elde Akinci Huseyin kardesimizin BSA si olurdu. Bu modelde tek begenmedigim taraf Mil dotun kalinligi ancak gunesin karsidan geldigi veya isigin az oldugu ortamlarda bu dezavantaj iyi bir avantaja donusuyor. Bence Gladin hakkini fazlasiyla veriyor.(Kullandim)Gladin kapasitesi geregi En az 6-24 buyutmeli ve mil-dot veya Mp8 bir model secin.Eger bir magazadan alim yapma sansiniz varsa secim kriterleri konusunda daha once yazilmis basliklari inceleyin.Ama en son yureginizin sesini dinleyin.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Ben kısmetse yakında Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 Takacağım Gladiatörümün üzerine. Daha önce Nikko Stirling NightEater Platinum 8-32x60 Kullanmıştım, bu model için bütçe yapmak için sattım. O da güzel bir dürbündü. Diğer tüfeğimde de Falcon T35x56 kullanıyorum , Mildot yok, Target Dot 1/8 Moa , 35x sabit zoom lu, Leupold ayarında ve Nikko Diamond serisi kadar net olduğu söyleniyor. Tabi ne yazıkki bu saydığım dürbünleri yurt içinde bulma imkanı yok. 2.el ilanlarını iyi takip etmeniz gerek. Arada benim gibi model yükseltmek için dürbününü satanlar olabiliyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben kısmetse yakında Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 Takacağım Gladiatörümün üzerine. Daha önce Nikko Stirling NightEater Platinum 8-32x60 Kullanmıştım, bu model için bütçe yapmak için sattım. O da güzel bir dürbündü.

He he .. O dürbün arık bende... Sağol TheNigthHawk dürbününü bana sattığın için...

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bende bu zamana kadar bir çok çakma dürbün kullandım ama imzamdaki en son dürbünümdür ve orjinaldir ve ben başka bir dürbün düşünmüyorum benim işi hertürlü görüyor netligi, artı kılı, mildotu, klikleri herşeyi harika ışıksızdır yalnız paralaksı önde oldugundan biraz ayarlaması zor oluyor dürbün uzun oldugundan dolayı elinizi uzatmanız gerekiyor tek olumsuz yönü bu tavsiye ederim.

• Sn meseduzu benim de FX gladiatora dürbün almam lazım. Siz 500-600 YTL ye kadar hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz. Anladığım kadarıyla fiyatı da göz önüne alındığı zaman bushnell serisi gerçek diğerleri yalan tarzında görüşler ağırlıkta.
    Bushnell in elite serisi ile diğer serileri arasında belirgin kalite farkı varmıdır. Çünkü fiyatları çok fark ediyor. Ayrıca bu kadar çok dürbün kullanmış iseniz şu markalardan uzak durun diyebilir misiniz.
    Dürbünü bir kez almak ve uzun süre kullanmak istiyorum. Gerekirse 700 e kadar çıkabilirim. Ama 1000 YTL nin üzeri çok abartılı olur diye düşünüyorum. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

Air Arms S510 xtra Fac

• pek dürbünlerden anlamam ama anladığım kadarıyla dürbün ne kadar kaliteliyse o kadar pahalı oluyor.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Buraya kadarlardan çıkardığım almam gereken dürbün
    -büyütme gücü 24 yada 32X olmalı
    -Marka BUHNELL yada BSA
    -Orijinal olmalı (Çin malı benim için daima şüphe kaynağı)
    -Yandan paralakslı

Bu özelliklere sahip 2. el ve fiiyatı uygun bir dürbün bulursam alıcam.

Air Arms S510 xtra Fac

• yukarıdaki yazımdada belirttiğim gibi ben bu zamana kadar hep çakma marka kullandım. bu orjinal olan ilk dürbünüm buda demek oluyorki size yapabileceğim tek tavsiye çakma dürbün olmasın. :)

• Bir forumda 2. el SIGHTMARK 8.5-25x50 isimli bir dürbün gördüm. Sizce bushnell elite kadar iyimidir.

Air Arms S510 xtra Fac

• Bir de -Leapers 5th 6-24x50 var. 650 YTL fiyat biçilmiş.
    SIGHTMARK 8.5-25x5 ise 750 YTL deniyor.
    Bu dürbünleri gören bilen, kullananlardan fiyat-performans olarak görüş rica ediyorum...

Air Arms S510 xtra Fac

• Bir forumda 2. el SIGHTMARK 8.5-25x50 isimli bir dürbün gördüm. Sizce bushnell elite kadar iyimidir.

Bildigim kadariyla Yukon mercek kullanan bir marka. Eski Elite serileri kadar iyi oldugunu sanmiyorum ama onemli olan fiyati .Eger durumu iyiyse 450 tl ye kadar alinabilir.Yinede muhayyer alma sansiniz varsa once denemenizi tavsiye ederim.Hic gorme ve kullanma sansim olmadi ancak yurt disi fiyatlarinin 250 dolar civari oldugunu biliyorum.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bir de -Leapers 5th 6-24x50 var. 650 YTL fiyat biçilmiş.
    SIGHTMARK 8.5-25x5 ise 750 YTL deniyor.
    Bu dürbünleri gören bilen, kullananlardan fiyat-performans olarak görüş rica ediyorum...

leapers 6-24x50 yi kullandım, optiği güzel, fakat önden parallakslı ve çok fazla para istenmiş bence. ben yaklaşık yarısına almıştım, amerikada 4te1 fiyata zaten.

diğerini bilmiyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ben yorum yazana kadar belirtmissiniz.yanlis okumadiysam ikinci elden bahsediyoruz sifiri nekadarmiski ikinci elde 750 istemisler?
    bir yanlisiniz olmasin?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22