durbun aliyorum sizce hangisini almaliyim ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaslar 1200 fps gucundeki stoeger x20 tufegime durbun aliyorum daha dogrusu amerikadaki arkadasim hediye gonderecek sec begen alim dedi bende sunlari begen dim sizce iyimi orjinal mi bunlar acaba ? dampa ayak lazimmi bunlara saglikli olmasi acisindan :

http://cgi.ebay.com/New-BSA-De…ts_ET?hash=item4a9a08079a
    http://cgi.ebay.com/New-BSA-Sw…ts_ET?hash=item4a9a0291e7
    http://cgi.ebay.com/TASCO-3-9x…ain_0?hash=item5ad2a41832
    http://cgi.ebay.com/TASCO-3-9x…ain_0?hash=item5ad2a41805
    http://cgi.ebay.com/Barska-3-1…ain_0?hash=item518d8db97b

sizce bunlardan hangisini almaliyim bunlar iyi degil baska sini al diyosaniz hangi marka hangi modelini almaliyim ?
    yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim ...

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dderviss ().

• Bu kalitedeki dürbünler ülkemizde de mevcut zaten dışardan alıp riske girmeye gerek yok bence.biraz araştırırsan aynısı olmasada benzerlerini bulabilirsin belki 20-30 TL far olur arada okadar.
    Barska hariç diğerleri uzak dogudan ,orjinallik adına yazıyorum , barskayıda zaten TR yollamıyor satıcı.

• Braska yı almak istiyorsanız opticsplanet.com adresinden alabilirsiniz. Türkiye'ye yolluyorlar. Yalnız paketin üzerine gümrüğe takılması için gereken her şeyi yazıyorlar, tecrübeyle sabit. Sonrasında Emniyetten alacağınız bir yazı ile %10 gümrük vergisi ödeyerek alabiliyorsunuz.

• Barska dürbünler genelde ateşli için üretilen orta seviye dürbünler. Parallax problemi yaşayabilirsiniz. 50m nin altına netlemeyebilir. Opticsplanet olayına katılıyorum. Küçücük red dotu bile koca koliye koyarak yollamışlar, bir de üzerine "hassas cihaz, dikkat kırılır vs" etiketleri yapıştırmışlar. Haliyle gümrükçü arkadaşların ilgisini çekmişler sağolsunlar.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben bundan 2ay önce Opticsplanet ten bir sipariş verdim ama malesef işleme almadılar.Halbuki ABD den bir adres vermeme ragmen.Kredi kartım TR oldugu için mi sorun olmuştu anlamadım.Bir dahada bılaşmadım.

• Official Post

Ben bundan 2ay önce Opticsplanet ten bir sipariş verdim ama malesef işleme almadılar.Halbuki ABD den bir adres vermeme ragmen.Kredi kartım TR oldugu için mi sorun olmuştu anlamadım.Bir dahada bılaşmadım.

Arif en fazla 45 gün daha beklersen güzel şeyler gelecek g;$i

• arkadslar amerikada cok ark ve yakin akrabalarim var ben cok esya getirttim buzamana kadar saat hastasiyim seikolar tissot saatler falan filan laptop su bu hediye paketi seklinde gonderirse gumrukte sorun yasamiyosunuz yani gumrukte hic bi sekilde sorun yasamam :D gerekli mercilerde tanidiklar var bsa 3-12x40 ta karar kildim stoeger icin barska yida safirime almayi dusunuyorum ...

WEBLEY

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dderviss ().

• Uyarması bizden, bunlar şans işi. Küçücük red dot takılır da 1kg lık kolum kadar dürbün takılmayabilir. Burası Türkiye ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ins sans bizden yana olacak siparisi bugun gectim 2 gun sonra onaylanacak ins 15 gun icinde elimde olurmus :)

WEBLEY

• Official Post

arkadslar amerikada cok ark ve yakin akrabalarim var ben cok esya getirttim buzamana kadar saat hastasiyim seikolar tissot saatler falan filan laptop su bu hediye paketi seklinde gonderirse gumrukte sorun yasamiyosunuz yani gumrukte hic bi sekilde sorun yasamam :D ...

Bende saat koleksiyoneriyim, yurt dışından son 10 yılda en az 300 tane saat getirttim sorun yaşamadım, ama ne zaman dürbün getirtsem takıldı, inşaallah takılmaz ürününüz.

• Şansa bak, Mustafa abi bende 45 güne asker yolcusuyum. Artık 2010 Haziran gibi kalırsa birşeyler alırım bende.

• Official Post

Şansa bak, Mustafa abi bende 45 güne asker yolcusuyum. Artık 2010 Haziran gibi kalırsa birşeyler alırım bende.

Sağlıcakla gider gelirsin inşaallah Arif hayırlı tezkereler.

• Şimdiden hayırlı tezkereler Arif.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Merhaba ya bu gümrüğe takılırsa ne oluyo gumrükmu oduyosun yok sa elmi koyuyolar

Beretta 682 Gold Skeet

Huğlu 101BE Trap

Sarsılmaz Apollo sp Ga12 (3-2)

Hatsan Mod 95 Sas 5,5 (Walther Red Point)Optima 1*40 red dot

• Önce Emniyetten o ürünü yurda sokmakta bir sakınca olmadığına dair bir yazı alıyorsunuz, sonra o yazıyla gümrüğe gidip %10 + 2TL (2TL si paketi açma kapama parasıymış) ödeyerek ürününüzü alabiliyorsunuz.

• Emniyetten alınacak yazı örneği. Tabii ki önce Gümrük Emniyete yazı yazacak, bu ürün alınabilir mi diye. Ben Gümrüğün yazdığı yazıyı elden aldım Emniyete götürdüm, aynı gün cevabı yazıldı yine elden alıp Gümrüğe gittim ve ürünü vergisini ödeyerek aldım. Bu arada Emniyete giden yazının ekine ürünün kullanma kılavuzunu da koymanız gerekiyor. Bazen Emniyet bunun tercümesini de isteyebiliyor.

[Resim Engellendi: http://img441.imageshack.us/img441/9386/image00017x.jpg]

• bu yazıyı 4x20 dürbün ve bipod içinde isterler mi?

Air Arms S410 SL XTRA Ambi Deluxe .22 40FT/LBS & Gamo 4-16x50 MD
    Benjamin Marauder Pistol .22 & Nikko Stirling NRD25 Red Dot

• Official Post

Örneğin ahşap yada sentetik Tüfek kundağı yada kabzeside içişleri bakanlığı iznine tabi.