Bsa Red Dot kullanan Var mı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • zevkler tartışılmaz ama eminimki sen dürbünsüz daha iyi atışlar yaparsın bu çifte ile...uçara atış yapman çok zor dürbün ile....

Teşekkürler. Haklısın, dürbün ile uğraşmaktan sinirlerim bozulmuştu doğrusu.. Şimdi çok atış, bol pratik gerekiyor.. Hedefim iyi bir uçarı avcısı olmak.. Ya nasip ya bismillah..

Birkaç kez poligonda Webley patriot kullandım hoşuma gitti. Ateşli silah kullanımı için bol pratik oluyor.. el ve atış tekniği iyice oturuyor.. Kısmet diyorum, belki bir webleyimizde olur..

• Gece bek avı yaptığım için ya dürbün ya red dot şarttı gece göz-gez-arpacık yapmak çok zor oluyor. Uzun mesafe atış yapmadığım ve hafif olduğu için red dot dedim. Ve bir kızakla birlikte red dot aldım. Kızağı 5 vidayla kasaya monteledim. 3ünü kasadaki malzeme kalınlığı daha fazla olduğu için kasanın arka tarafına koydum. Red dot'ın üzerinde gelen vida ve somunları atıp, daha sağlamlarını uydurdum pullarla monte ettim. 4-5 atışla 30 metrede sıfırladım.

Tek sorun gece dolunay olsa bile reddot'a bakınca biraz daha karanlık görüntü almam fakat namlunun ucuna taktığım fenere basınca 35-40 metreyi aydınlık şekilde görüp, en fazla 2-3 saniyede atış yapabiliyorum. Red-dot çıkınca takılı kızak gez görevi görüyor aynı zamanda, en yakın zamanda arpacığı biraz yükseltip onuda sıfırlamaya çalışıcam...

Daha denemedim ama uçar avında reddotı çıkaracağımı sanmıyorum. hangi açıdan, ne uzaklıktan bakarsan bak net şekilde görüntü alıyosun dürbün gibi değil.Zaten uçar avında yapılan atışların %90ı doğaçlama, yani tamamen senin tüfeğine olan alışkanlığına bakıyor. 4mm çaplı bi reddottada kuşu sığdırmak zor olmasa gerek..

[Resim Engellendi: http://img387.imageshack.us/img387/3440/adszqz9.jpg]

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Lamek ().

• ben yivsiz yarım otomatik av tüfeğinde uzun zamandır BSA reddot kullanıyorum, tüfekte fabrikasyon montajlı dürbün ayağı kullanıyorum, ayakta reddot un civatalarının oturduğu kanallar olduğu için ileri geri kayma yada fırlama yapamıyor ve çok iyi randıman alıyorum,2 göz açık uçar avında da kullandım alışınca çok güzel randıman veriyor, aslında dürbün ayağını dürbün için almıştım ama 3x9x40 hakiki tasco dürbünün 5 atışta mercekleri birbirine geçti focus ayarı bozulup görüntü bulandı, bende tekrar ayarlayıp remington AM77 havalı tüfeğime takıp sıfırladım ve mutlu son, şahsen 30 metre gibi bir mesafeden havalı ile Şişe vurabilmek çok keyifli oluyor :thumbup:

Reximex throne 5.5&6.35 , Hatsan hercules bully 6.35,at44s 5.5, ekol 55 4.5

• Alıntı

orcunemre demiş ki;
    şahsen 30 metre gibi bir mesafeden havalı ile karga vurabilmek çok keyifli oluyor

zevkine karga vurmayı anlyamamakla birlikte(pest kontrol yapılması ve yapanın yetkili bir şahıs olması hali müstesna); ülkemiz kanunlarına göre, havalı silahlarla av yapmak yasaktır... ;d;

• Official Post

zevkine karga vurmayı anlyamamakla birlikte(pest kontrol yapılması ve yapanın yetkili bir şahıs olması hali müstesna); ülkemiz kanunlarına göre, havalı silahlarla av yapmak yasaktır... ;d;

Hatırlatma için Forum adına da teşekkürler.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• zevkine karga vurmayı anlyamamakla birlikte(pest kontrol yapılması ve yapanın yetkili bir şahıs olması hali müstesna); ülkemiz kanunlarına göre, havalı silahlarla av yapmak yasaktır... ;d;

arkadaşlar burada ben dürbün vasıtasıyla havalı tüfekle daha iyi atış yapabilmenin keyfinden bahsettim ama kargayı öldürmenin zevki gibi bir mana çıkarmışsınız, kaldıki zarar yapan hayvanlara acıyor olsam avcılık yapamam

Reximex throne 5.5&6.35 , Hatsan hercules bully 6.35,at44s 5.5, ekol 55 4.5

• Bsa veya Tasko kesinlikle tavsiye etmiyorum. tasko aldım 3. atışta ne sıfırlaması kaldı ne ışığı.
    İstanbuldan orjinal tasco buldum daha kullanmadan kaliteyi anlıyosunuz. 50 lira vereceğinize 100-150 lira verin orjinal tasco alın bence özellikle ateşli silahlarda kullanmak için.

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma

• orjinal tasco alın bence özellikle ateşli silahlarda kullanmak için.

Sonucunu merak ediyorum.

ne kadara aldınız, paylaşırsanız sevirinim.

• Benim aldığım 1x42. ebay.com'da 57-60 $ arası ama hiç uğraşmadan 135 ytl'ye yurtiçinden aldım.

Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    Beretta 16 ga. tekkırma