Hill pompa ile scuba tüp doldurmak?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kaba taslak hesap yapmak için soruyorum;
    9 veya 12 lt scuba tüpü soğuk 200 bar'a kaç TL ' ye dolduruluyor?

Beşiktaşta 15 TL ye 195 bar doldurtmuştum. Sonra Rüştü Abi'de (Ironarm) doldurmaya devam ettim. 230 bar bile basmıştık Rüştü Abiyle. Videosunuda çekmiştik dolum işleminin. İzleyelim. :)

<embed id="VideoPlayback" src="http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-1736558653149926400&hl=tr&fs=true" style="width:400px;height:326px" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always" type="application/x-shockwave-flash">

• Güzel paylaşım.Teşekkürler

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Güzel video Cahit bey. Teşekkürler :)

En yakın zamanda benden de pompa ile scuba dolum videosu izlersiniz artık. (Gerçi biraz uzun olur muhtemelen, sıkılırsınız ;şrofls;. )

Saygılarımla.

• Bu alet kaç para acaba?1000 Tl ye falan olsada alsak ;kihhik,

FX T12 Gamo 6-24X50 Dürbün

karadenizteam.png

• Videodaki kompresörün ufak ama güçlü olmasının sebebi jet uçağı parçalarından yapılmış olmasından. Rüştü abi bu topiği farkederse açıklar bize.
    Yanlış hatırlamıyorsam 1000 TL ye satıldı o kompresör.

• 100 bar dan 200 bar'a = 100-105 pompa..

desenize 0-200 bar arası bi rahat 200 pompalama yapacağız ;hirr;;hirr;;hirr;;hirr; ben en iyisi memleketi değiştireyim ;kihhik,;kihhik,

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• desenize 0-200 bar arası bi rahat 200 pompalama yapacağız

Yok bence öyle değil.Zaten 50 barın altında atış yapılmaması için hayli uyarı var.Bir de hava basarken ısınan pompanın 10-20 bar fazla gösterdiğini de düşünürsek, en fazla 130-140 pompa yaparsın.Bilmiyorum ; en azından ben öyle düşünüyorum.Yoksa millet pompadan soğur; öyle değil mi?

Ben de kendimi pcp'ye hazırlıyorum.Eğer öyle ise bu işi tekrar düşünmek lazım. :him:s

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• Ama pompanın çok güzel faydaları var.

Mesela yerde pompa dik dururken pompalama yaparsak kolumuzdaki neredeyse tüm kaslar çalışmış oluyor.

Pompayı tavana sabitleyip, tavanda dik dururken (yukarı doğru iterek) pompalama yaparsak omuz ve sırt kaslarımız ciddi biçimde çalışmış oluyor.

Pompayı duvara dik (yere paralel) şekilde duvara monetleyip, pompanın elimize gelmesi gereken kısmını da ayaklarımıza sabitledikten sonra pompalama yaptığımızda tüm bacak, baldır ve bel kaslarımız çalışmış olur.

Bakın pompalamak ne sağlıklı bişeymiş.. :)

• dediklerinizi yapabileceğinizi hiç sanmıyorum. Herhalde hiç pompa kullanmadınız.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Pompa tek çeşit kas grubunu çalıştırıyor;
    Kol gücüyle pompalıyorsak ; kol bölgesinin triseps kısmını
    Ağırlığı bırakarak pompalıyorsak ; bacak bölgesinin baldır kısmını :D

Scuba ise yalnızca parmakları çalıştırır. ;şrofls;.

• ;d; guzel espri

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• ;d; guzel espri

"Bulenth" abi.. Beni tanıdın mı bilmiyorum.. Zamanında bir Ankara buluşmasında beraber atış yapabilmiştik.. Bende zaten ondan sonra sınav temposuna girdim, atışlara gidemedim...

O gün paintsign'i en son terkeden ben olduğum için(16 sularında) at44 tüpüne giren tıpa'yı yerde buldum.Sanıyorum ki senin tıpandı.Tıpan bende haberin olsun, bir gün gelecek sahibini bulacağım diyip duruyorum.. ;kihhik,
    Sanırım sensin ;şrofls;.

• Scuba ise yalnızca parmakları çalıştırır. ;şrofls;.

Forum daha çok çalıştırır parmakları bence ;kihhik,

Bu arada evet hiç pompa ile bir pcp doldurmadım. Maksat espri olsun, daha çok kişi konuya müdahil olsun. Dolaylı olarak daha fazla kişiyle tanışabileyim :)

Saygılarımla.

• Spancy kardes, vallahi ariyordum tipayi. Cok sagol. ;şrofls;.

Bir ara Paintsigna gittiginde oradaki arkadaslara birakirsan cok memnun olurum.

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• Spancy kardes, vallahi ariyordum tipayi. Cok sagol. ;şrofls;.

Bir ara Paintsigna gittiginde oradaki arkadaslara birakirsan cok memnun olurum.

3 aydır tıpan bende saklıyorum ;şrofls;. Seninmiş bunuda öğrendik iyi oldu ;şrofls;.
    İlk paintsigne gittiğimde bırakırım tıpanı , sahibini buldum rahatladım X]#+,