Typhoon T12 yada S410

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba dostlar,

Typhoon T12 ile yaklaşık aynı fiyat grubundaki AA 410 SL Extra arasındaki farkları açıklarmısınız kendinizce....

Teşekkürler..... ;duello;

• Official Post

Merhaba dostlar,
    Typhoon T12 ile yaklaşık aynı fiyat grubundaki AA 410 SL Extra arasındaki farkları açıklarmısınız kendinizce....
    Teşekkürler..... ;duello;

En önemli farklılıkları:

• Ağırlık .................... : T12 = 2.2 kg iken .................... S410 = 3.1 kg
    • Valf sistemi ............ : T12 = Çelik iken ...................... S410 = Teflon
    • Namlu ................... : T12 = L&W Mach Grade ............. S410 = L&W std
    • Şarjör kapasitesi ..... : T12 = 12 (kendinden hizalamalı). S410 = 10 (mekanik)
    • Namlu ................... : T12 = Çıplak namlu .................. S410 = Kendinden susturuculu ceketli namlu
    • Kurma sistemi ........ : T12 = Bolt Action ..................... S410 = Side Lever
    • Tüp kapasitesi ........ : T12 = 180cc (santimetreküp) ..... S410 = 270cc (santimetreküp)
    • Tüp dolum ............. : T12 = Quickfill (hızlı dolum) ........ S410 = Quickfill (hızlı dolum)
    • Kundak ................. : T12 = Sentetik ......................... S410 = Ahşap
    • Manometre ............ : T12 = Yok ............................... S410 = Var
    • Hız ayarı ............... : T12 = Yok ................................ S410 = Var
    • Güç ...................... : T12 = 860fps ~ 930fps .............. S410 = 880fps ~ 950fps
    • Stabil atış sayısı .... : T12 = ~ 35 .............................. S410 = ~ 35
    • Ülkesi .................. : T12 = Made in Sweden................ S410 = Made in England

Her iki silahında stabil atış sayıları aynı iken T12 atış eğrisi S410 a göre çok daha üstündür, her iki silahta çekiç ağırlıkları artırılarak 1000fps hızlarının üzerine çıkabilmektedir ama aynı anda stabil atış sayıları düşmekle birlikte atış eğrileride belirgin şekilde kubbeleşir.

• bilgiler için teşekkürler Mustafa abi.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Bende PCP almak istiyorum ve formu uzun zamandan beri dikkatlice okudum. FX T12 nin atış eğrisi S410 a göre çok daha güzel.Yani daha dengeli bir silah benimde aradığım en önemli özellik bu, ayrıca FX T12 daha hafif yalnız sormak istediğim şu stabil atış eğrisini bozmadan silahın gücünü 960-980 fbs çıkarabilirmiyiz.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Official Post

T12 olsun S410 olsun atış eğrisi bozulmadan güçleri yükselemez ama S410 da bu bozulma daha fazla olur nedenide valf çapının büyük tasarlanmış olmasıdır, T12 de Yatagundada belirtilmiştir 930fps hızlara kadar atış eğrisi oldukça az etkilenmektedir, bunları defalarca testlerle gözlemlediğimiz içinde bu güç artırım opsiyonel özelliği YataGun a ekledik.

• s410da güç ayar düğmesi de var, T12de yok.

bunuda belirtmek istedim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

s410da güç ayar düğmesi de var, T12de yok.

bunuda belirtmek istedim.

Ekledim

• t-12 için 1000 fbs ayarı nasıl yapılıyor mustafa abi bunu resimli şekilde anltan bi yer varmı forumda ?

siz 1000 fbs için ne düşünüyorsunuz sizce ayarını yükseltmenin bi zararı olurmu ?

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Official Post

t-12 için 1000 fbs ayarı nasıl yapılıyor mustafa abi bunu resimli şekilde anltan bi yer varmı forumda ?

siz 1000 fbs için ne düşünüyorsunuz sizce ayarını yükseltmenin bi zararı olurmu ?

Bence gerek yok, gücü zaten yeterli, yapılacak iş çekici ağırlaştırmak, bu iş T12 de çok basit, çekicin içine 2 tane 16grains pelet korsan 930fps, 4 tane korsan 1000fps yi biraz geçiyor, 2 tane olursa stabil atış sayısı ve stabilite fazla etkilenmiyor ama 4 tane koyduğunda ilk 5 - 7 atıştan sonrası uçurum oluyor.

• Official Post

Peki AA ile 30 grainlik eley wasp'ı 950 fps ile atmak mümkünmü?

Çok rahat, çekiç ağırlığı artırılarak,

Zaten oldukça miktarlı S410 lar için ağır çekiç imalatı 2 güne kadar bitecek, arzu edenlerin silahına takılacak, 16grains 950fps ile atış yapmak isteyen güç ayarını kısarak kullanacak tabi ağır çekiçle.

• FX T12 kullanıyorum ve çok memnunum.Çekiç 32 grains artırılmış durumda ve bir tüp ile rahatlıkla 2 şarjörü isabetli olarak atabiliyorum.Air Arms benim de aklımı kurcalıyor ama FX diyorum nedeni ise çok daha az parçası var ve hafif.Ne kadar basit o kadar iyi bence. ½bay£bay`;

• pardon çekiç ne demek neresi oluyor nasıl yapılıyor u½%; :him:s

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Tetik düştüğünde tüp valfini açarak hava salınmasını sağlayan parça.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

pardon çekiç ne demek neresi oluyor nasıl yapılıyor u½%; :him:s

Fatih silahın içinde valfe vuran parça.

• teşekkürler.

artık bidahaki görüşmemizde sizden detaylı şekilde öğrenirim mustafa abi...

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Acıkcası her iki silahıda kullanma imkanı bulabilen bir kişi olarak ben tercihimi AA dan yana kullanırdım. AA yı elinize aldığınızda ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.

Eski bir konu ama maksat muhabbet olsun. Her iki silahı bende kullandım.Tercihim tabiki:

Fx T12 View My Video Tek eksiğimiz güzel dolgun bir namlu ceketi.Oda sırada.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Sırada derken yeni gelecek olanları mı kast ettiniz. Ayrıca Yatagun moderatör ile daha alımlı ve güzel duruyor.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı