yeni dürbünüm ( y reticle pek şekil)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • XDOPTİC 10X40X50

valla son derece hoşuma gitti
    çok sıkıntısız aldım
    yaklaşık 180 dolar civarına mal oldu
    Mustafa Abimin bana daha evvel öğrettiği bir metini yolladım gümrükle alakalı
    anında cevap geldi hay hay dediler
    Sporting good yazmışlar ve 40 dolar demişler
    üstelikte çok hızlı geldi bu firma pek iyi
    adresi
    http://stores.ebay.com/industrychina
    selamımı söyleyin orada çong çing cung diye biri var o0nun amca oğlu var çem cing çong aram iyi (buralar espiri ciddiye almayın),
    valla bir buluşmada bakarsınız mercekler pek güzel geldi bana... ciddi bir dürbün teyyare değil yani
    tahminim bu firmanın ciddi yerlere dürbün üretimi yaptığı yönünde ama bakıcaz
    henüz sıfırlama yapıp farklı zoom değerlerinde paralax la oynayıp atış yapmadım ama dayanamadım paylaşım dedim.
    Dürbünün kalitesi asıl o zaman belli olucak
    Yanlız şöyle bir sıkıntı var dış mercek çapı 50 ufak kalıyor büyütme manyak fazla paralaxlan çok güzel netlik ayarı yapılıyor fakat büyütmeyi fazla yaptınmı hedefi bi kere kaybettinmi araki bulasın hehehe
    O yüzden söylerim bana göre X24 ün üzerindek idürbünlerde dış mercek 60 olmalı

[Resim Engellendi: http://img.auctiva.com/imgdata/5/6/0/8/9/0/webimg/74269817_o.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img.auctiva.com/imgdata/5/6/0/8/9/0/webimg/74262798_o.jpg]

• hayırlı olsun. isabetli atışlarda kullanırsınız inşallah.

• Fatih hayırlı olsun güle güle kullan. yalnız merceğin 50-60mm olması bu konuda fark yaratmaz, çünkü 40x zoom yaptığın zaman belirli derecede bir açı haricinde göremezsin zaten obj. 100mm de olsa gördüğün alan ve açı aynıdır, onun için bu konuyu kafana takma, dürbününün keyfini sür.
    Yalnız minimum parallaks kaç metre? o önemli havalı silahlarda kullanmak için biliyorsun ;)
    İsabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Alman sitelerinde mesela e-gun bu dürbünün varyasyonlarını görmüş fakat güvenip almamıştım. Çem cing çong bu arada Çong çing cung un hala oğlu iyi tanırım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Fatih Hayırlı uğurlu olsun,

Güzel bir şeymiş,kuyruğunu ne zaman doğrulturuz. ;)

• Fatih hayırlı olsun güle güle kullan. yalnız merceğin 50-60mm olması bu konuda fark yaratmaz, çünkü 40x zoom yaptığın zaman belirli derecede bir açı haricinde göremezsin zaten obj. 100mm de olsa gördüğün alan ve açı aynıdır, onun için bu konuyu kafana takma, dürbününün keyfini sür.
    Yalnız minimum parallaks kaç metre? o önemli havalı silahlarda kullanmak için biliyorsun ;)
    İsabetli atışlar.

Anladım tamam o zaman
    Üstad az evvel baktım yarda cinsinden 10 yarda ile başlayıp ta 500 E kadar gidiyor pek enteresan bişi zira 10- 20 den 100 e kadar aralıklar çok açıkken 100 den sonra gittikçe daralıyor
    ben paralaxı denedimoldukça hoş yakında da uzxaktata çok net sonuçlar verdi ama 40x te çok deneme yapmadım
    bakıcaz kullandıkça ne olduğu ortya çıkacak

• 10 yarda süper, tam FT dürbünü olmuş, sincapların vay haline.
    Birde baktım bu dürbün Çin'de 130usd falan, bunun kalitesinde dürbün herhalde ABD'de 700-800usd'den aşağı olmaz.

.

ankarateam.png

• Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

sağolun arkadaşlar onu dene bunu dene artık yeter
    bu dürbünm hoşuma gitti artık başka dürbün almıycam
    taki Mustafa abinin nikko lar gelene kadar

#hims

• sağolun arkadaşlar onu dene bunu dene artık yeter
    bu dürbünm hoşuma gitti artık başka dürbün almıycam
    taki Mustafa abinin nikko lar gelene kadar

+1

.

ankarateam.png

• Hayırlı uğurlu olsun Fatih

Weihrauch HW 100 S .22 - Nikko Stirling 8 - 32 x 60 IR
    Webley Scott Raider .22 - Bushnell 6 - 18 x 50
    Gamo Stutzen .177 - Airrifle 6 - 12 x 50
    Daisy 717 .177
    Baikal Drozd .177 - Walther Red Dot
    Walther CP 99 Compact .177 BB
    Double Eagle M83 - Airsoft
    Tokyo Marui Steyr AUG - Airsoft
    marmarateam.png

• Fatih kardeşim, biraz geç kaldım ama, hayırlı olsun. Evladiyelik bişeye benziyor.

Ben de bu markanın aşağıda linkteki modelini araştırıyordum. Bu linkte satışta olan dürbünü almak biraz zor, alsakta getirtemeyiz. Başka bir satıcıda aynısını bulursam Patriot için bitane almayı düşünüyorum, mesela daha önce texasrules diye bir satıcıdan dürbün aldım ve çok memnun kaldım. İdeal bi dürbün gibi görünüyor ama yakınlaştırması biraz düşük gibi.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370011782054&ru=http://sporting-goods.search.ebay.com:80/370011782054_Rifle-Scopes_W0QQcatrefZC6QQdfspZ2QQfclZ3QQfg tpZQQfposZQ5AIPQ2fPostalQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ2QQftrtZ1QQftrvZ1QQlopgZQQsabfmtsZ1QQsacatZ31714QQsadisZ200QQsaobfmtsZinsifQQsaprchiZQQsaprcloZQQsargnZQ2d1QQsaslcZ2QQsbrftogZ1QQsofocusZbsQQfviZ1

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• katiyen tavsiye etmem
    red dot çok yukarda kalıyor
    onun yerine dürbünün hemenn üstüne monte edilebilir(reflex sight olarak acil durumlarda kullanmak üzere; ki bizde böyle bir durum söz konusu değil)ufak bir yani şunu
    [Resim Engellendi: http://i6.ebayimg.com/07/i/000/aa/28/8ccb_1.JPG]