stoegerde güç düşüşü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar benim x20 ile bugün biraz atış yaptım tüfeğin yayı ilk günkü sertlikte değilmiş gibi geldi. 3 kutu pellet ancak atıldı acaba yay kalitesimi düşük yoksa başka bir sorun mu var.Ben yay almak istesem yay ölçüleri nedir bilen var mı?

• tüfeğin kurması kolaylaştığı için mi bu kanıya vardın kardeş? şu hali ile kaç metre de şişeyi kıramadı denedinmi?

• Başlık: güç düşmesi.Konu: yayın size yumuşamış gibi gelmesi. ???

• ilk atışlarda dizel etkisi sonlandığı zaman 10 metrede tenekeyi önlü arkalı delip arkasıdaki tahtaya saplanıyordu, şimdi sadece ön tarafı deliyor.

• Her yaylı tüfeğin yayı set aldıktan sonra biraz yumuşar. Sizin kolunuz da güçlenmiş olabilir :) Önemli olan pelletin ne hızla gittiğidir. Kolay kurulma bir avantajdır. Anladığım kadarıyla güç bir hayli düşmüş. Yayın imalatından kaynaklanan bir sorun ya da yay kırılmış olabilir. 2-3 spiri kırılmışsa farkına bile varmayabilirsiniz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ben yaklaşık 15 kutu pellet attım yay kırılmadan önce,hal bu iken halen 100 metrede şişe kırabiliyordum, gamo ts10 pellet ile,bu tüfek dizellemeyi sevmiyor, pistonu yeşil gresledim 100 metrede şişe kıramadım,aynı gün srdüğüm yağı temizledim,ertesi gün yeşil gres siz 100 metre den şişe kırmaya başladım tekrar,

senin tüfeğin yayı kırılmasın :him:s namluyu kırdığın an hafif boşa düşmüş hissi veriyormu?kundağı sök bak yay kırıldı ise iç içe geçmiştir muhtemelen,atış imkanı verir ama gücü düşer bu şekilde,

• Boş atış yapıp keçeyi de yırtabilir.Söküp bakmanız gerek.

• boş atış yapmadım bende keçeyi düşündüm belki zedelenme vardır diye ama namludan üflediğimde herhangi bir kaçak durumu yok yalnız atış sonrası yay titreşim sesi geliyor bu normal mi? teşekkürler

• ayrıca yayın kırıldığını varsayalım hangi yayı kullanabilirim bu silahta mesela patriotun yayı olabilir mi?

• Piston keçesinden bahsediyorum.Tüfeği söküp yayına bi bakar mısınız?

• keçesi şefvaf renkde hatsan keçeleri gibi plastik,keçenin hasar gördüğünü pek zannetmiyorum,kundağı sök bak,yay kırılmış ise ve siz halen atış yapabiliyorsanız muhtemelen orta lar dan bir yerin den kırılmış olabilir,iç içe geçmiştir,,hatsan yayı olur,7 spir kesmen lazım,ama orjin yayı kadar güçlü deyil, yayın kırıldığını anlaman için namluya kırarken hafifden boşluğa düşer gibi bir durum yaşarsan,bilki yay kırılmıştır,ve atış esnasında belirgin yay dan ses gelir,

• ya tüfeği sökmek istiyorum yalnız garanti kapsamı dışında kalmasını istemiyorum belki servise gönderirim.Yalnız servis numarasına ulaşamadım bilen var mı?Servisten yay isteseek gönderirler mi?

• Garanti kapsamı dışında kalmaz,sök.