Webley Raider mı yoksa Hatsan AT44WX10 mu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Forumdaşım muhataplarına yazı yazarken söz konusu kişinin yaşını dikkate almanı tavsiye ediyorum. Arkadaşım ya da kardeşim şeklinde hitap ettiğin kişiler yaşça senden ve benden bariz büyükler.Kişilerin profillerinin altında yaşları parantez içinde belirtilmiştir.Beni yanlış anlama...

Sevgiler

tşk ederim hatrlattığınız iyi oldu ......ben görmemişim kusura bakmayın

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Arkadaşlar ve degerli abilerim Webley Raider almaya karar verdim ama aklıma takılan bir kaç şey var Webley Raider namlusu kısa olması sebebiyle menzili at44 den daha kısamıdır acaba. Birde 4.5mm mi yoksa 5.5mm seçmeliyim acaba.teşekkür ederim

• Tabikide 5.5 ama güç olarak at44 daha üstün demiş sideprensi07

• At 44 alıp özel namlu lw 60 cm yaptırabilirseniz ve regülatör takabilirseniz(120 bara ayarlı) tüfek güçlü ve isabetli hale gelir.
    Bu haliyle tahmini 50-55 tane stabil atış yapılabilir ve 250 metre hedefleri vurabilir.

• At 44 alıp özel namlu lw 60 cm yaptırabilirseniz ve regülatör takabilirseniz(120 bara ayarlı) tüfek güçlü ve isabetli hale gelir.
    Bu haliyle tahmini 50-55 tane stabil atış yapılabilir ve 250 metre hedefleri vurabilir.

at 44 lw namlulu olarak satılan silahların hariçinde özel 60 cm yapılırsamı 250 metreden hedefleri vurabilir süper bişey olur o zaman maliyeti nekadardır acaba

• Namlunun lw olması isabetliliği arttırır ve boyunun 50 cm den 60 cm ye çıkarılması ile 45-50 fps 'lik hız artışı oluyor ki buda fabrika verilerine eklenirse
    970+50=1020 fps eder.Eğer regülatör takılıykende bu veriler elde edilirse TAHMİNİME göre 250m hedefleri vurabilir ki bu mesafe hiçte küçümsenecek bir mesafe değildir.

• Namlunun lw olması isabetliliği arttırır ve boyunun 50 cm den 60 cm ye çıkarılması ile 45-50 fps 'lik hız artışı oluyor

namlu 50 den 60 cm ye cıkartılması nasıl olacak peki ilave bir parcamı yoksa komple namlumu degişecek .. regülatör ne dir ne işe yarar kusura bakmayın acemiligim var bu sebeple sorularım size degişik gelebilir

• formda biraz araşırma yaparsanız her iki sorunun da cevabını detaylı bulabilirsiniz.

• formda biraz araşırma yaparsanız her iki sorunun da cevabını detaylı bulabilirsiniz.

tam olarak bulamadıgım için sormuştum.ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim cok sagolun iyi geceler

• namlu 50 den 60 cm ye cıkartılması nasıl olacak peki ilave bir parcamı yoksa komple namlumu degişecek .. regülatör ne dir ne işe yarar kusura bakmayın acemiligim var bu sebeple sorularım size degişik gelebilir

benim araştırmalarıma göre namluya eklentide yapabilirsin , komplede satınalabilirsin karar size kalmış bana sorarsan 50 cm küçümsenecek kadar küçük değil bence ,bende Evanix silahım için LW namlu ve regületör düşünüyorum ilk LW namlu olacağı için 60 cm ve ceketli yaptıracağım .....saygılar

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Herkese selamlar;bende forumda yeniyim ve bu ilk mesajım..

Aynen KAYNAK34 adlı arkadaş gibi bende başlangıç seviyesi olarak birkaç gün içinde bir PCP almayı düşünüyorum ve "Webley Raider 10" ile "Hatsan AT44WX10" arasında sıkıştım kaldım.Aralarındaki fiyat farkı çok az.Fakat özellikleri açısından değişiklikler gösteriyorlar. Şöyleki;

WEBLEY RAIDER 10

TAMBOY:96 CM
    NAMLU BOYU:35 CM
    AĞIRLIK:3 KG
    HIZ:768 FPS (5,5 mm pellet için)
    KURMA:BOLT ACTION

Hatsan AT44WX10

TAMBOY:100 CM
    NAMLU BOYU:35 CM
    AĞIRLIK:3,3 KG
    HIZ:970 FPS (5,5 mm pellet için)
    KURMA: SIDE LEVER

Şimdi;

*100-150 mt 5,5 mm pellet atışlarda kullanacağımızı düşünürsek bu özelliklerin avantaj ve dezavantajları nelerdir?

**Side lever ve bolt action'ın anladığım kadarıyla seri atış ile bir alakası yok yani sadece dolu şarjörü ilk taktığımızda yaptığımız kurma işlemi DEĞİL Mİ?

***Sizce modlamaya hangisi daha uygun (servis yedek parça vs.)

****En önemlisi WEBLEY "Lother Walther" namlu kullanıyor ama Hatsan için namlu markası yazmamışlar.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR....:

AirArms S410 Tumbhole

• Hatsan WX10 Premium serisinde de Lothar walther namlu mevcut.Ama fiyatı da bir miktar yüksek.Kurma işlemini şarjörü ilk kez taktığımızda değil namluya her saçma sürüşümüzde yapıyoruz.100 metre veya 150 metre işi tüfeğin özelliği ile alakalı olduğu kadar iyi dürbün ve kaliteli mühimmatla da alakalıdır.İyi atış için iyi saçma kullanılmalıdır.

• Hatsan WX10 Premium serisinde de Lothar walther namlu mevcut.Ama fiyatı da bir miktar yüksek.Kurma işlemini şarjörü ilk kez taktığımızda değil namluya her saçma sürüşümüzde yapıyoruz.100 metre veya 150 metre işi tüfeğin özelliği ile alakalı olduğu kadar iyi dürbün ve kaliteli mühimmatla da alakalıdır.İyi atış için iyi saçma kullanılmalıdır.

Cevabınız için teşekkür ederim... YouTube da o kadar video araştırmama rağmen tatmin edici bir sonuca ulaşamadım...yani çoğunlukla hedefleri gösteriyorlar.. ?( Cahilliğimi mazur görün ama PCP ler içinde seri atış yapan (yani tekrar kurma işlemine gerek kalmadan) bir kaç tüfek markası verebilir misiniz? Araştırmayı o tarafa yönelteyim...Veya en azından böyle bir tüfek var mı??

AirArms S410 Tumbhole

• Cahilliğimi mazur görün ama PCP ler içinde seri atış yapan (yani tekrar kurma işlemine gerek kalmadan) bir kaç tüfek markası verebilir misiniz? Araştırmayı o tarafa yönelteyim...Veya en azından böyle bir tüfek var mı??

böyle özellikte tek PCP silah FX Revolution, yatagun'a bakın.

FX REVO , YATAGUN

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• böyle özellikte tek PCP silah FX Revolution, yatagun'a bakın.

FX Revolution Kdv Dahil 4.000 TL !!!! ;avci;
    Ben başlangıç seviyesi için herşey dahil 1.000 TL kadar bir şey düşünüyordum.
    Parasının hakkını kesinlikle verdiğine eminim ama ben herseferinde kurmaya razıyım.
    Tüfek+dürbün+regulatör+tüp =1.150 TL civarına geliyor hesabıma göre.

Teşekkürler

AirArms S410 Tumbhole

• FX Revolution Kdv Dahil 4.000 TL !!!! ;avci;
    Ben başlangıç seviyesi için herşey dahil 1.000 TL kadar bir şey düşünüyordum.
    Parasının hakkını kesinlikle verdiğine eminim ama ben herseferinde kurmaya razıyım.
    Tüfek+dürbün+regulatör+tüp =1.150 TL civarına geliyor hesabıma göre.

Teşekkürler

ama siz yarı-otomatik istediniz ? bu silah 1000 TLye satılsa herkezde olurdu dimi? g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png