air arms s410-60 metre-3 atışlık gurup-video.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mustafa abi şimdi evde büyük bir mum vardı testi yaptım. optimayla disel olmasın diye önce 6 atıs yaptım tahtaya sonrada muma atıs yaptım sonuç üzücü oldu.

optima 550- fx pallet- 9cm

air arms s410- 160 bar-fx pallet- 10cm

eee neden böyle oldu mustafa abi vallahi tam düsündügüm gibi arasında cok az fark var.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

Demekki senin optima iyi güç üretiyor Hakan ama 9 ile 10 santim arasında santim olarak az fark olsada enerji olarak fark fazla.

• buradaki 9 ve 10cm lerin sağlıklı bir veri olduğunu sanmıyorum. yani optimanın airarmsın 160bardaki %90 hızı ile yani yaklaşık 840-850 fps atması (dizelleme hariç) imkansız.

Diana 350 magnum ile de Webley Patriot ile de böyle bir hızın ölçüldüğüne şahit olmadım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• mustafa abi vallaha bana fark çok az geldi yanı ben baya bir fark olacak sanıyodum yanı sızın demenize göre. ama birde şu var optımanın yayını kecesini ve gresini degistirdim bundan 10 gün önce ve toplamda 20 atıs yapmadım. acaba diyorum bundanmı cok güçlü tüfek aa ya yakın güç var. ama diselde yok suan.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

Hakan optima ile enaz 200 atış yapacaksınki disel sonlansın, ayrıca S410 da gücü açıyorum diye kısık kullanıyor olmayasın?

• Bu arada 9cm ile 10cm penetrasyon farkı %11'e takbül ediyor fakat bu penetrasyon farkının ortaya çıkması için gereken enerji farkı %22.
    10 gün önce yağlanan bir tüfek de bol bol dizelleme yapıyordur kesinlikle.

Tabii en doğru ölçüm kronograf yardımı ile yapılır.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bence hız karşılaştırmasına bu kadar takılmayın.AA ile 60 mt den atış yaptığınız tenekeye birde Optima ile atış yapın.Esas fark bence orada ortaya çıkacaktır.

FİLİNTALAR GRUBU

• yok mustafa abi olurmu öyle sey güç ayarı sonda :) ama simdi birde yag koydum dizel yaptım optımaya mumun boyu 20 cm ilk attıgımda 9 santim deldı simdi dizel yaptım mumu deldı gecti yanı 20 santım deldı gectı 8o 2 mislıden fazla deldi mumu inanamadım. ee simdi çift kat dizelmi yapmıs oldum öyleyse. air arms canımı sıktı şimdi ;#^+. olsun vatan millet sagolsun ^^

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

mustafa abi vallaha bana fark çok az geldi yanı ben baya bir fark olacak sanıyodum yanı sızın demenize göre. ama birde şu var optımanın yayını kecesini ve gresini degistirdim bundan 10 gün önce ve toplamda 20 atıs yapmadım. acaba diyorum bundanmı cok güçlü tüfek aa ya yakın güç var. ama diselde yok suan.

Hakan ben hiç bir yerde bu silah için çok güçlü lafı etmedim, YataGunda da hız verilerini aksine biraz az yazdım, FX Gladiator bu silahtan güçlü olduğunu da yazdım zamanında, benim söylediğim ; bu silah ta çekiç ağırlığı artırılması halinde oldukça yüksek güçler elde edilir dedim.

Sen sanırım meşhur atıcının söylediklerini ben söyledi zannettiin. g;$i

• s410 elime geçtiğinde ;yaklaşık 100 150 atış sonrası oringden hava kaçırmaya kaçırmaya başladı.daha sonra oring yuvasından çıktı.yuvasına taktık fakat oring zedelendiği için hava kaçırmaya devam etti.bu durumda hızda müthiş bir düşüş yaşanıyor.Hava kaçırma olayı şarjörün yanında meydana gelir.atış yaparken elin yaklaştır;atış esnasında hava geliyorsa oring bozulmuştur.oringi bozan en büyük faktör kötü pellet(benimkini ts 18 yedi)
    mustafa bey maalesef aa 410 zayıf noktalarından biri bu namludaki oringdir.eski aa'ların çogunda bu problem çok kısa sürede çıkmıştı.
    selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• s410 elime geçtiğinde ;yaklaşık 100 150 atış sonrası oringden hava kaçırmaya kaçırmaya başladı.daha sonra oring yuvasından çıktı.yuvasına taktık fakat oring zedelendiği için hava kaçırmaya devam etti.bu durumda hızda müthiş bir düşüş yaşanıyor.Hava kaçırma olayı şarjörün yanında meydana gelir.atış yaparken elin yaklaştır;atış esnasında hava geliyorsa oring bozulmuştur.oringi bozan en büyük faktör kötü pellet(benimkini ts 18 yedi)
    mustafa bey maalesef aa 410 zayıf noktalarından biri bu namludaki oringdir.eski aa'ların çogunda bu problem çok kısa sürede çıkmıştı.
    selamlar

Peki sorunu hallettinizmi? Yani oringi değiştirdinizmi?

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Hakan yaptığın güç test'i hatalı sonuç verir, en iyi test penetrasyon ile yapabilirsin, bir mum kalıbı yap ve iki silahınlada aynı peletleri kullanarak test et ve gör, pcp ye yaklaşamaz bile, tabi disel yapmadan.

mustafa abi ben bu lafınız üzerine aa optımadan daha güclüdür dediniz dedim. yanı yaylının yanına bıle yaklasamaz dedinizya demekkı aa daha güclü optımadan anlamına gelıyo. neyse bir önemi yok sanırım. zamanla uzak mesafe testleride yaparım aradakı farkı burda paylasırım belkıde ben yanlıs ölçmüsümdür. saygılar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• tabiki oringi değiştirdim.silah eski gücüne kavuştu.
    kesinlikle kaliteli pellet kullanın.gamo lardan uzak durun.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Hakan bey size bir sey sormak istiyorum AA yı neden optimayla kıyaslayorsunuz 460 magnum optimadan daha guclu degıl mı

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• tabiki degil. optima daha güçlü dianadan.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Valla dostum dediklerin ilginc yani yaylıyla kıyaslamısın bende aldım airarms ama ben daha uzun mesafe atamadım dukkanda atıgımdan hep kısık gucte atım

• yaylıyla kıyaslamamın neresi ilginç. optıma ile air arms arasında nekadar güç farkı var diye merak ettim ve denedim ortalama aynı çıktı. şimdi burda ilginç buldugun ne.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Şimdiye kadar kimsenin kıyasladıgını gormedım de ondan

• yanı kımsenın kıyasladıgını görmedigin için sana ilginç geldi. buda bana ilginç geldi :him:s neyse ben bir deneme yaptım sonucunu merak ettigim için ve merakımı giderdim.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• optima 550 yi ilk alip kullananlar siralamasinda sanirim 5 ci yim,gercekden güclü tüfek,hatta o dönem patriot a gecis yapmistim aralarin da güc bakimindan hic fark yokdu,optima cok az daha güclü gelmisti bana,

demek istedigim asil konu sudur,yayli tüfekler her atisda ayni güc oranini vermezler,belli bir atisdan sonra stabilligide gücü de düsüyor,( uzak mesafeler icin gecerli ) calisma presnsibi uzun yollu atislarda perfonmansini düsürüyor,bir oturusta sabahdan aksama kadar 800 pellet attik optima 550 ile,sanirim yay ilk sertligini yitirdigin den sonraki atislarda güc olarak düsüse geciyor,onun disinda optima550 diana 350 magnum dan daha güclü bir tüfekdir,tetik kalitesi dandik ve sert,kurmasi zor ama kodumu oturtur ;avci; ilk atis yaptigim günü hic unutmam,50 metre de siselerin babasi tekila buzlu siseye bir atis yaptim buz gibi dagilmisti hemide örnek pellet ile,

son olarak pcp tüfekler yayli tüfekler den güclüdür,birakin aa yi webley raider bile optima 550 den güclüdür,nedenmi,yayli tüfegin yayi isinir perfonmansi düser,ama pcp tüfekde havayi doldurursun tekrar dan ibreyi basa alirsin,bu durum yayli tüfekler icin gecerli deyil malesef,sogumaya birakmak gerek ;kihhik,