Promagnum(5.5)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Ağır mermi yayı yormaz Haydar, aksine hafif mermi yayı yorar, aşırı hızlı boşalım ve titreşimden dolayı,
    Yayların silah kurulduğunda kapanma yüzdeleri çok önemli,silah kurulduğunda %100 kapanan bir yayın ömrüde çok kısa olur, ideali maksimum %80 kapanacak şekilde ayarlanmış yaylar ömürlü olur, yayı kısaltmak güçten feragat etmek anlamınada gelse, piston ağırlığını bir miktar artırıp, yay tel kalınlığınıda bir miktar artıeıp, yay boyu kısaltıldığında çok iyi neticeler alınır.

• Abi o zaman şöyle soruyum. Yay sorununu hallettik gibi. Dediğin gibi 54 yayı 460 ile uyumlu ise ki benimde gördüğüm kadarıyla da öyle. 2 adet 54 yayı siparişi verdim.
    Bu arada kısalttığım yay tutucuyu eski boyutuna getirdim, birde yay dengeleyici yaptırdım. pistona oturan tarafı 5 mm kalınlığında yaya oturan taraf ise 1 cm gibi. 2 parçayıda yaysız pistona koyduğumda yay tutucunun etekleri pistona sıfır geliyor. Hatta eski yayı taktığımda silahta kuruluyor, burda sorun yok. Yeni yayı taktığımda yayın mesafesi yay dengeleyicinin 5 mm olan başlığından dolayı 5 mm kısalmış oluyor. Silahı bu şekilde toplarsam yine yay kapanmış mı olur.
    Veya 5 mm fazla olmuş bunu 2-3 mm yap gibi bir önerin var mı.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Official Post

Haydar, yay dengeleyicin sanırım çelik, yani pistonuda ağırlaştırarak gücü artırmayı amaçladın anlıyorum, tabiki bu durumda, senin orijinal yayyın tel kalınlığı 3,20mm olduğuna göre yaklaşık 2 spir daha fazla kapanma olacak yayında, bu sana güç artışı sağlar ama kısa sürer çünkü yay ömrü azalır, bu durumda 2 şey yapabilirsin, ya yay dengeleyicinin piston içine basan kısmını 2 mm ye düşürüp silahı orijinal ayarlarına getireceksin, yada hiç oynamayıp mevcut yayın 2 spir eksiği ile kalan spir sayısını 3,20mm ile çarpıp yayın kapalı uzunluğunu bulup, bu sonucu 3,60mm ye hesap makinasında böleceksin, ve çıkan spir sayısına uygun 3,60mm yay takacaksın, al sana güç.

• Madem hesap bu kadar basit neden düşünmezler ilk yapılışında anlamam. Sizler gibi adamlar hiç mi çalışmaz bu fabrikalarda. Yoksa böyle işlerine mi geliyor.

Tartışmalar her zaman olacak. İnsanız sonuçta...

• Official Post

Madem hesap bu kadar basit neden düşünmezler ilk yapılışında anlamam. Sizler gibi adamlar hiç mi çalışmaz bu fabrikalarda. Yoksa böyle işlerine mi geliyor.

Hayır üretildiği ülkelerde 12fpe sınırı olduğu için, oysa amerika pazarı için yapılanlarda bunlar düşünülmüştür, örneğin Diana 350 Magnum, Gamo Hunter 1250, Webley Patriot vs...

• Demek istediğim şu ki Patriota güç arttırımı konusunda modifiye yapılmıyor mu. Neden öyle bir halde üretmezlerki, o saatten sonra ne yaparsan yap boşuna olmalı. İsteyen gücünü düşürsün. Ama artırmaya gerek duyulmasın. Öyle bir güç sınırında üretilsin ki, ondan sonraki güç artırımları ya yayı yada isabeti olumsuz etkilesin. Bunu siz isterseniz yapabilirsiniz. Eminim bir çok silahınız bu durumda. Siz maximum verimi elde edecek hale getirebiliyorken bunca mühendis, malzeme, makine, teknik varken neden yapmazlar. Fazla güç istemeyenler için denilebilir ama aynı isabeti yüksek güçte almak mümkünse sanmam kimse düşük güç istesin. Tabi yaylılar için konuşuyoruz. Pcp lerde stabilite,atış sayısı gibi başka şeylerde giriyor işin içine.

• Bursa'da Bozkurt ticarette kutularca var.Ayrıca Big boy-Predator-Fx-Crossman da var.

Evet ağustos başında geldi bende önceden ordan düz gamo magnum alıyordum dedigin gibi kutularca var 5.5mm
    Bide bişey sorcam laf açılmışken gamo raptor nasıldır kullanan var mı nasıl bi saçma??

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Tüfeğin ve senin hatan olmadığını düşünerek yazıyorum, kullandığın tüm peletler berbat sonuç vermiş. O mesafeden sadece 1 delik olmalı veya az birşey büyümeli. 4.5mm de Diana Rastatt en güzeli bence. Ben daha iyisine rastlamadım.

• 10 metre tek delik böyle bir yaylı ile zor. Hatta çoğu yaylı ile. Hangi pelleti kullanırsanız kullanın. Varsa kendine güvenen canlı bir performans sergiler 5 atış. Bizde ilk defa görmüş oluruz.

• Görmeyenlerin adına konuştum. Siz gördüyseniz ve linki varsa lütfen yollarmısınız. Canlı gördüyseniz bişey diyemem.

• mod48 bakımdan geldiğin de 10 metrede tek delik yaptım jsb pellet ile,o gün den beri mod48 imi seviyorum ;kihhik,

bu da walter falcon ile 3 lü atışım,27 metre, aşağı yukarı 10 mt yi 3 e katlayacak bir mesafe ;şrofls;.

link

walter falcon onunla yarım kalan bir sevdamız vardı :) video,grupman,tahribat 3 ü bir arada :)

• Kadir bey sizin namınızı duymayan kalmadı. Ne kadar iyi bir atıcı olduğunuzu herkes biliyor. Ama benim demek istediğim 10 metre canlı tek delik görmedim. Video da görmedim. Varsa kendine güvenen yayınlasın herkes görsün. Ben yapılmaz da demiyorum. Sadece bana çok zor gibi geliyor. Bu güne kadar yayınlanmadığı için nasıl eva için grupman yapamaz deniyor. Bende 10 metre yaylı ile canlı performans tek delik zor diyorum.

• Kadir bey sizin namınızı duymayan kalmadı. Ne kadar iyi bir atıcı olduğunuzu herkes biliyor. Ama benim demek istediğim 10 metre canlı tek delik görmedim. Video da görmedim. Varsa kendine güvenen yayınlasın herkes görsün. Ben yapılmaz da demiyorum. Sadece bana çok zor gibi geliyor. Bu güne kadar yayınlanmadığı için nasıl eva için grupman yapamaz deniyor. Bende 10 metre yaylı ile canlı performans tek delik zor diyorum.

Burda kimse size birşey kanıtlamak zorunda değil. Herşeyi başkasından da beklemeyin, kendinizi geliştirin sizde yapın. Yapılamaz demeniz veya dememeniz önemli değil, adam gibi atıcı olan hemen herkesin yapabilmesi gereken birşeyden bahsediyoruz. Tabi bu atışlar hatsan veya diğer benzeri markalarla olmamak kaydı ile. Dikkat ederseniz tüfek ve atıcı hatalarını yok sayarak yazıyorum dedim. Belki tüfek kaynaklı bir sorundan dolayı o derece sapma olmuştur, bilemem...

Zamanında 100 metrede havalıyla atışmı olurmuş diye söylenenler şimdi 1-2 katı mesafelerde yaptıklarını anlatıyor. . .

• Ne yalan söyleyim,bundan 15 yıl evvel modelini hatırlamadığım Hatsanla evin içinde 7-8 mt den kontraplağa 3 atış yaptığımda peletin birisinin nereye gittiğini düşünürken kontraplağı incelemem ve arkasındaki 3. peleti bulmamla anladımki 2. atışım aynı delikten çok az bir büyütme ile geçmiş.
    Yapılamaz diye birşey yok,deneyin ve kendinizde görün.İllaki videoya gerek yok.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Bakın ben anlatamıyorum sanırım. Yapılmaz demiyorum zor diyorum. Ağzımdan yapılmaz kelimesi çıkmadı hiç dikkatli okursanız görürsünüz. Ayrıca 100 metrede de iki atış aynı delikten geçebilir. Ben diyorum ki 10 metrede 5 atış tek delik zor. Ben buna başarılı grupman diyorum. Sizin grupman dediğiniz şey 100 metre 5 atış ctc 30 cm ama ikisi aynı delik mi ???

Birde bu agresifliğe gerek var mı. Kimseden ne kanıt istiyorum ne de başka birşey. Herşeyi başkasından beklemeyin derken neyi beklediğimi söylermisiniz. Siz sonuca berbat dediniz kabul. Ama tek delik deyince merak ettim. Şimdi Sideprensi 300 metrede vurdum dese ve video resim hiçbirşey eklemese kim inanırdı. Gerçi hala inanmayanlar varmış bu bariz atışa da neyse.Zormuş ama oluyormuş değilmi. Üstüne birde inanmayan benden beklemesin gitsin kendi yapsın, adam gibi atan vurur vs vs gibi saldırgan laflar etse burada olmamızın anlamı ne?

Birde cevap bana olduğu için mi bir kişi bile bu duruma (herşeyi bekleme + git kendin ya vs) birşey yazmamış. Yoksa gerçekten herkes böyle mi düşünüyor.

• cfx imle rahatlıkla yapabilirim :) hatta daha uzun mesafelerdede yaparım. kamera bulup bir yerden çekip yayınlamaya çalışacağım ilk fırsatta.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Teşekkür ederim İhsan Bey. Sanırım beni anlayan biri çıktı. ;şrofls;.

• Teşekkür ederim İhsan Bey. Sanırım beni anlayan biri çıktı. ;şrofls;.

rica ederim :rolleyes:

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• Bir çoğunuz izlemiştir ama izlemeyenler için pelletlerin hedef üstündeki etkisini anlatan güzel bir video yapan arkadaşın eline sağlık

http://www.youtube.com/watch?v=QKYNVfUg8uU

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot