yeşil gres uygulamsı yapabilecek arkadaslar ...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar merhaba

mod 125 tüfeğime yeşil gres uygulaması yapmak ve bakım yaptırmak istiyorum bunu kime yada nasıl yaptıracağımı bilmiyorum
    erkut beye sordum forumda arkadaslardan yardım isteyebilirsin dedi ,bu işi yapabilecek arkadas varsa lütfen bana yardımcı olsun
    yada ücretli yapan arkadaslar yada öyle bir yer varsa yardımcı olmanızı bekliyorum

herkese hayırlı kazasız belasız atışlar ;tufey#;tufey#

• Hatsan' ın kendi servisine yollaya bilirisiniz orada bakımını yapıp yollarlar tek sorun kargo parası biraz tuzlu olabilir :(

• hatsan yeşil gres ve keçe bakımı yapıp yollarmı ? zannetmiyorum ama varmı çevrenızde hatsana tufek yollayıpta yeşil gres uygulatan ?

• kece bakımı yaparlar ama yesil gres' i bilmem bir telefon edip sorabilirsiniz, hatsan' ın kendi sitesinde numarası vardır...

• arkadslar aslına bakarsanız ben hatsana yollamak istemiyorum tüfeğimi
    istanbulda arkadaslar varsa yaptırmak istiyorum ...ücreti neyse karsılarım

• Havalı silah bakım-tamir-tuning yapan bir işletme olmayışı büyük bir eksik ama Katresu nun bununlada ilgili çalışma yapacağını duymuştum.
    Hadi Katresu ;tese;kkur

• Official Post

Havalı silah bakım-tamir-tuning yapan bir işletme olmayışı büyük bir eksik ama Katresu nun bununlada ilgili çalışma yapacağını duymuştum.
    Hadi Katresu ;tese;kkur

Evet bir zamanlar bu işi yapmayı düşünmüş, forumdan bir arkadaşımızında Katresuda bu göreve talip olması ile takım, el aletleri, el makinaları vs.. yaklaşık 10.000 TL yatırım yaptık, hatta bu arkadaşımızı 3 - 4 ay'da istihdam ettik, ama henüz YataGun faaliyete geçemeden bu elemanımız istanbulda yapamayacağını, samimi bir şekilde beyan etmesi ile bu proje personel ve teknik malzeme yatırımlarıyla rafa kalkmış oldu.

Diğer taraftan ikinciel de 100 - 200 TL lik bir yaylı silahın tamiriyle kimse uğraşmak istemez, kargo parası gitti geldi, 10 lira 20 lira servis ücreti ancak talep edilebilir bu kıymette silahlar için, bu seferde bu mini gelir o personelin karnını doyurmaz, doyuracak tamir yada tuning parası istenildiğinde de kimse 200 liralık silahına kargo dahil 100 lira harcamaz, bu bir hobi ise azda olsa ellerimiz tornavida tutmayı bilmeli.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• mod125 in pistonunu greslemenize bence gerek yok, mod125 in piston ortası ince bellidir,ön kısım dan 2 cm arka kısım dan 2 cm ana gövdeye temas ediyor,oraya yeşil gres sürsen ne olcak ki ;kihhik, haa bir webley patriot yahut stoeger dersen o zaman yeşil gres sürülebilinir,onların piston u düz dür,ama ben her 2 tüfeğe de yeşil gres uygulayıp vaz geçtim,stoeger yeşil gressiz 100 metre de şişe kırıyordu,yeşil gres sürdüm 100 metre de şişe kıramadım,ilginç bir durum :him:s tüfeklerin çoğu yeşil gres uygulayınca dizelleme yapıyor,stoeger bunu yapmadı ;kihhik, ama şişeyide kıramadı ;şrofls;. yeşil gres den arındırdım 100 metre den şişe kırmaya tekrar başladım buda ilginç bir durum,stoeger başlığında yazmıştım ;kihhik, kral magnum da yeşil gres olumlu sonuç vermişdi bir tek,

ben LPS genel amaçlı sprey yağ kullanıyorum,hiç tüfeği falan açmıyorum,yayın ordan püskürtüyorum hepsi bu,dizelleme yapmaz,kalıcı özelliği epey var,diğer siprey yağlar gibi ısınmadan dolayı çabucak ısınıp yok olup gitmiyor,tüfeğin dış bakımınıda onunla yapıyorum,

• arkadslar aslına bakarsanız ben hatsana yollamak istemiyorum tüfeğimi
    istanbulda arkadaslar varsa yaptırmak istiyorum ...ücreti neyse karsılarım

İstanbul degil ama Çanakkaleye kargolarsan tüfegini keçe yay yeşil gres + bakımını üçretsiz yaparım ama kargo biraz tuzlu olabilir kendim kullanıyorum mod 125 yeşil gresden sonra açayip dizelliyor keçeden ziyade mod 125 yay yay uçu agırlıgı kısımlarını yeşil gres sürüldügünde tüfek baya evçilleşiyor ^^ ..

bulundugum bölgede havalıtüfek bakım onarım işleri yapıyorum karşılıgında hiçbir üçretde talep etmiyorum sadece çok sevdigim için yapıyorum bu işi ^^ ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• tufanow çok saol aklımda olsun ..bırde emeğin karsılığı neyse hallderim ben sorun deyil ..ama kadir abinin lps olayını deneyım bir bakalım ...
    herkese fikirleri ve yardımları için çok teşekkür ederim

• Yinede İstanbulda bilmeyenlere yapamayanlara destek olabilecek işinin ehli vakiti çok kısıtlı olmayan üstadlara ihtiyacımız var. Diğer konudada yazdım buluşma yapıp zaman zarfında kaç tüfeğin yapılabileceğini yada yapılacağını belirleyip hem öğrenerek hemde eğlenceli vakit geçirerek yapabiliriz. Biliyorum elinden gelen kişiler para karşılığı yapmayabilirler ama illakiverdikleri emeğin bir şekilde karşılığını verebilirz diye düşünüyorum. Saygılarımla. :love:

"ÖLÜM" Gaz PedaLına Basan Ayakta,"HAYAT" Direksiyonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Gaza Basıp Hayata TuTunMaktır[!]

«Her kim atıcılığı öğrenir de sonra terk ederse bizden değildir.»

Hatsan Mod 125 SaS CAMO 5.5mm + YataGun Dampa + Henkell Civata sabitleyici + Patex Yapıştırıcı + Stoper + Optima 3-9x32 Dürbün

• ;,;- arkadsım hatsan almıssın hayırlı olsun
    bu arada tufanov sanada cok tesekkur
    arkadslar tüfeği bi türlü yollayamadım cunku bende hastalık var atıcılık hastalığı bır turlu elımden bırakamıyorum bu meretı
    xahades kardesım bu arada keske hatsan almasaydın dıycem ama bıraz abesmı olcak acep ;confused;
    ama inan bana sitede arkadaslar cok uyardı ama ben ınat yaptım ve zararı bana dokundu ;lol;

nedenı ?
    60 70 metrede 2 cm grup yapan tufeğım vardı bırzamanlar :(
    şimdi 20 metrede 3 yada 4 cm kafasına göre deyişiyor ;lol;
    birde tınlama sesı olduruyo benı
    tepme ve kalıtesızlık ayrı bı dert
    yanı tüfek zamanla dert oluyor
    iyi yanı yokmu var bu tufekle cok guzel seylerde yaptım
    mesela 40 metrede 1 tl capında 3 mermı sıkardım şimdi iice sınır bozucu oldu sitedekı arkadslar acaba mermımı dandık baska mermı denememı söyledı ama
    yok mevzu mermı deyıl tufek ona harcadığım parayla rahat gamo yada dıana alırdım
    bu yazıyı hatsan alacak herkes okusun
    bızamanlar sıtenın ateşlı hatsan savunucusuydum ben ;lol;

neyse ben guneslıde oturuyorum catalcaya gıdıyorum atısa bı turlu kafa dengı arkads bulamadık o tarafta olan yada gıden
    ısteyen olursa doğaya cıkarız
    ben arada kacıyorum bilginiz olsun

• bende hatsan mod 125 almaya giderken stoger x50 ile geri geldim :) ama çokta iyi yapmışım hatsanla grup yapamamanın sebebi namlu hassasiyeti malesef bu hatsanda yok istikrar sıfır tepme çok zaten silahtan çıkan ses anlatıyor her şeyi anlayana :)) ewet güçlüdür bişi diyemem ama önemli olan güçlü olması deil gücünü hassasiyetini her zaman koruya bilmesi hatsan mod 125 bana 480 tlye patlayacaktı ondan hiç şüphe yokki daha iyi bir tüfeği 425 tlye aldım her şeyiyle güzel bir yer keşfede bilirsem tam sıfırlama ayarını yaptıktantan sonra neler yapabileceğini görücez inş hep beraber şimdiye kadar yaptığım atışlardan memnunum tepme az ses süper güç zaten tartışılmaz almak istiyen arkadaşlara bu fiyat aralığındaki en iyi tüfeklerden biri diyebilirim selametle

beratta stoger x50 air rifle ;tufey#