Gamo VIPER EXPRESS 5.5 mm Havalı Tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba bir çok sitede bu tüfeğe rastlıyorum bu tüfek hakkında bilgisi olan varmı çalışma şekli ve fişeği mesela normal av fişekleri gibimi sıkınca dağılıyomu ilginç geldide bana bir güçlü nasıl etkili bir tüfekmi acaba menzili kısa sanırım ..

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• bu tüfeği mercanda incelemiştim. aşağıdaki video tüfeği gayet güzel anlatıyor...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• merhabalar hakanbaba, viper express skeet tüfeğiymiş. yaptığım araştırmalar sonucunda şu bilgilere ulaştım: altyapısı gamo shadow 1000 ile aynı. ancak pellet yerine içinde 20 adet saçma bulunan bir fişek atıyor. bu halde hızı 666fps. kimi yorumlarda av için uygun demişler. herhalde saçmaların dağılarak yarattığı etkiden olsa gerek. ayrıca namlu içine yerleştirilen bir aparat ile 5.5mm pellet de atabiliyor. bu halde de 750fps lik hıza ulaştığı yazılmış.

ek: ben toparlayıncaya kadar videolu anlatım konmuş bile :D

• valla ben pek ınanmıorum 665 fps yapmaz 450 fps belkı yapar.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• namlu içinde yivset yok kaval namlu tek pelet le uzun mesafe hasasiyeti düşünmeyin

• güzel bir tüfeğe benziyor iyi şişe kırılır
    1 atışta 5 şişe kırsa :P

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen emircani ().

• Yiv olmadığından bence normal pelet ile istikrar olmuyacaktır.ilker abime görüşlerinde katılıyorum.

Selamlar :D

• ilginiz için tşk ederim arkadaşlar peki crosman pumpmaster 1077 hakkında bilgi sahibi olan varmı fiyatın oldukça uygun 100 ytl civarı 12 atış kapasitesi olduğu ve yarı otomatik olduğu yazılıyo sitelerde bu tüfeği kullanan arkadaş varmı bizi bilgilendirse memnun oluruz .

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• genelde havalı tabancalarda kullanılan co2 tüpleriyle çalışıyor
    istenirse 88g lık tüpleride var onlarda alınabilir
    isabetliliğininde gayet iyi olduğunu okumuştum

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• crosman pumpmaster 1077 bugün birtane crosman pumpmaster1077 aldım henüz tam olarak test etmedim ama fiyat olarak uygun bir tüfek görüntüsüde fena değil bakalım performansı nasıl olacak

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• hayırlı olsun
    bende bir tane almayı düşünüyorum hazır ucuzken :)

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• tşk ederim bende öneririm fiyatı oldukça uygun

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• fiyatı gayet hesaplı. uzun bir süre tüfek kullanamayacak olsam da alıp depoda bulundursam mı diyorum. paslanmaz herhalde...

• viper skeet'İ yaklaşık iki hafta önce dayıma aldım gayet güzel bi tüfek 20-30 metrede istikararı benim hunter 440'a yakın namlu yivsiz olduğundan hız olarak diğer 5.5'liklerden biraz daha hızlı olabilir. görünümü falan gayet hoş zatan tasarlanırken av tüfeğine benzetmeye çalışmış gamo. :thumbup: gayet iyi bi tüfek anlıyacağınız.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• namluda yıv yoksa dıerlerınden hızlı deıl hızssız olur.Namludakı yıvset hem hız hemde ıstıkrar sağlar.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• namluda yıv yoksa dıerlerınden hızlı deıl hızssız olur.Namludakı yıvset hem hız hemde ıstıkrar sağlar.

Namludaki yiv setin hız sağladığını neye dayanarak söylüyorsunuz? Yiv set pelletin veya merminin enerjisinin bir kısmını dönme hareketine verir ve buda hız kaybı demektir, evet dediğiniz gibi istikrar sağlar fakat bence yakın mesafe atışları için havalı silahlarda yiv sete gerek yok çünkü zaten pellet aerodinamik yapısından dolayı yakın mesafede kolay kolay takla atmaz, 2100 tüfeğimden çıkan pelletleri inceliyorum kimisinde neredeyse hiç set izi yok ama gayet istiktrarlı bilmiyorum acaba üstadlar ne der bu duruma.

• Gamo viper express'i bende çok merak ediyorum açıkcası lütfen arkadaşlar kullanan,sahip olan varsa deneyimlerini yazsınlar :) teşekkürler

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Namludaki yiv setin hız sağladığını neye dayanarak söylüyorsunuz? Yiv set pelletin veya merminin enerjisinin bir kısmını dönme hareketine verir ve buda hız kaybı demektir, evet dediğiniz gibi istikrar sağlar fakat bence yakın mesafe atışları için havalı silahlarda yiv sete gerek yok çünkü zaten pellet aerodinamik yapısından dolayı yakın mesafede kolay kolay takla atmaz, 2100 tüfeğimden çıkan pelletleri inceliyorum kimisinde neredeyse hiç set izi yok ama gayet istiktrarlı bilmiyorum acaba üstadlar ne der bu duruma.

bu bahsi edilen tüfeğin bir benzeri bizde var 15 metre gibi bir mesafede saçmaları acayip dağıtıyor testini yaptım dileyen olursa yarın resimler eklerim buraya...kısa mesafeler için yiv setine gerek yok demişsin arkadaşım ne tür bir saçma kullanıyorsun ben onu merak ettim?

• Saçma şeklinde attığı peletlerle av olurdu belki küçük hayvanlar (tarla faresi vs. pest kontrol amaçlı) için ama ülkemizde yasak olduğu için sadece koleksiyon amaçlı ya da eğlence amaçlı alınabilecek bir tüfek diye düşünüyorum. Yiv-set olmayışı büyük handikap bence.

• bu bahsi edilen tüfeğin bir benzeri bizde var 15 metre gibi bir mesafede saçmaları acayip dağıtıyor testini yaptım dileyen olursa yarın resimler eklerim buraya...kısa mesafeler için yiv setine gerek yok demişsin arkadaşım ne tür bir saçma kullanıyorsun ben onu merak ettim?

Arkadaşım dikkat ettiysen mesajımda bir kesinlik belirtmedim, sadece kendi görüşümü paylaştım. Kullandığım pellet gamo magnum yaptığım sabun testlerinde pellette pek set izi gözükmüyor bende set yemeden pelletin düzgün gitmesinin sebebini balistik yapısına bağladım ama dediğim gibi bu benim kişisel görüşüm yoksa üstadlarımız doğruyu söylerse bizde bir kesinliğe varmış oluruz.

Sizdeki tüfeğin markası nedir ve tek pelletmi atıyor yoksa gamo gibi kapsülmü atıyor?

Saygılar..