FX Gladiator 50 metre Tek delik by SerdarHavsut

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tebrik ederim. ama air arms yi yabana atmayın yakında aa cılardan bir bomba gurup gelebilir. :)

gerçekten harıka olmus tekrar tebrik ederim.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• bende AA sahibiyim, denemelik bir kaç grup yaptım ama bu gruba pek yaklaşamadım. tabi bu birazda şans işi. sonuçta her yaptığımız grup böyle olmuyor. bir dahaki seferlere sadece AA ile grup çalışıcam. Ama gladı da bir daha elime almam heralde, yoksa durduk yere yinne masrafa giricem ;şrofls;.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bende büyükbabalara ders veremedim halen dürbün sıkıntısı olmasa yapacamda . keleş tipi nişangah düzeni oluverse süper olacak. kağıda atış yapma alışkanlığını halen edinemedim. ya renkli şişeler olacak yada atışın ucunda baklava olmalı . o zaman yazarım by tuka tarafından deşilen hedef kağıdı diye ;şrofls;.

kullandığınız pelletler nedir 50 metrede bu grubu yapan ?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• bende büyükbabalara ders veremedim halen dürbün sıkıntısı olmasa yapacamda . keleş tipi nişangah düzeni oluverse süper olacak. kağıda atış yapma alışkanlığını halen edinemedim. ya renkli şişeler olacak yada atışın ucunda baklava olmalı . o zaman yazarım by tuka tarafından deşilen hedef kağıdı diye ;şrofls;.

kullandığınız pelletler nedir 50 metrede bu grubu yapan ?

FX diye hatırlıyorum, Caner şarjörü doldurup veriyordu.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu atışlar sayılmaz.. Vuruş yeri hedefin yani siyah alanın dışında kalmış :)
    Şakası bir yana, çok iyi demek az kalır ...

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Abovvvvvvv buda ne böyle...... :him:s:him:s yok yok abi bu 50 m olayı değil bence birisi 5 metrenin yanına sıfırı şaka olsun die yapmış sanırım ...... #hims#hims#hims#hims kim bu şakayı yapan çabuk çıksın meydanee.....:):)

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Şaka falan olamaz ben inanırım zira bende defalarca 50 metreden tek delik grupman yaptım hatta son yaptığım grupman 70 metreden tek delikti. önemli olan rüzgar olmaması ve atıcınn kabiliyetine kalıyor tabii tüfeğide unutmamak gerek.

• nolmuş yani 8| ben de 4 metreden 1.5 cm yapmıştım ;,;-

-Webley Raider LW Singleshot 5.5mm Tasco 6-24x42

FİLİNTA TEAM

• Official Post

Şaka falan olamaz ben inanırım zira bende defalarca 50 metreden tek delik grupman yaptım hatta son yaptığım grupman 70 metreden tek delikti. önemli olan rüzgar olmaması ve atıcınn kabiliyetine kalıyor tabii tüfeğide unutmamak gerek.

Tunç şakamı yapıyorsun ? :!:

• 50m tek delik süper gerçekten.elinize sağlık.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• yok canım var burda bir şey bu grupman bence tek delik değil yarım delik filan olmalıydı

• arkadaşlar size karşı ayıp olmasın ben pcp kullanmadım şu ana kadar ama hw 77 de 50 m de su şişesinin kapağını affetmezdim acaba bana gladyatör verseniz iyi bir sonuç alabilirmiyim... Ayrıca Arkadaşlar ben maddiyatsızlık nedeniyle ikinci el gladyatör arıyorum acaba aranızda yardımcı olmak isteyen varmı.. 0506 xxxxxxx

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50
    HİLL POMPA :thumbup:

• dediğiniz gibi başarılı iseniz tabii ki kaliteli bir PCP ile daha da iyi sonuçlar alırsınız, 2. el gladiatör için forumun ilanlarını takip etmeniz gerekiyor.

.

ankarateam.png

• sevgili arkadaşlar ben pcp arıyorum ve bu konuya dair öğrenmem gereken bir kaç konu var. 1.hw 100 ile gladyatör arasında grupman farkı varmı yani hangisi daha hassas atış yapar..2. hw yüz kaç metre sonra pellet düşmeye başlar. gladyatör kaç metre sonra düşer beni aydınlatırsanız size minnettar kalırım. ben 1 yıl içinde 4 bin tl ye kardar zarar görmüş bulunuyorum havalı silahlar yüzünbden ayrıca hw 77 de parmağımın ucunu kopardım ve buna ramen elimde bir tüfek yok sizlerden cevap bekliyorum...

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50

• sevgili arkadaşlar ben pcp arıyorum ve bu konuya dair öğrenmem gereken bir kaç konu var. 1.hw 100 ile gladyatör arasında grupman farkı varmı yani hangisi daha hassas atış yapar..2. hw yüz kaç metre sonra pellet düşmeye başlar. gladyatör kaç metre sonra düşer beni aydınlatırsanız size minnettar kalırım. ben 1 yıl içinde 4 bin tl ye kardar zarar görmüş bulunuyorum havalı silahlar yüzünbden ayrıca hw 77 de parmağımın ucunu kopardım ve buna ramen elimde bir tüfek yok sizlerden cevap bekliyorum...

HW100lerin son dönem .22 kalibre silahlarında namluda sıkıntı vardı, namlular boldu. böyle bir hw100 ile grupman yapmak biraz zor açıkçası. hangi silahtan atılırsa atılsın pellet düşme yapar, fizik kuralı. ama güçlü silahlarda düşme daha az, güçsüz silahlarda daha fazla olur. chairgun programını bilgisayarınıza indirip gerekli verileri girerseniz, ne güçte silahın hangi pelletle, hangi mesafede ne kadar düşme yaptığını görebilirsiniz.

bu arada geçmiş olsun, havalısilahta olsa bunlar silah, sürekli azami dikkat etmek, emniyeti elden bırakmamak gerekiyor. büyük ihtimalle namluya pellet koyarken kurma kolunu tutmuyordunuz ve kayar gövde parmağınızı koparmış. tekrar büyük geçmiş olsun.

.

ankarateam.png

• walla arkadaş ne yapıp ettiysem bu chairgun işini çözemedim bir türlü beni kabul etmiyor.

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50

• [Resim Engellendi: http://i49.tinypic.com/j08h2o.png]
    aynı pellet aynı açı ile üstteki Gladiatörün (960fps) attığı 16g pelletin, bir alttaki ise hw100ün (850fps) attığı 16g pelletin yolu. 55 yardada (yaklaşık 50m) hw100 yaklaşık 4-5cm daha alt vuruyor. Fakat bunun çok önemi yok tüfeğinizi buna göre sıfırlayabilirsiniz. Ama her zaman hızlı giden yüksek balistik katsayılı bir pelletin uçuş yolu daima daha düzgün-az düşmeli lacaktır.

.

ankarateam.png

• bu konuları benden daha iyi anlıyorsun ben bundan pek bir şey anlamadım daha doğrusu ben senden alayım bilgileri.. hw 100 namlu boyu 60 gladyatot ise 50 cm gladyator daha hızlı olsa bile hw nin namlu avantajı var yinede ben senden net cevap almak isterim... hangisi daha uzun mesafe atar.. ve hangisi daha hassas atar bunları bilmen gerek.. tabi bu sorularım rüzgarsız bir alan için geçerli.. sen bana hw 77 ile istediğin soruyu sorarsan cevaplandırabilirim pcp kullanmadığım için bilmiyorum ama senin bunları kullanmış olduğunu sanıyorum... ayrıca parmağımı keçenin hava alıp almadığını kontrol ederken birden bire silah kendi kendini buaraktı ve elim zaten kurma kolunda idi fakat hatsanın yayını koymuştum neyse sağlık olsun allah beterinden korusun bizleri ve tüm muslumanlığı. cevap..?

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50

• namlunun uzun olması daha uzak mesafeye atış yapacağını göstermez, hw100 ün tüp hacmi 180 cc , galdiator ise 600 cc yani üç katından daha fazla !!!
    Ayrıca hw100 lerin namlusu 5.5 ölçeğinden biraz daha geniş diye biliyorum, bunun ne gibi eksileri vardır ? Namlu içindeki pellet , geniş namluda fazla sıkışmayacağı için yivsetlerden kurtulması daha rahat olacaktır, bu rahat kurtulmadan dolayı pellet arkasındaki hava gereken sıkışmayı sağlayamaz ve buda güçün düşmesine etki eder.
    yanlışım varsa üstadlar düzeltsin lütfen.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5