Bsa Red Dot kullanan Var mı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 1 haftaya kadar bu modeli alacağım safirin reddotları güzel değil gibi(göze güzel gelmiyor)
    yada tasko 1x40 ı da alabilirim ama bsa daha kaliteli diye biliyorum
    sizce nasıl olur kullanışlı olur mu
    mod135e takıcağım

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• BSA Avrupa 2004 FT yarışmasında ilk 5 sırayı alan yarışmacıların kullanmayı tercih ettiği bir markadır. (BSA 10-50X60 ve steyr LG100) . Booze un tavsiyesine katılıyorum, hangisinin red dot ı daha küçükse onu al. Bunu bilme ihtimalin yoksa dahi BSA almanı öneririm bende. Zaten tasko değil de tasco olsa idi o zaman ikilime düşmen normal olurdu

• red dotl arın dürbün gibi değilde önünde sarı bi camı olanları var onların iyi kötü yanları neler ne için öyle yapılmışlar ?(

korfezteam.png

• Acık red dot var. sizin dediğiniz tip red dot bu olsa gerek... birde; kapalı red dot diye bir çeşiti var. bu model dürbün görüntüsünde olandır ve tüfek için en sağlıklısı bunlar.sanırm o sarı camlı olan tabanca için yapılmış oldukca hafif bir optik cünkü...

• Arkadaşlar, yivsiz Otomatik tüfek için red dot mu yoksa dürbünmü tavsiye edersiniz. Red Dot'tan istenilen verimi alan varmı. Bilgi verirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar, yivsiz Otomatik tüfek için red dot mu yoksa dürbünmü tavsiye edersiniz. Red Dot'tan istenilen verimi alan varmı. Bilgi verirseniz sevinirim.

2sinide tavsiye etmem. Ateşli silahlarda sarsıntı çok dürbün kızaklardan fırlayıp alnına geliveriyor ve benim gibi en az 4 dikişle kurtuluyosun ;)

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Uyarıda biraz geç kaldınız.
    1- Dürbün aldım
    2- Dikiş attırmadım ama alnımda küçük bir kesik oldu.(1 cm kadar)
    hali ile geri iade etmekte söz konusu değil, olan bizim 100 YTL ye oldu..

alnımdaki kesik gerçi benim hatamdı. dürbüne fazla yaklaşmamam gerektiğini biliyordum. ilk atış iyiydi ikinciyide dürbün mesafe ayarını yapmadan hemen yapınca alnımdan epey bir kan aktı. buda bana iyi bir tecrübe oldu. dürbün üzerindeki aparatlar iyice sıkıştırılırsa geri kayacağını düşünmüyorum.

Sizede geçmiş olsun..

• hocam geçmiş olsun dikkat etmek lazımm allah muhafaza...

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bende alttaki linkteki reddot tan almayı dusunuyorum yorumlarınız nelerdır ozellıklerı ve fıyatı gayet makul geldı bana fakat Turkiyede bu fiyata bulabılır mıyım yada bulabilir miyim supheli
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISA…rksid=p3984.cWAT.m240.lVI

Bende red dot almak için uzun zaman araştırmalar yaptım, hareketli hedeflere hızlı atış yapmak için çok iyi. ben ateşli silah kullandığım için dürbün aparatı firmaya özeldi, aparat red dotlara uymadığı için dürbün aldım. Mercan (silah satan dükkanlar topluluğu)'da kalite ve fiyat araştırmaları yaptım. Dürbün görünümlü (yakınlaştırma özelliği yok) olan red dot fiyatları: Safir=210 tasko:180 Gamo:180. Tek cam şeklinde olan: 120 YTL. Benim tavsiyem, red dot'a vereceğin ücret yerine daha fazla atış yapman olacaktır. iyi bir gez ve arpacık hepsinden çok daha etkili ve iyi. özellikle ani atış kararı alıp uygulamada göz+gez+arpacık çok öne çıkmakta. Kendimden örnek vermek gerekirse, ilk başladığımda atışlarım hedef kağıdını her yerine dağılıyordu, şimdi gez+göz+arpacık yani manuel atışlarımda hedefe çok rahat topluyorum. Bu arada ani atışlarda (ateşli silah) göz ve dürbün mesafesi iyi ayarlanmadığında tüfeğin geri tepme (esneme) mesafesi kadar dürbün hızla geri geliyor ve iki kaşın arasına iyi bir kesik atıyor. şansın varsa iz az oluyor yoksa biraz kalıcı. Yinede karar sizin. ;director;

• Uyarıda biraz geç kaldınız.
    1- Dürbün aldım
    2- Dikiş attırmadım ama alnımda küçük bir kesik oldu.(1 cm kadar)
    hali ile geri iade etmekte söz konusu değil, olan bizim 100 YTL ye oldu..

alnımdaki kesik gerçi benim hatamdı. dürbüne fazla yaklaşmamam gerektiğini biliyordum. ilk atış iyiydi ikinciyide dürbün mesafe ayarını yapmadan hemen yapınca alnımdan epey bir kan aktı. buda bana iyi bir tecrübe oldu. dürbün üzerindeki aparatlar iyice sıkıştırılırsa geri kayacağını düşünmüyorum.

Sizede geçmiş olsun..

Teşekkür ederim. Dikişsiz kurtulduğuna sevindim. Ama seninki fırlamadı heralde benim kızaktan fırlayıp kafama geldi. 2 gözümüz yerinde 2mizinde ona sevindim. Tekrar geçmiş olsun.

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• Bugün yarı otomatik tüfekle 20'ye yakın atış yaptım.. Dürbün aparatı vs.hepsi kaydı, vidalar gevşedi vs. yivli tüfek üzerinde bu mereti nasıl tutuyorlar anlamış değilim..

• Bugün yarı otomatik tüfekle 20'ye yakın atış yaptım.. Dürbün aparatı vs.hepsi kaydı, vidalar gevşedi vs. yivli tüfek üzerinde bu mereti nasıl tutuyorlar anlamış değilim..

Allah Allah

ben benim süperpozeye red dot taktım birde bore sight lan sıfırladım canavar gibi oldu valla
    bayağıda fişek attım ne oynama ne bişey sıfırlama bile halen yerinde
    üstelikte ağır fişeklerden salladım.

bağlantıda problem olabilir.

• bağlantı aparatını iyice sıkmama rağmen dürbün çok gevşemişti. birde tüfeğe dürbün takmak için aparatı ayrıca almıştım, onunda vidaları yerinden çıktı. birde dürbünü birtürlü sıfırlayamadım. 70 metreden attığım tüm fişekler ayrı yerlere gitti. manuel atışlarım çook daha iyiydi. bu gidişle dürbün herhalde havalı tüfeğe nasip olacak..

bore sight hakkında bilgi verebilirmisiniz. nerden alabiliriz tam olarak ne işe yarar vs.

• Allah Allah

ben benim süperpozeye red dot taktım birde bore sight lan sıfırladım canavar gibi oldu valla
    bayağıda fişek attım ne oynama ne bişey sıfırlama bile halen yerinde
    üstelikte ağır fişeklerden salladım.

bağlantıda problem olabilir.

Süperpozeye nasıl taktın merak ettim. Büyük olasılık namludan bağlantı yapmışsındır o yüzden sağlam olmuştur. Yivsiz otomatiklerde kasanın üstündeki dürbün kanalları hiçbir işe yaramıyor titreşim çok fazla olduğu için. Sıfırlama yapmaya gerek yok her atışta dürbünü farklı yerde buluyosun çünkü. :)

Dürbün kanalı olsada olmasada en sağlıklı ve sağlamı tüfeğin kasasındaki pimlere monte edilen aşağıdaki dürbün yanağıdır.

[Resim Engellendi: http://img340.imageshack.us/img340/8462/cimg0016wc8.jpg]

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• Yivsiz av tüfeğinde ben manuel atıştan yanayım. Düzgüm bir arpaçık takıp kendimi geliştiririm çok daha iyi bence.

• Tüfeğin yanağına özel bir aparat ile (orginal kendi firma üretimi) pimlere (2 adet) montajını yaptım. atışlardan sonra pim yerine giren vidanın ucundaki somunun biri uçmuş, diğeride düşmek üzereydi. somunları son derece iyi sıkmıştım. birde dürbün bağlandı aparatı üzerinden 3-4 cm kadar geri doğru kayma yapmış. aklıma şöyle bir çözüm geliyor. tüfeğin darbesinden dürbüne zarar gelmesin diye; bağlantı aparatının içine lastik koysam, lastikleri hem bağlantı aparatına hemde dürbüne yapıştırıp sıksam hem kaymayı önler hemde darbe kesici görevi görür diye düşünüyorum. Denedikten sonra sonucu bildiririm.

Dürbün sıfırlama ile ilgili aklıma şöyle bir çözüm geldi.

hedefi 40 mt.reye büyükçe dikip, tüfeği karşısına iyice sabitleyeceğim. önce dürbünsüz atış yapıp tüfeğin pozisyonunu bozmadan direkt dürbünü üzerine takıp artı kıldan vurulan yere getirip tekrar atış yapacağım.. belki bu sefer olur...
    :cursing:

• zevkler tartışılmaz ama eminimki sen dürbünsüz daha iyi atışlar yaparsın bu çifte ile...uçara atış yapman çok zor dürbün ile....