6 Aralık Keçileri Kaçırma Buluşması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İmpo seni kırarmıyım hiç.
    Arkadaşlar, siz siz olun "evanix" le meskün mahallere ve de askeri alanlara yakın atış yapmayın diye sizleri uyarıp hikayemize başlayayım; Bu sabah ogen(Tunç) ile buluşup, Görgülü Pastahanesi'inde bir güzel kahvaltı edip, her zaman atış yaptığım Çekmeköy'de ki meraya gittik. Neşe içinde atış hazırlıklarımızı yaptık. Bir iki atıştan sonra Polislerin alışkın olduğum ziyaretleri gerçekleşti. silahlara baktılar "havalı silah" dediler ve iyi atışlar diledikten sonra gittiler. Bu arada ogen evanix ile atış yapmaya başladı. Çıkan ses öyle bir ses ki sormayın, ses karşıdaki tepelere çarpıp müthiş bir yankıyla geri dönüyor. Tel örgülerin arkasından üniformalılar toplandı, uzaktan bizi izliyorlar, ben onlara doğru gidip, bunlar ateşli değil, havalı dedim ve daha önceleri de böyle yaptığım için artık bir problem çıkmaz diye düşünüp atışa devam ettik. Bir müddet sonra uzaktan siren sesleri duyuldu ve yaklaştı. Bizi uzaktan görünce sireni kapattılar. Askeri bölgeden şikayet var, kimlikleri verin işlem yapacağız, karakola buyurun dediler ve işlemi başlattılar. Bu arada ikinci bir polis arabası daha geldi, oldular 8 kişi. Bir tanesi ruhsatlarınız var mı? dedi. Bu silahlara gerek yok dediksede anlatamadık. Bunun üzerine silahlarla birlikte taşıdığım "İçişleri Bakanlığının Valiliklere gönderdiği yönetmeliği" açıp okudum. İkinci arabayla gelen bir polis diğerine "Yav uğraşma, havalı silah bunlar" dedi. Öbürkü şikayet askeriyeden, nasıl bırakayım dedi,. Neyse sonunda amirlerine telefon ettiler ve bırakın talimatı aldıktan sonra, bizde paçayı kurtardık. Hikayenin gerisi ogen(Tunç'tan)
    Sağlıcakla kalın

Bülent Eğinlioğlu

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerideki cephenin suskunluğudur.

Mustafa Kemal Atatürk

• ilginç bir buluşma gününe imza atmışsınız vallah ;confused; polisler siren çalarak geldiğine göre bu evanix in sesi bayağı varmış yahu ;kihhik, birisi 500 e filan satsa merak edip alacağım bir tane ;şrofls;. ama grupman ını beğenmedim,aynı arkadaş at44 ile daha güzel grupman yapmıştı,

bu arada namlu ucuna takılan chrony yi nerden aldınız abi? bende bir adet alıyım diyrum,diğer chrony çok yer kaplar evde bu yüzden bu tam benlik, sizin oralarda havalar güzel gidiyormuş,vallah 4 gündür yağmur dan dışarı çıkılmıyor,dinlenior dinleniyor başlıyor :)

saygılarımla

• Bülent abi çok geçmiş olsun, Allahtan polis beylerin arasında akıllı, görmüş geçirmiş biri varmış. Yoksa birde karakolda çay ikram ederlerdi.

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• güzel ve olaylı bir buluşma olmuş, olaysız olarak devamını dilerim :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bir ses çıkıyor acayip, Atış yaptığımız yer çanak gibi olduğu için ses yankılanarak geri dönüyordu. Krono impo'nun size o bilgi verebilir.

Bülent Eğinlioğlu

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerideki cephenin suskunluğudur.

Mustafa Kemal Atatürk

• Bülent abi çok geçmiş olsun, Allahtan polis beylerin arasında akıllı, görmüş geçirmiş biri varmış. Yoksa birde karakolda çay ikram ederlerdi.

güzel ve olaylı bir buluşma olmuş, olaysız olarak devamını dilerim :)

Sağolun,
    Rehşan, bizi kurtaran polis gençti, Tokat'lıymış. Silahlarımız gidecek diye çok tedirgin olduk.
    Ayrıca yarın hem seni, hemde Siyami'yi bekliyoruz. Bu kadar tatil yeter değil mi?

Bülent Eğinlioğlu

Mustafa Kemal Atatürk

• Alıntı

bu arada namlu ucuna takılan chrony yi nerden aldınız abi? bende bir adet alıyım diyrum,diğer chrony çok yer kaplar evde bu yüzden bu tam benlik,

Combro Mk4 crono'nun markası.Ebay'den almıştım.40 sterlin fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.Bugün güneş tam üstümüze doğru iken ölçüm yapamadım hata verdi.Daha sonra bulut gelince biraz ölçüm yaptım ama sonlara doğru tekrar hata vermeye başlayınca bitiremedim ölçümü.Ev içi yeterli ışık varsa gayet güzel ölçüm yapıyor ve çok ufak taşıması kolay.

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Gözler arası ne kadar uzunsa o kadar hassas ölçüm yapıyor, yani combrolarda göz aralıkları çok dar olduğu için ölçümler çok sağlıklı olmayabiliyor.

• Tunç ve bülent abi geçmiş olsun baskına uğramışsınız... ;,;-

-Webley Raider LW Singleshot 5.5mm Tasco 6-24x42

FİLİNTA TEAM

• Ne tatili Bülen ağabey, parmağım nasır tutacaktı az kalsın bayramda atış yapmaktan. Yarın geliyoruz, inşallah hava da bizi üzmez. Görüşmek üzere.

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• Aslında içime doğmadı değil askerler exanixden korkunca hemen anladım her ne kadar Bülent abi askerleri ikna etmeye çalışsada adamlar birkere kormuşlardı artık hemen gidip üstlerine bildirdiler. Polisler geldikten sonra şimdi yandık dedim kesin askerler şikayet etti şimdi bizi almadan gitmezler dedim. Bülent abi büyük bir ustalıkla polisleri kafaya alarak ikna etmeyi başardı. Allahdan benim Exanix i görmediler yoksa ikna etmek çok zor olurdu. HW77 i gördüler sadece onun sesini dinleyince bu ne yaa bunun içinmi şikayet etmişler diyip gittiler.
    Exanix sesten daha hızlı attığı için sonic patlama yapıyor. Tabi seste heryerden yankılanıyor. Polisler gittikten sonra askeriyenin aracı geldi. Sanırım polisin bizi alıp almadığını görmeye gelmişlerdi. Bülent abiyle bizi bir korku aldı. Bizde ağırdan ağırdan toplanırken birden polisler geri dönmeye başladılar. Hemen ne varsa apar topar techizatı bagaja atıp toparlanırken polisler askeriyeye anons hoparlöründen havalı silah havalı silah diye bağırıyorlardı. Eğer polisler araçtan inip askerlerle konuşsalardı eminim bizim önümü kesip Exanix e bir göz attıktan sonra kesin kendimizi karakolda bulurduk. O araziden öyle çabuk uzaklaştıkki sanki rallide hissettim kendimi.

Daha sonra tesise gittik artık askeriyeden uzakta otoyoldaki araçların gürültüleri arasında Evanixle atışlara devam ettik. Atış yaptığımız yer biraz basık bir yer olduğu için seste yankılanmıyordu. Çok güçlü bir tüfek 50 barda bile çok güzel atışlar yapabiliyor. Aslında 50 barda normal tüfeklerin hızına düşüyor.
    200 barda namludan çıkan hava peleti çok saptırıyor. Kompanzatör şart. Moderatörlerin bu tüfeği susturabileceğini pek sanmıyorum. Çünkü sonic patlamayı kesemez.
    Anormal ağır peletlerle çok başarılı olacağını düşünüyorum. Aslında bu silah tamda 6.35 için çok idealmiş.

Atış yaparken kulaklık kullanmak gerekiyor tabi yandaki atıcılar için. ;kihhik,

• Gerçekten öyle, ses komasına girmemek :!: için evanix'in bayağı uzağında durmak gerekiyor. Yarın içeriden atmassın inşallah, bu seferde paintballcuları korkutursun ;#^+. hanımların korkması askerlere benzemez, etraf göl olmasın sonra ;kihhik,
    Tamam Jimih, yarın görüşürüz, ama hava mağlesef yağmurlu olacakmış.

Bülent Eğinlioğlu

Mustafa Kemal Atatürk

• Tunç teyzeleri de anlat

Bülent Eğinlioğlu

Mustafa Kemal Atatürk

• Selamlar,
    Sabahtan 10.00-12.00 arası uğramak, sizlerle tanışmak istiyorum.... Hava yağmurlu olursa atış yapmayacak mıyız?

FX T12 5.5 mm + Bushnell 6-24x40
    Airforce Condor 5.5 mm + Bushnell 6-24x40
    HW 97K 4.5 mm
    Zoraki HP01 (SOLAK KABZA :love:g;$i )

• Selamlar,
    Sabahtan 10.00-12.00 arası uğramak, sizlerle tanışmak istiyorum.... Hava yağmurlu olursa atış yapmayacak mıyız?

Tabii ki atış yapılacak tesisin kapalı alanından dışarıya doğru atılacak. Bekleriz.

Bülent Eğinlioğlu

Mustafa Kemal Atatürk

• Evet teyzeleri anlatmayı unutmuşum.
    Dürbün ayarını yapabilmek için Exanixi sabitleme tazgahına bağladım. Daha ilk atışı yapacakken tamda yanımda 10 metre mesafede 3 tane 40- 50 yaşlarında 3 hanım belirdi. Onlar önüme geçmeden bi atış yapayım dedim. Sonrada attığım yere göre dürbün ayarıyla uğraşırım diye düşündüm. Bi atış yaptım üçü birden bi hopladılar havaya birden durup yürümeyi kestiler çok korkmuşlardı. Daha sonra buyrun geçebilisiniz atışı kesdim dedim. Bir tanesi çıkıp "Burada atış yapmak doğrumu" diye sorunca etrafıma bi baktım. Alabildiğince dümdüz arazi çevresi ormanla çevrelenmiş ve bu 3 hanımdan başka hiç bir Allah ın kulu yok etrafta. Sonra dedimki sanırım yanlış olan sizin burada bulunmanız diyince sustular. Sonra Bülent abi gelip olaya daldı. Kadının biri sürekli takılı plak gibi bu yaptığınız doğrumu diyip duruyor Bülent abide " Bakın hanımefendi ben burada 2 senedir atış yapıyorum. Bakın hedeflerimiz orada bu silahlar insanlara zarar vermez gibisinden ifadeler kullanırken kadınlar hiçde ikna olmuşa benzemiyordu. Sonra içlerindeki o cadaloz buradan insanlar geçiyor neden silah atıyorsunuz diyince Bülent abi sinirlendi ve " hanımefendi etrafınıza bir bakın sizlerden başka kim var, burası atış yapmak için çok müsait bir yer biz bu tarafa doğru atış yapıyoruz sizinle ne alkamız var" Bülnt abi tartışmayı fazla uzatmamak için iyi günler diyip uzaklaşırken bizlerde tüfeklerimize geri döndük.
    Sonra Bülent abi kadınların bizi polise şikayet edebileceğini söyledi amam ben pek inanmadım. Ben daha çok askerlere kafayı takmıştım.

• Selamlar,

8.00 - 8.30 gibi geliyorum ordayım çayı demliyorum

FİLİNTA TEAM

• Tunç teyzeleri de anlat

Bakın bende yaşıma başıma bakmadan 40-50 yaşındaki hanımlara teyze demişim. ;,;-

Bülent Eğinlioğlu

Mustafa Kemal Atatürk

• Bakın bende yaşıma başıma bakmadan 40-50 yaşındaki hanımlara teyze demişim. ;,;-

Abi FİLİNTA gibi adamsın yahuuu

FİLİNTA TEAM