STOEGER X20 Yİ AĞAÇ KUNDAKLI, GEZ ARPAÇIKLI VE ORJİNAL DÜRBÜNÜYLE ALMAYI BAŞARDIM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çin'de üretim yapılıyor ama getiren yer neresi?

Servise Çin'e yollamıyacağız herhalde tüfeği?

Benim aldığım bayi bana garanti konusunda şunu söyledi: ''Elinden düşürüp hasar vermediğin sürece ne arızası olursa olsun direk bize getirin biz fabriikaya gönderir gerekeni yaptırır ilgileniriz'' dedi. Fabrika www.vursan.com.tr den bakabilirsin. Stoeger fabrikası istanbulda genelde askeriye için silah üretiyorlar fakat stoeger x20 yi Çinde imal ediyorlar. Ben kendi adıma söyleyim bende birazcık ustalık var. Bir çok arızasını kendim tamir edebilirim. Yedek parça konusuna gelince istanbuldaki stoeger fabrikasının deposunda stoeger x5,x10,x20 yedek parçaları stokludur diye düşünüyorum.

Gerçek nişancılık 3-9 numara arası ateşli silah fişekleri ile canlı vurmak değil tek bilya veya pellet ile kibrit çöpü vurmaktır. 3-9 numara arası fişeklerle vurmak karambol tek bilya veya pellet ile vurmak hesap, kitap ve kabiliyet işidir.

-STOEGER X20 AĞAÇ KUNDAKLI, GEZ ARPACIKLI, ORİJİNAL STOEGER X20 KOMBO DÜRBÜNLÜ
    -HUĞLU 5+1 YARI OTOMATİK
    -HUĞLU 7+1 YARI OTOMATİK

PSN: ilkerEge_TR

• Bugün pellet işini hallettim. Av marketten GAMO TS10 200 ADETLİ KUTU aldım ve birde deneme amaçlı ufak kutuda GAMO MATCH 100 ADET verdiler. Av markette promatch kalmadığı için yan pasajdan GAMO PRO MATCH ve GAMO PRO MAGNUM aldım.

Daha önce aldıklarımla birlikde pellet çeşitlerim;

Tüm pelletler Stoeger X20 için 4.5 mm

-DAISY PRECISION MAX (1 KUTU 500 ADET 8.5 TL KOMANDO AV)
    -STOEGER PRECISION PRO POINT (1 KUTU 500 ADET HEDİYE KOMANDO AV)
    -GAMO TS-10 (1 KUTU 200 ADET 4.5 TL AV MARKET)
    -GAMO MATCH (1 KUTU 100 ADET HEDİYE AV MARKET)
    -GAMO PRO MAGNUM (1 KUTU 250 ADET 3 TL AV MARKET YANINDAKİ PASAJIN İÇİNDEN)
    -GAMO PRO MATCH (1 KUTU 250 ADET 3 TL AV MARKET YANINDAKİ PASAJIN İÇİNDEN)

TOPLAM PELLET SAYIM 1800 HENÜZ ATIŞ YAPILMADI :)

işte pelletlerimden küçük bir kare
    [Resim Engellendi: http://i677.photobucket.com/albums/vv132/ilker_xxx/sniper/DSC00213.jpg]

Daisy ilk aldığım pellet kaliteli görünüyor parasıda iyi çok güveniyorum inşallah iş yapar.

Gerçek nişancılık 3-9 numara arası ateşli silah fişekleri ile canlı vurmak değil tek bilya veya pellet ile kibrit çöpü vurmaktır. 3-9 numara arası fişeklerle vurmak karambol tek bilya veya pellet ile vurmak hesap, kitap ve kabiliyet işidir.

-HUĞLU 5+1 YARI OTOMATİK
    -HUĞLU 7+1 YARI OTOMATİK

• selam ilkerxxx bir abimiz "gamo ts-10 bu silahın ilacı" demişti yorum larını bekliyoruz artık. sana bir şey soracağım: x20 ile evde bir kere atış yapıp sesin çok çıkıp çıkmadığını söyleyebilir misin? mesela alt kattan felan duyulur mu diye merak ediyorum. galiba memlekete gidecektiniz iyi yolculuklar. kalın sağlıcakla ;dance;

• sesini falan bosver.guclu tufeklerle evde atıs yapmayın.nasıl sektıgıne defalarca sahıt oldum.sektıgınde cıkardıgı ses bıle ınsanı ürkütüyor.evde kullanmayın.kutu uzerınde yazdıgı gıbı ; NOT A TOY

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• sesini falan bosver.guclu tufeklerle evde atıs yapmayın.nasıl sektıgıne defalarca sahıt oldum.sektıgınde cıkardıgı ses bıle ınsanı ürkütüyor.evde kullanmayın.kutu uzerınde yazdıgı gıbı ; NOT A TOY

ben yaklaşık 5 6 metreden sert bir demir parçasına sıkıyordum evin dışında ve ne olduğunu sölim seken ts 10 kulağımın yanından vınn die geçti.ve benm arka tarafıma düştü.eğer gözüme falan gelseydi ne fena olurdu anlayın.atışıda stoeger x20 yle yaptım.

• ben yaklaşık 5 6 metreden sert bir demir parçasına sıkıyordum evin dışında ve ne olduğunu sölim seken ts 10 kulağımın yanından vınn die geçti.ve benm arka tarafıma düştü.eğer gözüme falan gelseydi ne fena olurdu anlayın.atışıda stoeger x20 yle yaptım.

Bir saçma tutucu al ve içini çul çaputla doldur.....

http://www.yatagun.com.tr/XD0J7V9E0H8R6V8X5M4P5V.jpg

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• selam ilkerxxx bir abimiz "gamo ts-10 bu silahın ilacı" demişti yorum larını bekliyoruz artık. sana bir şey soracağım: x20 ile evde bir kere atış yapıp sesin çok çıkıp çıkmadığını söyleyebilir misin? mesela alt kattan felan duyulur mu diye merak ediyorum. galiba memlekete gidecektiniz iyi yolculuklar. kalın sağlıcakla ;dance;

Bugün buluşmada dürbünü taktık ve ayar yapmaya çalışdım. Şişe kıracak kadar ayar yaptık şişe vurmak çok basit fakat grupman e göre dürbünümü ayarlamak için hava izin vermedi yağmur yağdı. Ts-10 çok güzel pellet. Yarın memlekete gidiyorum tüm pelletlerimle bol bol atış yapacam ve sonuçları bildirecem.

Sese gelince gece evin içinde atılmayacak kadar çok ses çıkarıyor. Komşular sesi duyar fakat gündüz sorun olacağını sanmıyorum. Birde evin içinde yankı yapıyor ama balkonda atılırsa sorun olmaz.
    Not: Evin içinde atmak çok tehlikeli

-HUĞLU 5+1 YARI OTOMATİK
    -HUĞLU 7+1 YARI OTOMATİK

• hayırlı olsun ahşapmı sence güzel siyah mı yani hangisi dayanıklı acaba
    saırsam artık havalı silah uzmanları stogerlara onay verdi düşük bütçeli eğlenmek isteyenlere göre dimi

• Stoeger x20 dürbünlü 3.9 kg dürbünsüz 3.2 kg...

İlgilenenlere faydalı olur belki..

Ahşap ve sentetik aynı kg yazılmış sitesinde..

• Stoeger x20 dürbünlü 3.9 kg dürbünsüz 3.2 kg...

İlgilenenlere faydalı olur belki..

Ahşap ve sentetik aynı kg yazılmış sitesinde..

evet sitelerde hep kg olarak aynı yazıyor fakat biz ilker ile tüfekleri karşılaştırıp baktığımızda arada bariz bir fark vardı....sentetik kundaklı olan daha ağır.....

Vursan Stoeger X20 Synthetic + Stoeger 3*9 - 40 dürbün ;tufey#

Nikel Desert Eagle (Kurusıkı) £tabanxalı$

17 aylık Rottweiler.....Asıl tehlikeli olan işte bu...

ankarateam.png

• Entresan ama dimi sentetik daha hafif olmalı..

• zati, uzun ömürlü bir sentetik malzeme yaparken tahtadan daha yoğun bişiy elde etmek çok muhtemel bence, en azından ar-ge çalıştırmaları artana kadar. ;kffx;

• Gidin bakkalada tartın be abi şunları...

• Arkadaşım hayırlı olsun fakat tam olarak anlamadım bu silah vursanın yaptığı silah mı yoksa ithal mi?.

Diana Mod. 350 Magnum 5.5 mm

agt m;s,S

• Arkadaşım hayırlı olsun fakat tam olarak anlamadım bu silah vursanın yaptığı silah mı yoksa ithal mi?.

Vursanın cin de yapdırdğı bi silah fakat yerli üretim havalı modellerin çogundan kaliteli ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Vursanın cin de yapdırdğı bi silah fakat yerli üretim havalı modellerin çogundan kaliteli ..

Bende öyle biliyorum ve kullananlarda kalitenin bariz olduğunu söylüyor.

• Web sitesinin www.vursan.com.tr olduğuna bakmayın vursan firması stoeger oldu ve stoegeri baretta aldı. Stoeger çinde üretim tesisi kurdu aslında baretta kurdu. Bu tüfek hem ithal hem barettanın parmağı var o yüzden kaliteli.

Dürbün işine gelince dürbünü çok kaliteli fakat her seferinde farklı metrelere atış yapacaklara örneğin yasak olmasına rağmen avda kullanacaklara mildotlu dürbün tavsiye ederim.

Mildot büyük kolaylık diye düşünüyorum. Mildotlu dürbün kullanmak isteyen arkadaşlara önerim stoeger x20 nin gez arpacıklı modelini alıp üzerine Türkiyeden veya yurt dışı alışveriş sitelerinden kaliteli bir mildot dürbün ve birde yatagundan dampa ayak almaları

Neden kaliteli mildotlu dürbün derseniz;
    Stoeger x20 kendi ayağı ile dürbün kırmıyor dampa ayak ile hayatta kırmaz. Alacağınız mildotlu kaliteli dürbünü ilerde pcp veya daha iyi bir yaylı tüfek alsanız bile kullanırsınız. Çünkü stoeger dürbüne en ufak zarar vermiyor.
    Mildotlu dürbüne gerek yok diyorsanızda kendi dürbünü çok güzel kombo modeli tavsiye ederim.
    Bayramdan 1 hafta önce memlekete gittim bayramıda orda geçirdim. 10 gün boyunca hava kötü olmasına rağmen bol bol atış yaptım. Yaklaşık 3000 tane pellet attım. Tüfeğe ne temizlik yaptım ne bişey hala tıkır tıkır çalışıyor. Sadece kitabında yazan yere 1000 atışda bir damla yağ damlattım.

Köyde yılların avcılardan kim denediyse harika bir tüfek dedi. Bende hava rüzgarlı olmasına rağmen çok güzel grupmanlar yaptım ve en fazla 90 metreden şişe kırım. Tabi 90 metreden şişe kırmak için bir hayli atış yapıyorsunuz. Fakat 50-60 metrede her attığımda şişe kırıyorum. Gerçi 80-90 metreyede alıştım zorlanmadan vuruyorum.
    25 metreden hedef kağıtlarımdaki şekillerin 12 sinden vurdum yetmedi ceviz vurdum oda yetmedi kağıtları tutturduğum raptiyeleri vurdum. İster inanın ister inanmayın Stoeger x20 ve ben bunların hepsini istikrarlı bir biçimde yapıyoruz. Tek derdim dürbün çok iyi fakat mildotlu olsa daha iyi olurdu gibime geliyor çünkü diyelim dürbün 25 metreye sıfırlı ben 50 metreye atış yapacam artikılda noktalar olmadığı için ya tekrar sıfırlama yapıyorum ya tahmini atıyorum. Köyde kuzenlerle yarışma dahi yaptık tüfekden hiç anlamayan kuzenlerim bile 25 metrede 1 lira çapında grupmanler yaptılar uzun mesafden şişe kırdılar.

Bugün babamla ucuz yollu bir kılıf ve harbi almaya dışkapıya gittik. Bir çok av bayinde gamonun kaliteli kılıfları var. 50-80TL civarı gerçekten güzel kılıflar ama bana daha ucuz yollu lazımdı av marketini gezerken av marketinde çalışan arkadaş dürbünlü tüfekler için kendi yatırdıkları kılıfı gözterdi 20 lira dedi bende aldım. İş görür düşüncesindeyim sonuçda her yere araba ile taşıyoruz. Birde 15 liraya gene av marketinden 4.5mm ler için harbi aldım. Yağı ise huğlu av tüfeğime kullandığım sprey tüfek yağı vardı onu kullanacam.

Not: Av markette gezerken Ankara teamden Bülent abiyle karşılaştık kendide yarın ki buluşma için pellet almaya gelmiş
    Ben yarın buluşmaya gelemiycem çünkü gece yazlığa gidiyorum Akdeniz açıklarında bol bol balığa gidecem. Balıkcılık dedemizden gelme bir hobi yaşam biçimimiz. Bu yüzden uzun süre yokum. Bülent abiden hepinize selam gönderdim.
    Gideceğim yerde bol bol atış yapacam ve fotoğrafları internet buldukca sitede sizlerle paylaşmaya çalışcam. Köyde fazla fotoğraf çekemedim. Bir kaç fotoğraf ve şişe üstü yumurta kırma videolarım var bir ara göndercem.

Son sözüm stoeger Türkiye pazarında fiyat-kalite-performans üçgeninde alınabilecek nadir tüfeklerden biri
    Almayı düşünen arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Not: Eğer bu gece yola çıkmazsam yarın Ankara buluşmasına gelirim.

-HUĞLU 5+1 YARI OTOMATİK
    -HUĞLU 7+1 YARI OTOMATİK

• Stoeger x20 kendi ayağı ile dürbün kırmıyor dampa ayak ile hayatta kırmaz. Alacağınız mildotlu kaliteli dürbünü ilerde pcp veya daha iyi bir yaylı tüfek alsanız bile kullanırsınız. Çünkü stoeger dürbüne en ufak zarar vermiyor.

İlker bey eğer çok güçsüz değilse her yaylı tüfek dürbüne zarar verir.Belki kırmaz ama lensi çatlatabilir,artı-kıl ayarları artık işe yaramayabilir ya da başka bir arıza meydana getirebilir.Bu yüzden her yaylı tüfek dampa ayakla kullanılmalıdır.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• İlker bey eğer çok güçsüz değilse her yaylı tüfek dürbüne zarar verir.Belki kırmaz ama lensi çatlatabilir,artı-kıl ayarları artık işe yaramayabilir ya da başka bir arıza meydana getirebilir.Bu yüzden her yaylı tüfek dampa ayakla kullanılmalıdır.

Dampa ayak bu işin garantisi
    Ama stoegerde durum farklı kombo modelde dürbünde stoeger marka ayakda ve stoeger bu tüfek için üretiyor. Dayanıklılık testini defalarca yapmışlardır. Sitede bir çok arkadaş ve ben aylardır kullanıyoruz bir sorun olmadı sadece nadirde olsa arasıra dürbün ayarı milimetrik kayıyor düzeltiyorum.

-HUĞLU 5+1 YARI OTOMATİK
    -HUĞLU 7+1 YARI OTOMATİK

• Ben şahsen mod 95 le 10,000 gecik atış yapdım 3.9.32 optima dürbünüm hala sapasağlam duruyor en son dürbün ayarını yapdıgımdan bu yana 1000 yakın atış yapdım arada bozulur diyorlar ama hala bozulmadı ama ben tüfegin dilinden anladıgım için sorun yaşamıyorum dürbünü sağa sola çarpıyorum bazen ozaman hafif kaymalar oluyo ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5