AirArms S410 SL Ağır çekiç Uygulaması Hız verileri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Silah . . . . . . . . . . . . . : AirArms S410 SL Xtra Fac
    Mühimmat . . . . . . . . . : FX 18grains
    Yay . . . . . . . . . . . . . : Silahın orijinal yayı
    Çekiç . . . . . . . . . . . . : 62gram çekiç
    Güç ayarı . . . . . . . . . : Tam güç
    Başlangıç Hava basıncı : 200 Bar
    Kronograf . . . . . . . . . : Sabit profesyonel
    Ölçüm değerleri . . . . . : FPS

airgunturk.com/attachment/4277/

• Official Post

Silah . . . . . . . . . . . . . : AirArms S410 SL Xtra Fac
    Mühimmat . . . . . . . . . : FX 18grains
    Yay . . . . . . . . . . . . . : Silahın orijinal yayı
    Çekiç . . . . . . . . . . . . : 62gram çekiç
    Güç ayarı . . . . . . . . . : 4/5 güç
    Başlangıç Hava basıncı : 200 Bar
    Kronograf . . . . . . . . . : Sabit profesyonel
    Ölçüm değerleri . . . . . : FPS

airgunturk.com/attachment/4278/

• Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık ;d; Acaba bu çekici alsak kendimiz takabilirmiyiz Mustafa abi?

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Official Post

Çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık ;d; Acaba bu çekici alsak kendimiz takabilirmiyiz Mustafa abi?

Kendinizin takmasını tavsiye etmem çünkü silahın alt ve üst blokları tamamen sökülmesi gerekiyor.

• Kendinizin takmasını tavsiye etmem çünkü silahın alt ve üst blokları tamamen sökülmesi gerekiyor.

Anladım Mustafa abi. İlerde taktırırız inşallah :)

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• Mustafa bey,
    Elinize kolunuza sağlık, bunlar mükemmel veriler, bundan iyisi Şam'da kayısı. Geri dönüşümlü olması da ( hoş kim bu verilerden geriye dönmek ister ki) işin cabası

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Mustafa bey,
    Elinize kolunuza sağlık, bunlar mükemmel veriler, bundan iyisi Şam'da kayısı. Geri dönüşümlü olması da ( hoş kim bu verilerden geriye dönmek ister ki) işin cabası

O zaman sizde imzanıza S410 u ekleyebilirsiniz. ^^

• Mustafa bey veriler gayet güzel.Geçen seferki Zekeriyaköy buluşmasında sormayı unutmuştum.Yaptırdığınız yeni çekici takmadan önce çekice ve çekicin hareket ettiği çekiç rayına "polishing" dedikleri , parlatma, pürüzlerden tamamen arındırma işlemi yaptınızmı? Malum çekicin ray içinde hareket ederken hiçbir engele rastlamamasının stabliteye katkısı teorisi.

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Hayır yapmadım taylan bey, ama çekicin çalıştığı mil zaten son derece pürüzsüz, çekicin bu mil üzerinde çalışmasında stabiliteye etkisi olabilecek en önemli konu çekicin mil üzerinde kuru çalışması yani yağ olmamalı ve bunun içinde zaten çekiçlerin ön ve arkalarında özel ithal burçlar kullanıldı, ama yine tekrar etmekte fayda görüyorum ; yukarıdaki son ölçümlerdede tüpün doldurulur doldurulmaz hemen atışa geçilmesi ve atışların ardı ardına yapılmasıda hızla ısınma ve hızla soğuma etkisi ile bu sonuçlar elde edildi, normal şartlarda stabilitenin dahada iyi olacağına inanıyorum.

Sonuç olarak yapılan işlem sonucu silahımıza ( + ) 100fps hız kazandırmakla birlikte çok daha iyi bir stabilite sağlanmış olduki, silahın güç ayarlı olması, antrenmanlarda düşük güçlerle kullanılabilmesi konforuda cabası.

• Mustafa abi ellerinize sağlık.çok detaylı ve bilgilendirici çalışma oldu.emeğinize sağlık...

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Ortaya çok güzel sonuçlar çıkmış. Bir dahaki buluşmaya unutmazsam teflon tava tencere getireyim de penetrasyon testi de yapalım ;rofl.;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ben bu modifiye ye çok beğendim,acaba 20 ci atış sonunda tüp de kalan basınç oranı nedir abi?

• Official Post

ben bu modifiye ye çok beğendim,acaba 20 ci atış sonunda tüp de kalan basınç oranı nedir abi?

138 bar.

• Atış (fps) İki atış arası fark
    1081 11
    1092 3
    1089 4
    1093 1
    1092 3
    1089 6
    1095 8
    1087 14
    1073 3
    1076 1
    1075 1
    1074 12
    1062 5
    1067 13
    1054 1
    1055 7
    1048 8
    1040 3
    1037 0
    1037

Genel olarak iki atış arası fark ortalamaı 5fps çıkıyor. Fakat ararada ki 14fps farklar atış istikrarını uzak mesafede etkileycektir. Bu farklar galiba mermiden kaynaklanıyor.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Official Post

Burada aralarda aşırı farklı sekmelerin nedeni test yaptığımız ortam ve şartlardan kaynaklı, şöyle söyleyeyim; ortam oldukça soğuk, tüpü doldur tüp ısındı ve ardı ardına atışlar yap tüp hızla soğğudu, hatta elinizi tüpten tuttuğunuzda bile tüpün elinizin ısısından etkilenerek atışlar arası farklılıklara etkisi olabiliyor, bu testleri 20 - 30 santigrat ortam sıcaklığında ve tüpü doldurduktan yaklaşşık 10 dakikadan fazla beklemesi ve atışlarıda 20 şer saniye aralıklarla yapmanız durumunda stabilite çok daha güzel çıkmakta.

• Alıntı

Mustafa Serdar tarafından
    Burada aralarda aşırı farklı sekmelerin nedeni test yaptığımız ortam ve şartlardan kaynaklı, şöyle söyleyeyim; ortam oldukça soğuk, tüpü doldur tüp ısındı ve ardı ardına atışlar yap tüp hızla soğğudu, hatta elinizi tüpten tuttuğunuzda bile tüpün elinizin ısısından etkilenerek atışlar arası farklılıklara etkisi olabiliyor, bu testleri 20 - 30 santigrat ortam sıcaklığında ve tüpü doldurduktan yaklaşşık 10 dakikadan fazla beklemesi ve atışlarıda 20 şer saniye aralıklarla yapmanız durumunda stabilite çok daha güzel çıkmakta.

Bunların dışında peletlerin eteğindeki ufak deformasyonda etkileyebiliyor.
    Bu da benim grupman için uygun olabileceğini tahmin ettiğim bir ölçüm.Peletleri yeni açtığım bir kutudan kullanarak yapmıştım.
    180 bar dolum.18 grain AA pelet.Tam güç.Prochrono ile ölçüm yaptım.
    Atış(fps) İki atış arası fark
    896 1
    897 3
    900 3
    903 3
    907 4
    906 1
    903 3
    902 1
    906 4
    907 1
    902 5
    902 0
    900 2
    899 1
    898 1
    893 5
    891 2
    889 2
    886 3
    883

Kalan hava 150 bar

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Yalnız unutmamak lazım, pelet ağırlığı arttıkça atışlar arası stabilitede pozitif yönde etkileniyor.

• Onunda etkisi var muhakkak ama bence daha önemlisi yazının başında bahsettiğiniz atış şartlarının uygunluğu.Bana göre benim 180-150 bar arası yakaladığım bu 20 atışlık stabilite ağır çekiçle 200-160 bar arası daha yüksek hızda yakalanır.Kullanıcılardan da biraz paylaşım bekliyoruz.

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Mustafa bey s410 u hafif çekiç güçlü yayla denedinizmi hiç?

Denedik tabiki sonuçlar berbat, aşırı hoplamalar ve stabilite arama.